dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Matura!!!błędy rzeczowe
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-05-23, 09:46 
Cześć
Mam taki problem.Czy błąd rzeczowy przekreśla maturę?Pisałam na temat wierszy.W wierszu Mickiewicza napisałam że podmiot liryczny wypowiada się po stronie młodego pokolenia,w wierszu K.P.Tetmajera napisałam że p.liryczny wypowiada się po stronie starego pokolenia i tu zrobiłam błąd bo tu też wypowiada się po stronie młodego pokolenia.Prawie cały drugi wiersz źle zinterpretowałam.Czy to przekreśla moją pracę?Proszę napiszcie jak wiecie coś na temat oceniania prac maturalnych.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-23, 21:54 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
Beata napisał(a):
Proszę napiszcie jak wiecie coś na temat oceniania prac maturalnych.


Jak te prace są oceniane - wiadomo - jest klucz i cześć pieśni. I cały szkopuł polega na tym, że nawet jeśli napiszesz wg Ciebie, czy wg Twojej polonistki i jeszcze 348 innych osób poprawnie, a autor klucza miał co innego na myśli - to pozamiatane.

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-26, 21:53 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-10, 17:28
Posty:566
Lokalizacja: Wrocław
No chyba cala matura nie jest przekresona z powodu bledu w interpretacji jedno wiersza. Z tego co wiem matura sklada sie z kilku elementow a nie jednego ;)

_________________
Nie pragnij być lepszym od innych, najpierw bądź samym sobą.


Ostatnio edytowano 2008-05-28, 13:11 przez Niespiaca, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-27, 00:01 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
zysio napisał(a):
Jak te prace są oceniane - wiadomo - jest klucz i cześć pieśni. I cały szkopuł polega na tym, że nawet jeśli napiszesz wg Ciebie, czy wg Twojej polonistki i jeszcze 348 innych osób poprawnie, a autor klucza miał co innego na myśli - to pozamiatane.


Chyba jest dopuszczona własna interpretacja i nie podlega jednemu kluczowi.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-27, 09:22 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
Coś tam powinno niby się da nagiąć, ale taki błąd jak autorka tematu pisze - automatycznie pozbawi ją dobrych paru punktów niestety...

Takie realia teraz, nie wiem kto wpadł na ten durny pomysł z pisaniem matury wg klucza, przecież nie od dziś wiadomo, że ile ludzi - tyle opinii (interpretacji w tym przypadku).

Niespiaca, za naszych czasów przynajmniej nie było takich cyrków z maturą, prawda? :)

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-27, 14:42 
Dzięki za Wasze opinie.Może zdam,ale do czasu otrzymania wyników będę się denerwować.Dzięki i pozdrawiam


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-27, 20:11 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
Nie linczujcie... spieszyłem się i nawet nie przeczytałem 1 postu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-28, 13:14 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-10, 17:28
Posty:566
Lokalizacja: Wrocław
No zdecydowanie lepsza forma byla tych starych matur. Polski, pisemny i ustny. Praca pisemna byla oceniana wg. tresci i bledow, nauczyciel indywidualnie mogl rozpatrywac kazdy "przypadek" w pracy. No i matmy nie musialam pisac :)
Nie mowiac juz o jakis punktach. Te z reszta nie zawsze sa sobie rowne a 1 punkt moze komus zycie zrojnowac.

_________________
Nie pragnij być lepszym od innych, najpierw bądź samym sobą.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-04, 15:47 
Mam problem, napisałam, że Pan Tadeusz do dramat zamiast epopeja narodowa, wiem, fatalny błąd rzeczowy, ale martwi mnie to czy mi nie zrujnuje całej pracy


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-04, 17:10 
Eh, ja napisałam, że to powieść. Bardzo często używałam tego słowa w innych wypracowaniach i tak mi jakoś zostało. Właściwie nawet nie zauważyłabym swojego błędu, gdyby nie jakiś komentarz pod artykułem ;/
Nie boję się, że anulują mi pracę, bo to chyba raczej nie możliwe, ale zastanawiam się ile mogą mi odjąć punktów za taki błąd?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO