dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Harajuku girls
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-01-21, 21:14 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-13, 17:55
Posty:70
Lokalizacja: Zawiercie
Sądzę, że nie wszyscy wiedzą cóż to takiego, więc najpierw przybliżę temat

Harajuku (jap. 原宿) - dzielnica Tokio usytuowana na zachód od linii Yamanote, pomiędzy dzielnicami Shinjuku i Shibuya. W weekendy można tam przeważnie spotkać młodzież przebraną w stroje przywołujące na myśl mangę (cosplay), a także piosenkarzy rockowych oraz hard-rockowych (Gothic Lolita).

Harajuku jest mekką ludzi młodych, którzy od poniedziałku do soboty (w Japonii tego dnia też odbywają się lekcje) muszą chodzić do szkoły ubrani w jednakowe mundurki. Styl Harajuku narodził się w latach 70., kiedy ten teren upodobali sobie artyści. To tutaj sie spotykali, imprezowali i zakładali sklepy z designerskimi ubraniami i dodatkami. Obecnie Harajuku to najpopularniejsza dzielnica Tokio, gdzie nastolatki zmęczone szkolną codziennością mogą się wyszaleć i poprzebierać w swoje ulubione ciuchy.

Określenie Harajuku nie odnosi się wyłącznie do dzielnicy Tokio, ale także do dziewcząt i kobiet spotykających się w niej; "Harajuku girls" to wolne od codzienności obywatelki Tokio, które swoje stroje kupują w specjalnych sklepach, lub komponują samodzielnie. Często są mylnie utożsamiane z ruchem, czy stylem punkowym, bądź "gotyckiego rocka", jednakże wzorują się one raczej na bohaterkach mang, które do stworzenia image'u używają wszelkich, jaskrawo zestawianych kolorów. Harajuku girls zainteresowała się Gwen Stefani, która zaprosiła je do współpracy przy swoich teledyskach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I co o tym sądzicie? Słyszeliście już wcześniej o Harajuku? Czy myślicie, że gdyby młodzież w Polsce była zawsze "zniewolona" przez mundurki, to takie miejsce mogłoby powstać i u nas? Ja osobiście rozumiem, co nimi kieruje, aczkolwiek niekoniecznie mi się to podoba... ;]

_________________
Czasem wystarczy najprostszy gest, aby wytrącić kogoś z równowagi.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-01-22, 01:20 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-28, 19:50
Posty:1365
Lokalizacja: Rzeszów
Slyszlam. Mi sie to nawte podoba. Ja tam cala Japonie lubię wiec sie nie licze. Ale czy sama bym ise odwazyla na cos takiego? Nie wiem.
A te mangowe spodniczki czasem sa b. okey :D
I sadze z enei ma bata. ale w Polsce nigdy sie ocs takeigo nie utworzy. B omy jestesmy 100 lat za azjatami ^^
Swoja droga nikt w tej dizlenicy ise nie rpzejmuje jak wygladda, czy nie ma do tego za grubych nog itepe. A jest kolorowo. Chociaz jak my na to patryzmy z naszje perspektywy to wyglada to... komicznie ^^
I Gwen Stefani z harajuku (to sie chyba jakos inaczje pisze) girls tez mi sie podobala ^^
Tak sie wypowiadam, ale szczerze mowiac to za duzo nie wiem ;x

_________________
Żaden człowiek nie jest nielegalny.

You've got a reason to live, say I don't wanna be in love, I don't wanna be in love.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-01-22, 10:15 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Ja cały czas myślałam że właśnie te dziewczyny (dokładnie te same zdjęcia oglądałam i jeszcze kilkaset innych o tej tematyce) to że to się wszystko odbywało jako fasion street czy jakoś tak. Kurcze super pomysł, super wyglądają Ci ludzie w ogóle świetna i ciekawa inicjatywa. Takie samo coś było w Barcelonie i jeszcze bodaj kilku miastach ale jako impreza coroczna (właśnie to street fasion). hmm, super, też bym tak chciała ;-) ;-)
różowy migdał napisał(a):
Czy myślicie, że gdyby młodzież w Polsce była zawsze "zniewolona" przez mundurki, to takie miejsce mogłoby powstać i u nas?

Nie, to jest Polska, niestety :roll: :roll:

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-03, 18:18 
Podoba mi się to i w ogóle podoba mi się. Mają ciekawe pomysły no i brawa za odwagę. U nas jak dziewczyna wyszła by w takim stroju to " Ladacznica wolali by jedni , innni chora psychicznie , do wariatkowa ja " i tego typu sceny by były - prawie jak palenie czarownic na stosie. Niestety ten kraj jest cholernie konserwatywny i to mnie w nim wkurw...a. Co z tego ze 1 czy 2 miliony osob sa tolerancyjne skoro 36 mlionow nie i nie wygrasz z tą chołota - prosta zasada " chleba i igrzysk".


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-04, 10:21 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
rouge napisał(a):
Niestety ten kraj jest cholernie konserwatywny i to mnie w nim wkurw..

rouguś nie konserwatywny a zacofany.
konserwatywny to jest mój dziadek, ale nie brak mu i tolerancji i czasem nawet pomysłów na które ja sama bym nie wpadła, typowy polaczek jest zacofany i zakompleksiony - nie konserwatywny ;)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-18, 10:00 
To zwie się mianem wiecznie dziecinna,:P nic pasjonującego choć każdy lubi co innego:)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-18, 15:17 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
jak się ma naście lat nie trzeba chodzić w sztywnych garsonkach i udawać biznes women ;p Niech się przebierają, zawsze to lepiej zobaczyć trochę kolorów na ulicy :-)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-18, 15:20 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
na allegro już są ciuchy stylizowane na modę japonską ;P

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-18, 15:22 
ale one zaazwyczaj nie mają naście....


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-18, 15:24 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Moim zdaniem nie mają też 50ki, nie widzę problemu, chcą niech chodzą.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO