dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Bioniczne oko i bioniczne ucho... no i sztuczna siatkówka?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-07-04, 18:06 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-06-25, 18:46
Posty:8
Lokalizacja: Lublin
Co sądzicie o nowych odkryciach medycyny? Niedawno naukowcy stworzyli bioniczne ucho - czyli w ucho wbudowany jest mikro odbiornik, który cienkim kablem przesyła informacje do mikroprocesora, który przetwarza fale usłyszane w zrozumiałe dla mózgu (Warto przy tym zaznaczyć, że omija nierozwinięte narządy).
Bioniczne ucho ma przywracać słuch osobom całkowicie głuchym od urodzenia, z tymże to musi być całkowicie głusi, których ubytek słyszenia wynosi ok. 70 - 80%.

Bioniczne oko to coś podobnego i pewnie dużo osób o tym słyszało, że za siatkówką na dnie oka jest wbudowany procesor czy coś takiego, który energią elektroniczną pobudza komórki siatkówki, a to wszystko jest podłączone do nawet częściowo działającego nerwu wzrokowego. A kamerka, która "widzi" jest umieszczona na czarnych okularach, a stamtąd jest przesyłane do procesora w oku. Niestety jest to dopiero na etapie prób i błędów, cały projekt ma być już do kupienia na rynku w 211 roku.
Podobnie jak w bionicznym uchu, z tymże aparat będzie przywracać wzrok osobom, które nie są całkowicie niewidome od urodzenia, tylko tym, które straciły go w trakcie swojego życia.

Niestety o sztucznej siatkówce nie wiem zbyt wiele, wiem, że astronauci z nasa ją odkryli, ale jeszcze nie wiadomo, w jakiej rozdzielczości będzie widziany odbierany obraz.

Co o tym sądzicie? Mnie to zaskakuje ta dzisiejsza medycyna, rozwój. Wspaniałe, jak dla mnie :mrgreen:

_________________
"Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swoim autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-17, 03:31 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-06, 16:04
Posty:109
Lokalizacja: Warszawa
Ja od zawsze interesowałem się nowinkami technicznymi. bioinżynieria to bardzo skomplikowana, ale fascynująca gałąź techniki. Chociaż w jednym z opowiadań Lema:"Kongres futorologiczny" znalazło się nawiązanie do rozwoju technicznego właśnie w tym kierunku. Uważam, że usłyszymy niejednokrotnie jeszcze o takich nowinkach :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO