dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Zalew reklam
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-11-25, 16:18 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Ponieważ nie ma jeszcze takiego tematu, to poczułem się wywołany do tablicy, by go założyć.

Być może jestem po prostu przewrażliwiony, ale odnoszę dziwne wrażenie, że albo nieświadomie biorę udział w jakimś przewrotnym skeczu, albo stanowię cel dla spamerów. Nie mam tutaj na myśli reklam w stylu: Ej, wejdź na www.xxx.pl, lecz bardziej wyrafinowaną reklamę. Owi, reklamujący, często starają się wpasować w konwersację, poprzez napisanie kilku zdań, mających nawet sens, w kontekście całości tematu, jednak w każdym poście zachęcają nas, do skorzystania, pozwolę sobie podeprzeć się cytatem emy cudownych portali na każdy problem.

Nie wiem, czemu ma służyć ta nowa forma reklamy, gdyż swoją nachalnością raczej odstrasza, niż zachęca. Nie widzę też metody na walkę z nią, chociażby biorąc pod uwagę fakt, iż najprawdopodobniej podmiot reklamowany "nada tok sprawie", zaś w przypadku skrajnym, tj złożenia odpowiedniego wniosku do prokuratury, zostalibyśmy wyśmiani.

Dlatego zadam pytanie: Czy na forum ktokolwiek posiada jakieś informacje, które jakimś sposobem do mnie nie trafiły?

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-25, 19:53 
Administrator
Offline

Dołączył(a):2006-04-07, 11:08
Posty:873
To prawda, ostatnio forum nawiedza seria reklam, też mnie to zaczyna draznić.
Jedynym lekarstwem jest an to raportowanie takiego postu, szybciej zostanie usuniety.

Pozdrawiam.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-25, 19:58 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Przy najbliższej okazji, postaram się skonsultować tę kwestię z radcą prawnym. Nie jestem pewien, ale chyba w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144 z 2002 r., poz. 1204) piszą o spamie, chyba w kontekście rozsyłania go pocztą elektroniczną. Chyba można to sympatycznie rozciągnąć na spamowanie forum, ale lepiej niech się prawnicy wypowiedzą.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-25, 20:15 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-23, 10:52
Posty:149
Lokalizacja: silesia
ten sam temat jest z uzytkownikiem Balwan na tym forum- sorki ale gosc ewidentnie reklamuje jedna z sieci komorkowych- akurat nawiazal do mojej wypowiedzi na jednym z watkow dotyczacych prezentow- czuje sie urazona :(

Uwazam, ze takie posty powinny byc usuwane a uzytkownicy przy powtornej probie powinni miec blokade na kilka dni, w ramach ostrzezenia.

_________________
Każdy z nas jest indywidualnością. To sprawia, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju. I wyjątkowi. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-25, 21:32 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Wnosząc nowe fakty:

Wysyłałem wiadomość do użytkownika dyskers, z napomnieniem i małym straszeniem, tak jak to się dzieci bobo straszy:

Cytuj:
Z łaski swojej, przestań spamować. Nie wiem, jak zamierzają moderatorzy czy też administratorzy zareagować, ale mnie nosi, by napisać doniesienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury.

Podstawą prawną jest Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144 z 2002 r., poz. 1204).


Oto co odpowiedział:

Cytuj:
a napisz społeczniku. możesz nawet do ziobro napisać, pewnie uwielbiasz pis. Poza tym- znajdź sobie życie poza kompem i forum, bo chyba nie ruszasz się z krzesła.
A tak na koniec - odróżniaj spam, od polecania stron. Ty Pisowcu, pewnie wolałbyś, żeby na internet nałożono cenzurę.
Jak już mówiłem - zacznij żyć prawdziwym życiem. To przed monitorem to złuda.


Janja, teraz też czuję się urażony :(

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-26, 07:52 
Administrator
Offline

Dołączył(a):2006-04-07, 11:08
Posty:873
Janja, bardzo proszę o raportowanie wszystkich takich postów. Robi się to poprzez wciśnięcia wykrzyknika w prawym rogu każdego postu, w ten sposób wszyscy administratorzy zostaną poinformowani o naruszeniu regulaminu.

CzcigodnyBuc, adminstratorzy już reagują ;) od dziś będziemy ostrzej karać za takiego typu reklamy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-26, 10:22 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-23, 10:52
Posty:149
Lokalizacja: silesia
CzcigodnyBuc napisał(a):
Cytat:
a napisz społeczniku. możesz nawet do ziobro napisać, pewnie uwielbiasz pis. Poza tym- znajdź sobie życie poza kompem i forum, bo chyba nie ruszasz się z krzesła.
A tak na koniec - odróżniaj spam, od polecania stron. Ty Pisowcu, pewnie wolałbyś, żeby na internet nałożono cenzurę.
Jak już mówiłem - zacznij żyć prawdziwym życiem. To przed monitorem to złuda.


Janja, teraz też czuję się urażony :(



ten on chyba nie lubi PISu :)

Na glupote nie ma lekarstwa...


Pawel, dziekuje za informacje, na przyszlosc bede uzywac tego wykrzyknika.
Pozdrawiam

_________________
Każdy z nas jest indywidualnością. To sprawia, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju. I wyjątkowi. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-26, 16:27 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Janja napisał(a):
Na glupote nie ma lekarstwa...


Jest, ale to chyba karalne w dzisiejszych czasach jest ;]

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-26, 16:32 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-23, 10:52
Posty:149
Lokalizacja: silesia
CzcigodnyBuc napisał(a):
Janja napisał(a):
Na glupote nie ma lekarstwa...


Jest, ale to chyba karalne w dzisiejszych czasach jest ;]


:diabel: jakie?

_________________
Każdy z nas jest indywidualnością. To sprawia, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju. I wyjątkowi. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-26, 16:40 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Janja, nie mogę. Składałem przysięgę.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO