dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

ceramizer
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-01-20, 21:51 
Warto stosować? Zastanawiam sie czy rzeczywiście zmniejsza zużycie paliwa, bo moje auto niestety ciągnie jak smok


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: ceramizer
PostNapisane: 2015-02-06, 23:56 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2015-02-06, 23:49
Posty:3
Warto, pod warunkiem, że mamy na myśli konkretnie Ceramizator (produkt dostępny na ceramizator.pl, nie jakieś jego dziwne podróbki). Ja używam go blisko dwa lata i jakoś nie zauważyłem żadnych efektów negatywnych, które niektórzy rzekomo doświadczyli. Na pewno usprawnia pracę silnika i zapobiega awaryjności. Nawet w warsztacie polecili mi go kiedy przyjechałem do nich żeby wyjaśnić zbyt głośną pracę silnika. Właśnie od tego czasu zainteresowałem się ceramizatorem no i na moim przykładzie opłaciło się :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: ceramizer
PostNapisane: 2015-02-23, 22:04 
Kiedyś użyłem Ceramizer, jednak nie ztej strony co podał kolega powyżej, trylkoz e strony ceramizer.pl.
Miałem problem ze spalaniem,któe nie wiemczemu i po użyciu ceramizera spadło do wcześniejszego poziomiu 8l przy silniku 2.1.
Poweidz na czym tobie zależy z użyciem ceramizera.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: ceramizer
PostNapisane: 2015-02-24, 11:54 
ceramizera nie polecam niezależnie z jakiego źródła. Był robiony test w TVN -ie i silnik padł. Mechanicy też wypowiadają się niepochlebnie. Moje zdanie jest takie jeżeli silnik masz już w agonii to ewentualnie mała strata jak się rozsypie. Do dobrego i sprawnego nie polecam. Trzeba się też logicznie zastanowić jeżeli taka regeneracja byłaby efektywna, to nie trzeba byłoby remontować silników tylko co powiedzmy 70tys.km wlewać ceramizer. Specyfik jest już dostępny dobre dziesięć lat i jakoś nie słychać aby mechanicy plajtowali. Wkleję link do filmu i posta z wyjaśnieniem
"kuzyn353
3 lata temu
w odpowiedzi na komentarz, który napisał(a) czrs1056

@czrs1056 , słuchaj, test był publikowany w TVN Turbo, a to co tutaj widzisz to nagrane moim telefonem zza kierownicy. Niestety filmiki z TVNu, szybko zniknęły za naruszenie praw autorskich. Chociaż jak poszukasz to pewnie znajdziesz pierwszą część testów. A silnik oprócz kilkukrotnego pomiaru kompresji w trakcie testu, miał również pomiary na hamowni i był litrażowany przez cały okres badania. Instrukcja też była przeczytana. Skoda miała ok 100tyś przebiegul, silnik był w idealnym stanie."
https://www.youtube.com/watch?v=k5SBxsC9KNk


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: ceramizer
PostNapisane: 2015-02-25, 13:05 
gantal - jak silnik wymaga remontu to żaden Ceramizer nie pomoże wiadomo.
Zaczynam się tym coraz bardziej interesować, ale ceramizer podaje, że przy ucieczce oleju powyżej 1l, jego wlewanie może nie pomóc, żadnych większych uszkodzeń mechanicznych napewno też nie wypełni. Jego działanie odbywać sięma na poziomie mikroskopijnym.

Nie ma leku na całe zło.

Z drugiej strony ceramizer jest ponad 10 lat mechanicy nie splajtowali ale producenci też nie :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: ceramizer
PostNapisane: 2015-02-25, 23:00 
stosowałem ceramizer w dwu swoich brykach w kolejnych już sobie odpuściłem. W obydwu przypadka silniki brały deko olej, ale były w dobrej kondycji. Zastosowałem aby polepszyć i zmniejszyć lub zminimalizować branie oleju. W jednym aucie ubywało około litra na 10000km w drugim około dwóch litrów na tym samym dystansie. Efekty były żadne jak brały tak brały. Teksty, że chodzi ciszej bo tak się komuś wydaje to śmiech. Ja nie słyszałem żadnej różnicy nikt też co kupił nawet producent nie robił takich pomiarów na jakimś profesjonalnym przyrządzie. Nie było też profesjonalnych testów zleconych jakiejś uczelni, czy ośrodkowi badawczemu. Nie dziwi Cię to? przecież taki super środek naprawia i wnika w strukturę metalu i tyle jest pozytywnych opinii. Fakt zrobili filmik reklamowy tylko, że ja akurat czasami przy takich tematach pracuję i wiem jak to wygląda od kuchni. Ano wygląda tak jak chce ten, co płaci. Jeżeli ten preparat byłby naprawdę skuteczny to po pierwsze zrobiono by poważne badania i producent ceramizera miałby glejt nie do podważenia, a nie ma. Sam nauczyłem się na własnych błędach i wydałem dwa razy, nie trzy bo raz dałem i do skrzyni, a efektów zero no chyba, że w portfelu lżej. Później zacząłem się zastanawiać jak ma do metalu przyczepić się cokolwiek na trwałe w temperaturze około 150 stopni? Tłumaczenie, że w trakcie tarcia powstają większe temperatury jest też naiwne. Jak dojdzie do tarcia w cylindrze czy na panewkach to silnik jest przytarty lub zatarty i nadaje się do mniejszego lub większego remontu. Olej zabezpiecza przed takimi skutkami, a zużycie silnika polega na powolnym wygładzaniu się tulei i panewek od przemieszczającego się oleju. Jeżeli by go zabrakło to następuje zatarcie. Nawet jak spuścisz olej to wszystkie elementy silnika są nasmarowane i potrzeba czasu aby ten film usunąć tak dobrze to zabezpiecza. Samo uruchomienie na krótko nic nie zepsuje. Jeżeli więc miedzy tłokiem a cylindrem oraz panewkami i wałem jest cały czas film olejowy to jak ma się cokolwiek osadzić na metalu?. Jeżeli nie ma tarcia metalu o metal ze względu na film olejowy to jak miejscowo ma dojść do wyższej temperatury? Moim zdaniem ceramizer pozytywnie wpływa na psychikę i jako taki powinien być polecany głownie przez lekarzy


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: ceramizer
PostNapisane: 2015-02-26, 12:38 
poszukałem i znalazłem są przeprowadzone testy przemysłowe link http://www.ceramizer.pl/content/view/120/65/
, które potwierdzają zmniejszenie tarcia w oleju z dodatkiem ceramizera. Jest to jednak olej mineralny bez żadnych uszlachetniaczy co stawia kolejne pytanie, czy uszlachetniacze w olejach silnikowych poprawiają ich właściwość na poziomie ceramizera czy nie. Obecnie większość olejów posiada środki uszlachetniające szczególnie oleje syntetyczne i półsyntetyczne. Być może, bo takich testów nie ma uszlachetniacze w olejach robią podobną robotę co ceramizer i zastosowanie go w takim przypadku nie przyniesie zauważalnych korzyści. To jest tylko gdybanie nie ma testów z olejami, które stosuje jednak większość kierowców czyli z uszlachetniaczami. Mi ten specyfik w niczym nie pomógł mimo kilkukrotnego stosowania do różnych silników i skrzyni. Na podstawie testów można przyjąć, że nie szkodzi co jest najlepszą informacją. Swoją drogą, czy to nie dziwne, że sceptyk szuka informacji napaleńcom. Chyba powinno być odwrotnie. Hej!


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: ceramizer
PostNapisane: 2015-03-01, 17:51 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2015-03-01, 17:08
Posty:4
Przeklejam - nie ma po co się powtarzać.
"Ceramizer"...Ceramizator", "ceratowiec" a tak naprawdę to robienie ludzików w głupa.
Cóż to za produkty (za wyjątkiem tego do ceraty)?
Badania - ceramizer jakieś tam badania robił ale wedle mojego odczucia - nie do końca. Przypadek a może konieczność? Ześmieszyła mnie teza w jednej z prób: "obniżenie temperatury - zapewne proces ceramizacji nastąpił" - i to sprawozdanie podpisał DOKTOR nauk technicznych...szanowny pan DOKTOR - nauki ścisłe nie przyjmują określeń typu ""zapewne" - przyjmują tylko "TAK - NIE"... Inne - próba jazdy "na sucho" Warszawa - Katowice" - wszystko pięknie z Hondą tylko DLACZEGO kontrolka oleju nie ŚWIECIŁA??? - to jest w artykule dziennikarskim relacjonującym ten "ekszperyment". :shock:
CERAMIZATOR - to już zupełne przegięcie - ZERO informacji technicznej a o badaniach to chyba tylko u psychiatry. :crush:
Są jeszcze inne "siuper produchty" za jakimi stojo "medale angielskiej akademy" z podanym numerkiem :lol:
Ten Medal był rzeczywiście wręczony ale - ZA CAŁOKSZTAŁT prac na niwie TRIBOLOGII w okresie 50 lat. Prof. Garkunov taki otrzymał - cała historia i nie mająca absolutnie NIC wspólnego z "wykrywcami" posługującymi się cudzymi osiągnięciami aby sprzedać produkt jak w opowiastce: "przylepiło się g**no do okrętu i wrzeszczy - płyniemyyy".

PS Są preparaty jakie wymuszają i sterują procesem przebudowy warstw wierzchnich pod wpływem tarcia - ale nie są one syntetyzowane sztucznie. Przeprowadzono obszerne badania i podane wyniki "tak-nie" a w tym i długookresowe z iluś - tam wymianami środka smarnego. Tego nie znajdziecie u tych wszelkich "CER..." dowolną końcówkę dopisać.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: ceramizer
PostNapisane: 2015-03-28, 17:05 
Osobiście nie stosowałem ale znajomy dodawał do swojego auta żeby trochę zregenerować silnik, z tego co mówił to pracuje mu ciszej, sam zresztą pamiętam że było go zawsze słychać jak wjeżdżał na osiedle :D teraz rzeczywiście jakby ciszej


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO