dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Uzależnienie od sprzątania
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-11-06, 23:35 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-16, 17:18
Posty:359
Czy można uzależnić się od sprzątania? Dzień bez odkurzania jest dniem straconym. Ranek rozpoczyna się nie od śniadania tylko powiedzenia sobie co najpierw - sprzątanie kurzu (którego tak naprawdę nie ma), układnie na pułkach, odkurzanie. Spotkaliście się z czymś takim?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Uzależnienie od sprzątania
PostNapisane: 2009-11-06, 23:43 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
varna napisał(a):
Czy można uzależnić się od sprzątania? Dzień bez odkurzania jest dniem straconym. Ranek rozpoczyna się nie od śniadania tylko powiedzenia sobie co najpierw - sprzątanie kurzu (którego tak naprawdę nie ma), układnie na pułkach, odkurzanie. Spotkaliście się z czymś takim?


U mnie w domu jest sterylnie czysto, ubrania są ułożone kolorami, książki alfabetycznie, ręczniki wiszą w ściśle ustalonej i przestrzeganej przeze mnie kolejności, samochód zawsze parkuję tak, by nie łamał zasad decorum, zaś z podłogi w łazience można jeść.

Nie wiem, jak to w Twoim przypadku, ale w moim jest to pedanteria i perfekcjonizm.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-07, 14:28 
Hehe, nie wiem czy można się od tego uzależnić:P Raczej to jest tak, że nieporządek nie daje człowiekowi spokoju i chcąc - nie chcąc, musi posprzątać żeby przestać o tym myśleć:P
No chyba, że sprzątanie sprawia komuś przyjemność i cały czas sprząta. To może to być uzależnieniem:D

Ps. Varna, jeśli uzależniłaś się od sprzątania to zapraszam do mnie;p


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-07, 14:53 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Uzależnić, można się nie tylko od konkretnych substancji chemicznych (nikotyna, etanol etc), co nazywamy uzależnieniem fizycznym, ale także od konkretnych czynności. Tutaj mowa jest o uzależnieniu psychicznym. Pewne czynności, są odbierane jako sprawiające przyjemność, co pobudza wydzielanie dopaminy.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-07, 15:39 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2009-01-18, 23:55
Posty:286
hmm...musze sprawdzić co to dopamina;]
Osobiście chyba bym oszalała , gdybym musiała codziennie odkurzać...robie to raz na tydzień i według mnie to starczy.
To dziwne , ale w balaganie jest...jakby bezpieczniej
I nie chce przez to powiedziec ,że żyje w bałaganie...zawsze staram sie zachować porządek chociażby dlatego , żeby nie bylo wstydu przed ludzmi, którzy codziennie sie tam przewijają


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-07, 17:32 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Dopamina, to tak zwany hormon szczęścia. Odpowiada za uczucie przyjemności, np. związane z jedzeniem lodów, palenie tytoniu czy inne rzeczy, uważane za daną osobę przez przyjemne. U osób uzależnionych od danej czynności (substancji) występuje niedobór tego neuroprzekaźnika, przez co muszą stymulować wydzielanie go.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-07, 20:24 
Ja z kolei mam takie coś, że lubię mieć porządek i nie daje mi spokoju myśl, że coś nie jest na swoim miejscu :P Ale uzależnieniem od sprzątania raczej tego nazwać nie mogę ;p


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-12, 22:32 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2009-11-12, 12:44
Posty:3
Oczywiście, że mozna sie uzaleznic od sprzątania, na szczęscie ja nie mam z tym problemu;) Może to być rodzaj ucieczki...ja np. mam coś takiego, że kiedy jestem w domu, a coś mnie meczy, nie daje spokoju moim myślom - zaczynam kminić co by porobić, żeby zapomnieć i wtedy pojawia się czesto myśl: A może by tak coś posprzątac - poukładać ubrania w szafie, albo książki, poodkurzac itp. ;P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-17, 17:01 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-10-19, 20:29
Posty:980
Lokalizacja: Kuj.-Pom./Wlkp.
Oczywiście jakiś stopień uzależnienia to jest, ale jest to także dbanie o czystość i nikogo nie powinno to raczej dziwić, że jedna osoba sprząta powierzchownie 30 minut a inna 5 godzin. Jak ktoś to lubi to czemu nie. Ja czasami tak mam, dostaję takiego powera, że góry mogłabym przenosić. Sprzątanie świadczy o nas samych co nie oznacza, że nie ma ludzi pedantycznych, wszystko ułożone perfekt.

_________________
' Droga- rządzi nami, raz wiedzie raz zwodzi
Diabelskie widły rozgałęzia się
I drzewo niewiedzy, gdzie dobre w złe przechodzi
Nieludzkie prawo, nieubłagane lewo..'


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-17, 19:28 
Ooo misia, następnym razem jak będziesz mieć tego powera to napisz do mnie. Mam tu istną stajnię Augiasza;ppp


Ostatnio edytowano 2009-11-17, 22:38 przez Davis, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO