dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

ślubny biznes
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-09-18, 19:56 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-06-17, 22:16
Posty:80
Tyle się wszędzie słyszy o ślubnych reportażach, sesjach fotograficznych, plenerach...
Niezłe pieniądze można na tym zarobić, w końcu wesele ma się raz w życiu.
Jednak fotografia wydaje się bardzo wyeksploatowanym terenem, dlatego myślę, aby rozpocząć działalność w tej branży, ale nie zza aparatu, a zza kamery.
Znajomy kupił ostatnio na raty w Winmarze niezłego Canona, więc chcemy teraz na te raty zapracować.
Myślicie, że bez doświadczenia w tej branży a z mnóstwem motywacji i energii mamy szansę się przebić?
Gdzie szukać klientów?
Najpierw będą to pewnie znajomi, ale później?
Jakieś sugestie?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-09-18, 22:29 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-07-15, 09:30
Posty:30
Lokalizacja: Wrocław
Jeżeli jesteście amatorami ale dość dobrze wam to wychodzi i wasi znajomi polecą was swoim znajomym itd... :-) to macie duże szanse na zrobienie kariery.
Tak na poważnie to moglibyście sobie zrobić z tej branży jakiś dyplom i może założyć firmę??
Życzę szczęścia. ;p

_________________
Wszystko to co mam,
wykradłem Bogu gdy spał
i tak zabierze mi więcej,
zatrzymując serce...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-09-18, 23:17 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
Kordianek94 napisał(a):
Jeżeli jesteście amatorami ale dość dobrze wam to wychodzi i wasi znajomi polecą was swoim znajomym itd... :-) to macie duże szanse na zrobienie kariery.
Tak na poważnie to moglibyście sobie zrobić z tej branży jakiś dyplom i może założyć firmę??
Życzę szczęścia. ;p


Znam amatorów, którzy znacznie lepsze rzeczy tworzą niż niby profesjonaliści. Ponieważ lubią to co robią, a nie robią już rutynowo.

A moje podejście jest takie, że ja na weselu z usług kamerzysty nie skorzystam, jedynie fotograf.

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-09-21, 17:22 
Myśleliśmy nad jakimś kursem ślubnego wideofilmowania.
Wiem, że są organizowane szkolenia z fotografii ślubnej, ale o filmowaniu nic mi nie widomo..
Ale czy nie jest tak, że takie kursy tylko zabijają kreatywność?
Rozumiem, że trzeba znac podstawy kompozycji, odpowiedniego kadru i oświetlenia, ale nie żeby powtarzać wytarte schematy tworzenia obrazu...

No nie wiem, będziemy kombinować.
A wy znacie kogoś, kto podobnie jak my zaczynał od zera?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-09-23, 08:21 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-07-26, 11:27
Posty:21
3wishes napisał(a):
Ale czy nie jest tak, że takie kursy tylko zabijają kreatywność?
Rozumiem, że trzeba znac podstawy kompozycji, odpowiedniego kadru i oświetlenia, ale nie żeby powtarzać wytarte schematy tworzenia obrazu...


Absolutnie nie. Takie kursy pomogą Ci tylko profesjonalnie wykorzystać Twój zmysł artystyczny. Myślę że kreatywności nie da się "stłamsić", a wręcz przeciwnie, można dzięki ją jeszcze bardziej wyeksponować
Co do promocji, to proponuję zamieścić swoją wizytówkę w jednym z internetowych katalogów. Np. ja, jak chce znaleźć optyka, stomatologa czy innego "specjalistę" szukam na stronie Firmy.net. Można tam obejrzeć nie tylko wizytówkę danej firmy, czy osoby fizycznej ale także całą stronę. Z tego co wiem (kolega ma swój biznes i korzysta z ich usług) możesz zamieścić darmowy wpis w ich katalogu, albo wykupić jeden z pakietów który zawiera min. możliwość umieszczenia swojej prezentacji w katalogu. Więcej konkretów nie powiem bo nie znam, ale zajrzyj sobie na ich stronę, tam na pewno znajdziesz potrzebne info.
Myślę, że to chyba najlepsza forma promocji, bo jak nie istniejesz obecnie w sieci, to nie istniejesz w ogóle :D
Powodzenia


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-12, 20:56 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-06-17, 22:16
Posty:80
A ja nadal twierdzę, że taki kurs, edukacja w ogóle zabija kreatywność.
Obejrzyj sobie wystąpienia sir Kena Robinsona na youtubie to od razu zrozumiesz o co mi chodzi ;)
Dlatego kurs odpuszczamy ;)
A co do promocji... firmy.net powiadasz... Myślę, że na początek to dobra opcja, tym bardziej, że można ich usługi przetestować za darmo przez 14 dni. Tak zrobimy, a później pomyślimy co dalej ;-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-14, 09:30 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-02-12, 14:45
Posty:105
Nie musi być prawdą,że taki kurs zabija kreatywność. Jeśli ktoś ma w sobie potencjał to parę praktycznych wskazówek mu sie przyda, prawda? Fajnie,ze próbujesz coś zrobić ze swoją kariera a nie czekasz aż ktoś zrobi to za ciebie:) To bardzo cenne i niestety rzadkie . Życzę wielu sukcesów


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: ślubny biznes
PostNapisane: 2010-05-14, 20:46 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-05-14, 19:39
Posty:24
Uważam że kurs jest jak najbardziej ok, dzięki niemu dowiecie się tak na prawdę w jakim jesteście miejscu ze swoją wiedzą, umiejętnościami i sprzętem. Jak od razu skreślacie kursy, czy naukę, to nie wróżę wam zbytniej przyszłości. Warto się zastanowić nad jakąś szkołą policealną może, coś o kreacji i reklamie. Tam możecie się dużo dowiedzieć a wiedzę wykorzystać w pracy :) Filmowanie natomiast wydaje mi się dużo lepszym rynkiem niż fotografia, gdzie konkurencja jest mordercza.

_________________
Kurs rysunku "Od zera do bohatera". Absolutnie dla każdego :) Zajrzyj koniecznie!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: ślubny biznes
PostNapisane: 2010-05-23, 12:02 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-05-17, 20:32
Posty:382
jesli posiada sie wlasne wartosci, pomysły i walczy się o siebie to daleko mozna zajsc :)
bylam w kwietniu na konferencji otwierajacej konkurs Darboven Idee Grant ( http://www.darboven.pl/idee_grant/index.html ). Wystąpiła tam dziewczyna, która w wieku 22 lat założyła własną firmę, będąc jeszcze na studiach! Tym samym pokazała nam, uczestniczkom, że można! Opowiadała o swojej pracowni ślubnej, w wieku 26 lat ma już 3 filie w Polsce i jedną w Londynie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: ślubny biznes
PostNapisane: 2010-05-24, 16:40 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1131
yamulka, filmowanie już wychodzi z mody, ja na pewno w ogóle nie zdecydowałabym się na film ze ślubu czy wesela, no chyba, że taki artystyczny, krótki, bez oglądania pijanych wujków na weselu, jak to niestety wygląda większość filmów z wesel... zdjęcia owszem, konkurencja spora, ale trzeba się czymś wyróżnić i sukces gotowy, ja również idę w tym kierunku ;)
chyba wezmę udział w tym konkursie darboven, dodatkowa kasa na sprzęt się przyda ;)

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO