dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Osteoporoza
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-06-24, 12:28 
to co piszę to nieudolny pewnie skrót pracy badawczej lekarza duńskiego. Praca jest krytyką sformułowanej teorii upatrującej osteoporozy w niedoborze wapnia. Szczególnym aspektem pracy było porównanie sytuacji kości u osób młodych gdy nastąpi ubytek wapnia a kości osób z osteoporozą. Ale .. kość można w wielkim uproszczeniu porównać do konstrukcji żelbetowej. żęlbet to metalowe pręty “oblepione” betonem. Kość podobnie, pręty to osseina, której część nośną tworzy tkanka łączna z kolagenu, natomiast rzeczony beton to osteoblasty, osteoklasty o składzie… twarde. Jeśli żelbet wypłukać z betonu to pręty pod presją będą się wyginać, taka sytuacja u dzieci z tzw krzywicą, kości się gną bo jak wiadomo brakuje im wapnia, wit D, wit K2. W osteoporozie, na pewnym etapie kości są kruche, łamliwe, nie zachowują sprężystości. (jak czytać o beleczkach, osteoklastach itd itp) to wyraźnie zaczyna się ujawniać niedobór osseiny z tym kolagenem( kolagenów jest kilkanaście typów, znaczonych literkami z numerkami, w zębach inny w skórze inny, wspólna cecha sprężystość i niezwykła wytrzymałość mechaniczna). Objawy osteoporozy według badacza to zanik osseiny z kolagenem. Kolagen to wynik syntezy aminokwasów (szczególnie lizyny i proliny) z witaminą C. Konkluzja Badacza sprowadza się do stwierdzenia niedoborów wymienionych składników doprowadzających do utracenia elementu sprężystego – osseiny, natomiast część wapienno, fosforowo, itd .. jest zachowana. Taka kość jest krucha… .
Jak tak poczytałem, znalazłem w fizjologii informację, że przed wpadnięciem w szkorbut, organizm szuka (w sobie) związków witaminy C i je destrukturyzuje (mózg MUSI mieć wit C). Potwierdzają to wykopaliska szczątków marynarzy zmarłych na szkorbut, u których stwierdzano właśnie destrukcje kości (co jest potwierdzeniem zgonu szkorbutowego). Jeśli to w/w trzyma się kupy to zachodzi pytanie o ilość wit C w tym całym “bałaganie”, muszę ułożyć i poukładać sobie by nie “szczelidź gupstwa”. Wyprzedzając , opracowane dawki witaminy C, wykonane zostały błędnie a “zagoniony robotą” medyczny ludek przyjął i tak poszło. Nam do dobrego życia potrzebne są dziennie ilości GRAMOWE.
The Third Face of Vitamin C
Robert F. Cathcart, M.D.
Journal of Orthomolecular Medicine, 7:4;197-200, 19
http://www.doctoryourself.com/cathcart_thirdface.html


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Osteoporoza
PostNapisane: 2017-07-08, 21:12 
sądzę, że zrozumienie roli witaminy C w tym procesie może pomóc.
Ale … niedawno opublikowane badania (2011) opisują fakty narażenia na zawały serca, udary, zwapnienia TĘTNIC (duża czcionka celowo) osób suplementujących się wapniem dla zapobieżenia osteoporozie:
Bolland MJ, Grey A, Avenell A, et al. Calcium supplements with or without vitamin D and risk of cardiovascular events: reanalysis of the Women’s Health Initiative limited access dataset and metaanalysis. BMJ 2011, 342:d2040. Opisane w prestiżowym czasopiśmie „British Medical Journal”.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21505219
Potwierdziły to inne badania. Wczytując się dokładnie w wyniki tych badań widać, że na każde złamanie jakiego kobiety unikały stosując suplementacje wapnia, przypadały dwa zagrażające życiu przypadki incydenty w układzie krążenia wieńcowego. Nie zauważono związku między dawką i skutkiem, a zauważono że negatywny efekt wynikał z suplementacji, ale nie z wapnia z pożywienia. Postawiło to pod wielkim znakiem zapytania dotychczasowe zalecenia suplementacji preparatami wapnia. Autorzy badań jednoznacznie, otwarcie zachęcają kobiety do zaniechania brania preparatów z wapniem. Podobnie słynna amerykańska agencja „ the U.S. Preventive Services Task Force” wyraźnie zaleciła by kobiety ( po analizie 137 badań) przestały brać suplementy wapnia, jeśli biorą je w celu uniknięcia złamań kości. Agencja do spraw żywności i leków (FDA), jednoznacznie i wyraźnie stwierdza że wapń jest pomocny tylko w okresie wzrastania kości, od dzieciństwa do wczesnej (stosunkowo) młodości, ale nie wtedy kiedy kości przestały rosnąć !!!!!.
czy zupełnie zaniechać „wapnowania”, nie bo wapń spełnia wiele funkcji w organizmie (np. mięśnie) i ilości znajdujące się w (nieprzetworzonym) pożywieniu …..
Kości składają się z najmniej 12 minerałów: wapń, potas, magnez, mangan, krzem, żelazo, cynk, selen, bor, fosfor, siarka, chrom, w ilościach śladowych np. stront…
Pamiętajcie, że pisze to facet z wykształceniem technicznym, ale takie wykształcenia wymaga … odbioru treści(pisanych, werbalnych, dwuznacznych) ze zrozumieniem, nie oznacza to „zjedzenia wszystkich rozumów”, wręcz odwrotnie, sprawdzania a szczególnie rzeczywistego sprawdzania wiedzy doradców waszego leczenia, bo wielu jak już wiecie chciałoby leczyć, ale robi to z przeświadczeniem …. . Wszystko w Waszej wiedzy. Jak pisałem potrzebny jest Wam lekarz z wiedzą medycyny historycznej, naturopata, jednocześnie z Waszym wsparciem pogłębioną wiedzą biologiczną, trudne??, a co jesteście mniej zdolni, nie umiecie myśleć, czytać, pół roku (troche intensywniejszego) przedzierania się przez treści i zaczniecie …… pozdrawiam


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Osteoporoza
PostNapisane: 2017-07-08, 21:15 
badania wręcz wskazują na konieczność zaniechania „wapnowania”, wskazują na nadmiar Ca, natomiast współczesne metody „ulepszania” żywności nie sprzyjają zachowaniu w niej bioelementów.
Dotychczasowe metody oceny jakości kości „ustawione są” na tezę niedoborową wapnia, oceniona tak „prawidłowa” gęstość nie oznacza ich „giętkości”.
Powyższe badanie wstrząsnęły medykami, niestety nie polskimi. Zapytajcie swoich lekarzy, czy wiedzą, jeśli nie, wstydzę się użyć określenia tego postępku , serial „Kiepscy”.
Najnowsze metody oceny kości służą ocenie ryzyka i służą ocenie jakości kości.
By zachować odpowiednią jakość kości należy dbać o osseinę, tkankę łączną , kolagen. Wymaga to około 5 gramów dziennie witaminy C( małe dawki często, 5 g rozpuścić w 1 litrze wody i popijać cały dzień), dodać trochę lizyny, proliny (aminokwasy, dla koni kupuje się po 5 kg), witaminę D i witaminę K2 (nie mylić w K1!!!!). Będzie pewnie opór medyków, bo kamienie nerkowe- nieprawda, i tym podobne bzdury. O mechanizmie K2 (mk7) napiszę, ale poszukajcie…..


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Osteoporoza
PostNapisane: 2017-07-08, 21:15 
drążąc tematykę kośćca, ocieramy się o wątpliwości odnośnie mleka i jego wpływu na nasze zdrowie. Oczywiście zdania są podzielone tak jak każdy z nas jest inny…. . na pewno warto dokonać prób w tym zakresie. Temat osteoporozy to problem t zw „cywilizacyjny”. By rozwiązać problem „wymyślano” wiele przemyślnych metod. Ponieważ w kreacji kości udział bierze wiele substancji to np. spreparowano chemikalia powodujące ich „dłuższe” trwanie w tkankach kostnych. Wymyślono bisfosfoniany powstrzymujące działanie komórek „kościodegradujących”(osteoklastów). Niestety w każdej z „wymyślonych” metod, procedur leczenie okazało się długie, o wątpliwej skuteczności, z poważnymi skutkami ubocznymi. W podręczniku prof. A. Szczeklika „Choroby wewnętrzne” str 1746 : Działanie niepożądane: -ból brzucha,- nudności, -wymioty, -zaparcia, -biegunka, -wzdęcia, -zaburzenia połykania, -podrażnienia przełyku, -ból kości, mięśni, stawów, - zwężenia przełyku, - niektóre dolegliwości mogą być ciężkie; rewelacje…. . naukowcy szwedzcy opisali w publikacji z 2011 r, że stosowanie bisfosfonianów prowadzi do nietypowych złamań kości udowej.: Schilcher J, Michaelsson K, …. Bisphosphonate use and atypical fractures of the femoral shaft. N Engl J Med 2011; 364: 1728-37. Na stronie internetowej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych….. w charakterystyce produktu ….. jednego z bisfosfonianów napisano: … „martwica kości żuchwy występowała również u pacjentów z osteoporozą, otrzymujących bisfosfoniany doustnie ...”. Na ile jest to poważny problem, odpowiedzieli kanadyjscy naukowcy: „bisfosfoniany powodują co najmniej trzykrotny wzrost ryzyka martwicy kości żuchwy”.: University of British Columbia> „Popular Osteoporosis Drugs Triple Risk of Painful Bone Necrosis, Study Finds” 15 jan. 2008. … Inny pomysł to stosowanie modulatorów estrogenów, ale : „ … stosowany w dawce 60 mg/d zmniejsza ryzyko złamań kręgów, ale jednocześnie zwiększa ryzyko zakrzepicy żył głębokich …..” Zakrzepice to niezwykle groźny stan skutkujący zatorami tętnicy płucnej czy mózgowej .. natychmiastowy zgon. Akurat mam tekst krytyczny na temat współczesnych metod „leczenia” osteoporozy, mógłbym cytować, ale wnioski.. to kaskada kolejnych przyczyn i skutków kolejnych schorzeń …. . pełna lista skutkowo-przyczynowa na stronie FDA: http//www.accesdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2012/125320s0051IbI.pdf . Myślę, że należy przeanalizować w towarzystwie doświadczonych biochemików doniesienia o metodach i procedurach medycznych i wyciągnąć stosowne wnioski. Na pewno w profilaktyce muszą uczestniczyć wyłącznie substancje naturalne …….. .


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Osteoporoza
PostNapisane: 2017-07-08, 21:17 
tak przy okazji, nie wszystkim wiadomo o związku kośćca z układem endokrynologicznym, np. stymulują trzustkę przy wydzielaniu insuliny (za dużo insuliny nie zawsze jest dobre), natomiast proces odtwarzania kości sprzyja powstawaniu osteokalcyny mającej wpływ na uwrażliwienie komórek organizmu na działanie insuliny ( a to przy cukrzycy jest bardzo dobre).: Lee Nk, Sowa H, Hinol E, et al. Endocrine regulation of energy metabolism by the skeleton. Cell 2007, 130(3): 456-69. 11 . Są badania wskazujące na to, że osteocalcyna wspomaga proces regulacji produkcji testosteronu. Można sformułować tezę, że traktowanie układu kostnego „wyrafinowanymi” sztucznymi substancjami zaburza jego najróżniejsze funkcje fizjologiczne w efekcie ……. . Zapytajcie swoich medyków czy mają o Tym wiedzę, to test ich wiedzy i zaangażowania w Wasze leczenie, a może chcą tylko leczyć?
Inne spojrzenie na wapń, zachwianie równowagi mineralnej (poprzez „nadwyżkę” wapnia) prowadzi do odkładania Ca w tkankach miękkich a co szczególnie istotne powoduje dysfunkcję pompy sodowo-potasowej. Zaburzona jest równowaga między wapniem a magnezem w efekcie pogłębiająca problemy zdrowotne. .. Jednym z efektów jest powstawanie blaszki miażdżycowej. Na marginesie, badania składu blaszki miażdżycowej wykazały tylko 2% - 3% udział cholesterolu w jej składzie. Ale wracając do kości i wapnia, proces fizjologii kości(budowy i rozpadu) trwa cały czas i efektem zaburzenia obiegu wapnia mogą być zobrazowane powstawaniem w złogach – kości!!!!!. Kość ze szpikiem i całym jej atrybutami!!!!!. : źródło: Bostrom K, Watson KE, Horn S, et al. Bone morphogenetic protein expression in human atherosclerotic lesions. J Clin Invest 1993 Apr, 91(4):1800-09. Innymi słowy, proces wapnienia wapnienia tętnic jest procesem budowy kości, tylko nie odbywa się to w miejscu w którym powinien. Dlaczego?, co jest faktycznie przyczyną chaotycznego osadzania wapnia w miejscach…. ? Przyczyną jest niedobór witaminy K2 (K dwa). Działa ona uaktywniając kompozyty białkowe, obecne w naszym organizmie, przy braku K2 będące „w stanie uśpienia”. Witamina K2 budzi je, między innymi aktywując osteokalcynę, powodując kierowanie wapnia do kości, zębów, czyli miejsc mu przeznaczonych. Wyczytałem, że K2 „budzi” też m.in. białko „MGP” wymuszające wymywanie wapnia złożonego w złogach!!!!!. Obserwatorzy reklam TV, pewnie zauważyli od pewnego czasu polecanie preparatów zawierających witaminę D i witaminę K2, (o K2 wiadomo oficjalnie od niedawna). Doczytajcie zagadnienie, podkreślam – znajdźcie biochemików, niech grzebią w tym Z… . to myślę wyczerpuje podstawowe o Waszym oglądzie (przez kolorowe pisma) osteoporozy, pozdrawiam, wybaczcie ewentualne błędy, czytam, czytam, myślę ….. .


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Osteoporoza
PostNapisane: 2017-07-09, 18:21 
Kiedy mamy niedobór witaminy K2, osteokalcyna i MGP pozostając w „uśpieniu”, nie działają. Brak „bodźca” przekierowania wapnia do zębów, kości, brak czynnika kierującego osadzony w tętnicach czy innych tkankach wapń, do „przeniesienia się” w miejsca określone przez naturę. Co się wówczas dzieje? Chaos, wędrówka wapnia „po najmniejszej linii oporu”…. Ale .. w naszym organizmie, w każdym momencie, zachodzi wręcz niezliczona ilość reakcji chemicznych syntezy, analizy i kontroli. Większość z nich możliwa jest wyłącznie w obecności białek – enzymów. Aby enzymy mogły uczestniczyć, pracować, muszą być niejako „wyzwolone” ko-faktorem, takim ko-faktorem jest właśnie witamina K2 !!!!. Jej istnienie wyzwala aktywację enzymu, który powoduje uformowanie osteokalcyny i MGP umożliwiające na połączenia z wapniem. Jak to ma się do witaminy D?, im jej więcej tym wchłanianie wapnia przebiega łatwiej, ale im więcej wapnia… to jak wyżej ….. część wapnia „żegluje” po organizmie jak statek bez kapitana i celu …. Gdy suplementujemy się witaminą D3 lub preparatami wapnia, potrzebujemy dużo witaminy K2, bo inaczej …… . Zapytajcie swoich medyków o opisany proces. Jeśli wiedzą można nazywać ich lekarzami, warunek stosowania tej wiedzy …. . Minerały, witaminy spełniają w naszym organizmie role kofaktorów, pomocników, wyzwalaczy itd. Działa To jak układ naczyń połączonych, ścisłych zależności, braki niedobory wymuszają mechanizmy obronne, poszukiwanie brakujących bioelementów. Trwa to do czasu gdy przekroczona zostaje „masa krytyczna”, …….. .


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Osteoporoza
PostNapisane: 2017-07-09, 18:34 
pytanie o moment „odkrycia” witaminy K2 ?. Zaczęło się już w 1870 r od spostrzeżeń dentysty Weston A. Price, pewnie można znaleźć informacje, natomiast dopiero w 2007 roku została w przystępny sposób opisana: Masterjohn C, On the trail of the elusive X-factor: a sixty-two-year-old mystery finally solved. Wise traditions 2007, volume 8, number 1, pp. 14-32


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Osteoporoza
PostNapisane: 2017-07-10, 16:21 
Wyraźnie chce podkreślić, treść dotyczy witaminy K2, nie witaminy K1 nazywanej witamina K. Piszę o witaminie K2 (K dwa). Jest to niezwykle ważne gdyż można powiedzieć, że działanie między K1 a K2 jest zupełnie różne. Mają inne nazwy: -K1 – filochinon, fitomenadion, phylloquinon -K2 – menachinon, menaquinone. Witamina K1 ma głównie wpływ na krzepliwość krwi, witamina K2 praktycznie na krzepliwość krwi nie ma wpływu. Chociaż witamin z grupy „K” jest 7 rodzajów, najważniejsze są K1 i K2. K2 występuje w dwóch formach : mk-4 i mk-7, mk-7 jest bardziej „skuteczna”. Jest spostrzeżenie o możliwości zamiany K1 na K2 i odwrotnie (dzieje się to w zdrowych jelitach z bogatą florą bakteryjną) Zbawienny wpływ K2 stwierdza się nie tylko w przypadku chorób serca, kości czy zębów, ale także starzenia się organizmu, nowotworów, astmy, alzheimera, SM, itd. … itd. źródła: - Booth Sl. Skeletal functions of vitamin K-dependent proteins: not just for clotting anymore. Nutr Rev 1997, 55(7): 282-84. - Cranenburg EC, Schurgers LJ, Vermeer C. Vitamin K: the coagulation vitamin that became omnipotent. Thromb Haemost 2007, 98(1):120-25. - Gast GC, et al. A high menaquinone intake reduces the incidence of coronary heart disease. Nutr Metab Cardiovasc Dis 2009 sep, 19(7): 504-10. - Beulenes JW, et al. High dietary menaquinone intake is associated with reduced coronary calcification. Atherosclerosis 2009 Apr, 203(2): 489-93. - McCann JC and Ames B. Vitamin K, an example of triage theory: is micronutrient inadequancy linked to diseases of aging? Am J Clin Nutr 2009 Oct, 90(4): 889-907, dol:10.3945/ajcn.2009.27930. - Vermeer C and Theuwissen E. Vitamin K, osteoporosis and degenerative diseases of ageing. Menopause Int 2011, 17: 19-23, dol:10.1258/ml.2011.011006. - Geleijense JM, Vermeer C, Grobbee DE, et al. Dietary intake of menaquinone is associated with a reduced risk of coronary heart disease: the Rotterdam Study. J Nutr 2004, 134: 3100-05. - Pizzorno L. Vitamin D and vitamin K team up to lower CVD risk. Longevity Med Rev, online reference. http//www.imreview.com/articles/view/vitamin-d-and-vitamin-k-team-up-to-lover-cvd-risk-part-I/ - Kameda T, Miyazawak, Mori Y, et al. Vitamin K2 inhibits osteoclastic bone resorption by inducing osteoclast apoptosis. Biochem Biophys res Commun 1996 Mar 27, 220(3): 515-19. - Kimur I, Tanizaki Y, Sato S, Saito K, Takashashi K. Acta Med Okayama. 1975 Ap:29(2):127-35. Menaquinone (vitamin K2) therapy for bronchil asthma. II. Clinical effect of menaquinone on bronchial asthma. K2 ma wpływ na reumatoidalne zapalenie stawów. Badania kliniczne potwierdziły, że zastosowanie witaminy K2 z innymi lekami przeciw osteoporozie zabezpiecza stawy przed degeneracją: - Morishita M, nagashima M, Wauke K, et al. Osteoclast inhibitory effects of vitamin K2 alone or in combination with etidronate or risedronate in patients with rheumatoid arthritis: 2-year results. J Rheumatol 2008 Mar, 35(3): 407-13. 10. Okamoto. Ponieważ Japończycy szczególnie przysłużyli się badaniom nad K2, okazuje się, że naturalnym jej źródłem jest potrawa japońska – natto. Jest to specjalnie sfermentowana soja, ponoć o ohydnym smaku i zapachu. K2(mk-4) produkowana jest w tkankach zwierzęcych i jej głównym źródłem jest: mięso, żóltka jaj i masło, natomiast K2(mk-7) powstaje pod wpływem bakterii(natto wynik działania bakterii fermentujących)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Osteoporoza
PostNapisane: 2017-07-15, 11:08 
Podsumowując o witaminie K2:
- K2 jako kofaktor uruchamia wiele enzymów w efekcie stymulując fizjologiczne procedury.
- K2 nie wykazuje cech przedawkowania,
- minimalna ilość K2 to ok. 100 ug (mikrogramów)
- w przypadku uzupełniania diety witaminą D, należy zwiększyć dawkę K2 do 300 ug,
- K2 należy spożywać z posiłkiem zawierającym tłuszcz.
Jak gdzieś nadmieniłem, dla życia organizmu istotnych jest około 70 substancji, bioelementów. Zawężanie w pożywieniu bioelementów (współczesna obróbka pożywienia temu sprzyja) jest niebezpieczne dla zdrowia. Próba uzupełniania jednego z nich i nie dbanie o pozostałe jest szkodliwe gdyż wszystkie bioelementy wzajemnie się uzupełniają. pozdrawiam


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO