dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

NA RÓWNE 10 LAT PRZED WTC z 11.IX.1991
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-01-11, 23:06 
11 września 1991 Jezus dał prorocze orędzie Vassuli Ryder ( pierwszej od 940 lat osobie prawosławnej wyznajacej pełnie wiary katolickiej )

http://www.duchprawdy.com/11wrzesnia.htm
Trochę w środku tej strony jest to prorockie orędzie. :-? :!:


Maciek Katolik


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-01-12, 01:03 
Ech co tu dużo mówić mi się to nie podoba, cała ta strona obejrzałem ją przeczytałem wszystko i wszedłem w dodatku na polską i anglojęzyczną i pachnie mi to nie ładnie, polska strona posiada podwójny licznik przed i po jakiejś dacie no ale nic dziwnego bo wynika to z paniki po 11 września:/
Cytuj:
( pierwszej od 940 lat osobie prawosławnej wyznajacej pełnie wiary katolickiej )

też trochę nie rozumiem tego...

o a tu cytat z oficjalnej stony
Cytuj:
Jeśli ktoś mówi, że się nawrócił i że znalazł Boga przez « Prawdziwe Życie w Bogu », to powinien ponosić więcej ofiar w aktach poświęcenia się.

hmm jak dla mnie wygląda to na naciąganie...

i nadal oficjalna strona
Cytuj:
«Vassulo, ktokolwiek cię osądza, będzie także osądzony surowo przez Boga. Nadal oczekuj z niecierpliwością na usłyszenie w twoim uchu Słowa Boga i bądź szczęśliwa, Moje dziecko. Twoja Matka nigdy cię nie opuści.»

hmm... czyżby brak możliwości krytyki? przecież polemika mimo wszystko jest ważna, dyskusja z innymi któży nie zgadzają się może spowodować u niego zmiane poglądów a tu... hmm tylko jeden nurt myślenia...

i deser
Cytuj:
Matka przypomniała mi wizję, jaką miałam, kiedy byłam bardzo młoda: moje duchowe małżeństwo z Chrystusem, kiedy Ona przyjęła mnie z uśmiechem i poprawiała mi suknię ślubną, układając ją tu i tam, poprawiając mi włosy, aby mój wygląd był doskonały dla Jej Syna Jezusa Chrystusa.

ten fragment za to mnie zgorszył...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-01-14, 23:13 
Różowy Satanista napisał(a):
Cytuj:
( pierwszej od 940 lat osobie prawosławnej wyznajacej pełnie wiary katolickiej )
Zobacz tu: http://www.voxdomini.com.pl/zarz/zarzuty.html#03



Cytuj:
Jeśli ktoś mówi, że się nawrócił i że znalazł Boga przez « Prawdziwe Życie w Bogu », to powinien ponosić więcej ofiar w aktach poświęcenia się.

I o to chodzi! więcej modlitwy, pokuty, postu wpłynie lepiej na stan tego świata!

Cytuj:
«Vassulo, ktokolwiek cię osądza, będzie także osądzony surowo przez Boga. Nadal oczekuj z niecierpliwością na usłyszenie w twoim uchu Słowa Boga i bądź szczęśliwa, Moje dziecko. Twoja Matka nigdy cię nie opuści.»

Trzeba rozeznawać objawienia, ale z rozwagą by nie potępić prawdziwego proroka i co za tym idzie któregoś z Dzieł Ducha św.
http://www.voxdomini.com.pl/vass/grzech.html - Vassula o grzechu przeciw Duchowi Św.

http://www.voxdomini.com.pl/zarz/zarz_l18.html

O rozeznawaniu objawień:http://www.voxdomini.com.pl/index.html



Cytuj:
Matka przypomniała mi wizję, jaką miałam, kiedy byłam bardzo młoda: moje duchowe małżeństwo z Chrystusem, kiedy Ona przyjęła mnie z uśmiechem i poprawiała mi suknię ślubną, układając ją tu i tam, poprawiając mi włosy, aby mój wygląd był doskonały dla Jej Syna Jezusa Chrystusa.

Czemu zgorszył? To była wizja symbolizująca oblubieńczą relację Jezus-Ja


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-01-14, 23:17 
O rozeznawaniu objawień:http://www.voxdomini.com.pl/index.html


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-01-14, 23:45 
Cytuj:
( pierwszej od 940 lat osobie prawosławnej wyznajacej pełnie wiary katolickiej )

obejrzałem i nie bardzo mnie to przekonuje bwt.: przydł by się odnośnik to partii tekstu którą jest się zainteresowanym a nie szukanie, ale ja przez grzeczność przeczytałem wszytko co dałem rade...

Pewien gość napisał(a):
Cytuj:
Jeśli ktoś mówi, że się nawrócił i że znalazł Boga przez « Prawdziwe Życie w Bogu », to powinien ponosić więcej ofiar w aktach poświęcenia się.

I o to chodzi! więcej modlitwy, pokuty, postu wpłynie lepiej na stan tego świata!{/quote]
Bardzo ogólne tłumaczenie, za przeproszeniem wspólne dla większości religii nie mógł byś tego opisać swoimi słowami?

Pewien gość napisał(a):
Trzeba rozeznawać objawienia, ale z rozwagą by nie potępić prawdziwego proroka i co za tym idzie któregoś z Dzieł Ducha św.

w tej parti materiału znalazłem słowa
Cytuj:
„Co do tych tak złych serc, które chciałyby rzucać oszczerstwa na Moje dary, niechaj ich grzech spadnie na ich głowy, ty zaś pozostaniesz bez zarzutu...”

Hmm niech ten kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień, z tym mi się kojaży ten fragment jednak przy czy ma inną wymowę, ten z was kto sądzi inaczej nie tylko ma grzech, ale do tego nigdy się go nie pozbędzie...

Pewien gość napisał(a):
Czemu zgorszył? To była wizja symbolizująca oblubieńczą relację Jezus-Ja

Czemu bo ukazuje Jezusa nie jako Boga w ludzkiej postaci lecz jak przyszłego kochanka, ślub z Chrystusem... Jedyną możliwością jest ślubowanie Chrystusowi tj stanie się księdzem lub zakonnicą inaczej można mu służyć ale nie mówić o ślubowaniu w nim (naprawdę chodziło mi o literę W)

a i znalazłem jeszcze coś
Cytuj:
W atakach na pisma Vassuli Ryden często używa się argumentu, że Kościół zakazał czytania jej książek, że zawierają «wiele błędów», «zwyczajne głupstwa», «sprzeczności z nauką Kościoła», czy wręcz że «nie zawierają nauki katolickiej». (...) [Tekst ten napisany został jeszcze przed opublikowaniem Noty i pochodzi z tomu 6 Orędzi (wyd. I), wydrukowanego w roku 1994. (przyp. wyd.) Na temat samej Noty - patrz niżej] Zadziwia, że osoby – powołujące się chętnie na duchownych wyrażających negatywny stosunek do pism Vassuli – pomijają milczeniem liczne wypowiedzi teologów, biskupów a nawet kardynałów pozytywnie oceniających jej dzieło. Do ludzi Kościoła popierających je należą m. in.:

dalej jest lista nazwisk której jednak nie kopiowałem.
Wiesz czasem zdarzają się jednostki które nie zgadzają się z poglądami oficjalnymi instytucji które reprezentują ja np miałem księdza który był przeciwny tolerancji mimo że Jan Paweł 2 zachęcał do niej...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-01-15, 18:47 
Co do daty powstania strony o WTC to co z tego? Ale prorockie orędzie było w książkowych wydaniach "Prawdziwego Życia w Bogu" przed 2001. więc nie zostało zmyślone PO.

Różowy Satanista napisał(a):
Cytuj:
( pierwszej od 940 lat osobie prawosławnej wyznajacej pełnie wiary katolickiej )

już był link

Pewien gość napisał(a):
Cytuj:
Jeśli ktoś mówi, że się nawrócił i że znalazł Boga przez « Prawdziwe Życie w Bogu », to powinien ponosić więcej ofiar w aktach poświęcenia się.

I o to chodzi! więcej modlitwy, pokuty, postu wpłynie lepiej na stan tego świata!{/quote]
Bardzo ogólne tłumaczenie, za przeproszeniem wspólne dla większości religii nie mógł byś tego opisać swoimi słowami?
Nno to właściwie wszystko, czym są akty samopoświęcenia się. Rozwijanie cnót, walka z grzechem, gotowość na męczeństwo, rozdawanie jałmużny.

Pewien gość napisał(a):
Trzeba rozeznawać objawienia, ale z rozwagą by nie potępić prawdziwego proroka i co za tym idzie któregoś z Dzieł Ducha św.

w tej parti materiału znalazłem słowa
Cytuj:
„Co do tych tak złych serc, które chciałyby rzucać oszczerstwa na Moje dary, niechaj ich grzech spadnie na ich głowy, ty zaś pozostaniesz bez zarzutu...”

Hmm niech ten kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień, z tym mi się kojaży ten fragment jednak przy czy ma inną wymowę, ten z was kto sądzi inaczej nie tylko ma grzech, ale do tego nigdy się go nie pozbędzie...

Nie chodziło o roztropne badnie objawień, ale o rzucanie oszczerstw. Oszczerstwo to rzecz zawsze zła. Akurat Jezus jest osobą która ma prawo do osądzania i mówienia takich rzeczy.

Pewien gość napisał(a):
Czemu zgorszył? To była wizja symbolizująca oblubieńczą relację Jezus-Ja

Czemu bo ukazuje Jezusa nie jako Boga w ludzkiej postaci lecz jak przyszłego kochanka, ślub z Chrystusem... Jedyną możliwością jest ślubowanie Chrystusowi tj stanie się księdzem lub zakonnicą inaczej można mu służyć ale nie mówić o ślubowaniu w nim (naprawdę chodziło mi o literę W)
http://www.voxdomini.com.pl/zarz/zarz_l22.html http://www.voxdomini.com.pl/zarz/zarzuty.html#16
Kościół jest Małżonką Baranka. Wolno mówić, że Jezus jest Naszym Małżonkiem. W wizjach św.Faustyny zatwierdzonych przez Kościół jej anioł Stróż mówi do niej:"Oblubienico mojego Pana"

a i znalazłem jeszcze coś
Cytuj:
W atakach na pisma Vassuli Ryden często używa się argumentu, że Kościół zakazał czytania jej książek, że zawierają «wiele błędów», «zwyczajne głupstwa», «sprzeczności z nauką Kościoła», czy wręcz że «nie zawierają nauki katolickiej». (...) [Tekst ten napisany został jeszcze przed opublikowaniem Noty i pochodzi z tomu 6 Orędzi (wyd. I), wydrukowanego w roku 1994. (przyp. wyd.) Na temat samej Noty - patrz niżej] Zadziwia, że osoby – powołujące się chętnie na duchownych wyrażających negatywny stosunek do pism Vassuli – pomijają milczeniem liczne wypowiedzi teologów, biskupów a nawet kardynałów pozytywnie oceniających jej dzieło. Do ludzi Kościoła popierających je należą m. in.:

dalej jest lista nazwisk której jednak nie kopiowałem.
Wiesz czasem zdarzają się jednostki które nie zgadzają się z poglądami oficjalnymi instytucji które reprezentują ja np miałem księdza który był przeciwny tolerancji mimo że Jan Paweł 2 zachęcał do niej...
http://www.voxdomini.com.pl/vass_tem/ind.htm
Vassula i kard.Ratzinger:http://www.voxdomini.com.pl/vass_tem/ratz3.htm
Wolno rozpowszechniać jej orędzia: http://www.voxdomini.com.pl/vass_tem/ratz2.htm
Vassula została dyskretnie zrehabilitowana:http://www.voxdomini.com.pl/vass_tem/kgr_07.htm


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-01-15, 18:55 
Różowy Satanista napisał(a):
Cytuj:
Cytuj:
W atakach na pisma Vassuli Ryden często używa się argumentu, że Kościół zakazał czytania jej książek, że zawierają «wiele błędów», «zwyczajne głupstwa», «sprzeczności z nauką Kościoła», czy wręcz że «nie zawierają nauki katolickiej». (...) [Tekst ten napisany został jeszcze przed opublikowaniem Noty i pochodzi z tomu 6 Orędzi (wyd. I), wydrukowanego w roku 1994. (przyp. wyd.) Na temat samej Noty - patrz niżej] Zadziwia, że osoby – powołujące się chętnie na duchownych wyrażających negatywny stosunek do pism Vassuli – pomijają milczeniem liczne wypowiedzi teologów, biskupów a nawet kardynałów pozytywnie oceniających jej dzieło. Do ludzi Kościoła popierających je należą m. in.:

dalej jest lista nazwisk której jednak nie kopiowałem.
Wiesz czasem zdarzają się jednostki które nie zgadzają się z poglądami oficjalnymi instytucji które reprezentują ja np miałem księdza który był przeciwny tolerancji mimo że Jan Paweł 2 zachęcał do niej...

im chodziło o to, że właśnie wolno rozpowszechniać jej orędzia, a przy okazji że przeciwnicy Vassuli nie wspominają o osobach popierajacych "PŻwB"


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-01-15, 22:10 
Duża wyszukiwarka owszem jest mi chodziło o małą bo tak czy siak tekst zawsze jest bardzo rozwlekły...
Cytuj:
Proszę postępować, jak dotąd jednak bądźcie ostrożni

hmm dla mnie jest to ostrzeżeniem które łatwo zinterpretować również w inny sposób...
Mnie nie grzeje rozmowa z tobą, wciąż wspierasz się cytatami jednak sam nie umiesz nic powiedzieć, jakbyś nie miał własnego zdania...

Pozwolę sobie teraz zacytować kilka innych źródeł
Stanowisko Kościoła katolickiego [edytuj]

Watykańska Kongregacja Nauki Wiary sporządziła dwa dokumenty dotyczące rzekomych objawień prywatnych Vassuli Ryden, a skierowane do przewodniczących konferencji biskupich.

[quote=Wikipedia]Pierwszy, opublikowany w 1995 r., odpowiadał na pytania duszpasterzy, dotyczące oceny działalności mistyczki, zwracał uwagę na niejasny język objawień, na wyraźnie obecnego w jej pismach ducha millenaryzmu, a także na niejasne wypowiedzi dotyczące sakramentów, sprawiające problemy ekumeniczne.

Ostatni list kard. Levady z 25 stycznia 2007 r.[1] podtrzymuje negatywną opinię doktrynalną. Ponadto informuje, że Vassula Ryden w dialogu z Kongregacją wyjaśniła wiele wątpliwości m.in. co do natury objawień, które wydają się być raczej osobistymi przemyśleniami, niż Bożym objawieniem. Kongregacja Nauki Wiary odradza wiernym udział w grupach modlitewnych organizowanych przez Vassulę Ryden, a w przypadku spotkań ekumenicznych poleca zastosowanie się do wskazań Kościoła.[/quote]

A i tu maleńki deserek życzę smacznego...
http://www.effatha.org.pl/zagrozenia/vassula.htm


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-01-18, 19:57 
Kurcze, znowu daję pełno linków, bo nie wiem czy mogę wklejać
http://www.tlig.pl/pl/testimonies/churchpos/index.html

Odpowiedź Vassuli na list k.Levancego :
http://www.voxdomini.com.pl/vass/odp-Va ... evada.html
VASSULA: .... Tak więc moi drodzy przyjaciele pozostawiam to do waszego wyboru: możecie stosować się do pozytywnych rezultatów dialogu jaki prowadziłam z byłym kard. Ratzingerem, który dał nam naszą wolność dalszego czytania orędzi Prawdziwego Życia w Bogu i ewangelizowania z miłością dla miłości, prowadzenia Bożego ludu z powrotem do Jego Kościoła i do jedności w Kościele, albo możecie stosować się do wskazań zawartych w liście kard. Levady, który nie mówi ani „tak” ani „nie” i jest w najlepszym wypadku mylący.

Między Vassulą a Małym Kamykiem – Williamem Kammem jest pewna różnica. Ta pierwsza ma za sobą pozytywny dialog z k.Ratzingerem, i wolno rozpowszechniać jej pisma, a ten drugi zaliczył ekshomunikę...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-01-18, 21:12 
Cytuj:
Piszę, aby wyjaśnić powstałe zamieszanie i dla odświeżenia pewnych przeszłych wydarzeń.

Eee to od kiedy wyjaśnia się czyjeś intencje jeśli ktoś pisze orędzie to ma własne ukierunkowanie zdanie... to raz...
dwa ja specjalnie daje informacje z różnych źródeł na temat, a ty dajesz z jednego co nie bardzo mnie satysfakcjonuje bom to sugeruje mi że istnieje tylko "jeden słuszny tok myślenia"

A i co do tego...

Cytuj:
KARDYNAŁ RATZINGER


Wiele powiedziano o Notyfikacji dotyczącej Vassuli. Jednakże kardynał Ratzinger, Prefekt Kongregacji, która opracowała ten dokument, oświadczył po jego publikacji:

«Możecie nadal rozpowszechniać jej pisma».


ciągle wałkuje się ten temat, w kółko to samo mimo że już jako Papież tego nie zrobił...
z resztą już w poprzednim poście dawałem link co do tego tematu...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO