dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Perspektywy po studiach
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-07-16, 00:41 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
A więc jako że postanowiłem spróbować chociaż trochęrozruszać forum to zakładam kolejny temacik. Co sądzicie o tym że teraz nawet sprzątaczka ma dyplom. Czemu służyć ma takie kształcenie społeczeństwa "na siłę"? Jak myślicie, jakie kierunki są najbardziej przyszłościowe? Dlaczego liczba osób studiujących kierunki humanistyczne tak bardzo przewyższa liczbę osób kształcących się na kierunkach inżynierskich. Co studiujecie (ci których ta sprawa dotyczy) i dlaczego ten właśnie kierunek?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-16, 09:06 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-04-17, 16:27
Posty:763
Lokalizacja: z domu
szostoll napisał(a):
Dlaczego liczba osób studiujących kierunki humanistyczne tak bardzo przewyższa liczbę osób kształcących się na kierunkach inżynierskich.


a dlaczego na maturze wiecej osob pisze geografie, historie itp niz matematyke, fizyke czy chemie???

bo sa latwiejsze, dla wiekszosci spoleczenstwa,

tak samo ze studiami, ludzie sobie postanowili ze pojda na studia, no dobra niech ida, ale jak z matematyka ciezko, to juz wszystkie kierunki inzyniesrkie matematyczne itp odpadaja, no to co pozostaje jak nie humanisyczne :?:

_________________
'-Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro.'


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-16, 09:31 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
No niestety Wichura ma rację - przecież z wyborem liceum jest tak samo. Klasy o ścisłych profilach wybierają zapaleńcy, a humanistyczne (jak dziennikarstwo, kulturoznawstwo) osoby które nie bardzo wiedzą co ze sobą zrobić, a chcą mieć łatwo.
Ze studiami jest identycznie. Tym bardziej, że w naszym społeczeństwie panuje przekonanie, że nie ważne jakie studia byle był papierek, bo i tak nikt nie pracuje w swoim zawodzie.

Co do kształcenia na siłę - to nie tak. Nikt nikogo nie zmusza. Po prostu coraz więcej osób posiada wyższe wykształcenie, więc poprzeczka sama się podwyższa. Kiedyś matura była przepustką dla znalezienia niezłej pracy - teraz po maturze cięzko znaleźć jest cos lepszego niż sprzedawca w biedronce. Wszystko dlatego, że na jedno miejsce pracy jest wielu kandydatów, i bardzo wielu z wyższym wykształceniem.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-16, 13:16 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
No tak, ale czy to nie dlatego że poziom matury drastycznie spadł? Gdyby nie wszyscy zdawali maturę i to z w miarę dobrymi stopniami, mniej osób szło by na studia i byłoby im łatwiej zdobyć pracę na którą sobie zasłużyli.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-16, 14:43 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
szostoll - poziom matury spadł, ale to nie znaczy, że łatwiej ja zdać ;) Wlaśnie względu na to, że obecne matury są pisane 'dla idiotów przez idiotów' trzeba się nagimnastykować żeby zdać ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-16, 22:36 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
Może masz faktycznie racje... ale wydaje mi się to trochę bez sensu, że teraz aby dostać byle jaką pracę trzeba mieć dyplom... albo być inwalidą bo to się ceni w Europie... prawdziwy przypadek z Rzeszowa... gość żeby dostać się do pracy potrzebował papierka że ma grupę... zgadnijcie gdzie się chciał zatrudnić... w ochronie...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-24, 16:35 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-06-03, 20:19
Posty:2159
Cytuj:
Klasy o ścisłych profilach wybierają zapaleńcy, a humanistyczne (jak dziennikarstwo, kulturoznawstwo) osoby które nie bardzo wiedzą co ze sobą zrobić, a chcą mieć łatwo.

O, tu się nie zgodzę z klasą humanistyczną ;p Jeśli ktoś ma umysł humanistyczny i wiąże przyszłość np. z dziennikarstwem, to idzie to klasy humanistycznej. I wcale nie znaczy to, że nie wie, czego chce ;p Jeśli ktoś wybiera się na studia humanistyczne, to nie pójdzie na ścisły profil :> Owszem są tacy, którzy omijają te ścisłe, idąc na humanistyczne, bo myślą, że tam będą mieć łatwiej (fizyka i te sprawy ;p), ale nie wszyscy. Nawet nie większość :P Ja poszłam do humanistycznej, wiem co ze sobą zrobić, wiem czego chcę i wcale liczyłam na to, że tutaj będę miała łatwo ;p


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-24, 19:19 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Asula, przepraszam jeśli Cie uraziłam :) Nie chciałam uogólniać, pisałam po prostu o tym, co zauważyłam wśród znajomych :) a niestety, jeszcze osoby z klas np. prawnych miały jakieś swoje powody żeby tam iść, jednak dziennikarstwo, praktycznie wszyscy wybrali bo nie wiedzieli co ze sobą zrobić ;p Możliwe, że to ja mam popapranych znajomych ;p


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-24, 20:18 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-06-03, 20:19
Posty:2159
Nie no nie czuję się urażona :D Tylko właśnie chodziło mi o to, żeby nie pisać ogólnie, bo jednak to są wyjątki, a i ja takie wśród znajomych mam ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-08-03, 20:50 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Kiedyś chodził po Pl taki tekst..

Idź na studia - bedziesz wykształconym bezrobotnym...

Coś może w tym jest... :D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO