dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Błędy ortograficzne
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-02-09, 11:02 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-06, 15:22
Posty:97
Hioh, jest taka sprawa, która strasznie mnie denerwuje - błędy ortograficzne na forach itp.
postanowiłem założyc ten temat kiedy zobaczyłem komentarze do filmiku....

>nie skopiował mi się użytkownik<
co jest? nie wlancza sie

czarnywilk 19.01.2008 | 17:12
niechce mi sie włonczyc daje 1

wiki90 05.01.2008 | 07:51
nie chce mi się włoączyć daje 2

czy tak trudno jest napisac włączyć? Ja np nie mogę pisać "ć" (teraz skopiowałem) bo mam catalyst control center i czasem w moich wypowiedziach go nie ma, nie chce mi się tego poprawiac, za długo by to trwało...

Ale nie o tym mowa, przytoczyłem tutaj trzy przykłady, które niektórych zmiażdżą a niektórych to nie ruszą, mnie np. rusza i to bardzo...
po przykładzie 'czarnegowilka' widac poziom znajomości ortografii typowego 11 latka (więcej mu nie daje) JAK MOŻNA POPEŁNIC DWA BŁĘDY W WYRAZIE, KTÓRY MA PIĘC SŁÓW?! Z prostych obliczeń wychodzi że w jednym zdaniu 40% to błędy...

Jego koleżanka nie była lepsza... w wieku 8 lat zauważyłbym że słowo "włoączyć" raczej nie jest poprawne. Nie wiem czego uczą w szkołach i czy na dyktandach też piszą "włanczac", ale ten problem nie ogranicza się do trzech przypadków, jest gigantyczny, głównie na komentarzach do filmów gier czy takich tam można zauważyc zerowy poziom jakiejkolwiek wiedzy.

ale się rozpisałem :mrgreen:
a co Wy o tym sądzicie, dudy?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 11:22 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Ortografia w internecie jest na tragicznym poziomie...
Wiecie co jest najgorsze? że przesiadując na forach itp. stronach zaczynam po mału sama mieć problemy z poprawną pisownią. Kiedyś nie wyobrażam sobie sytuacji żeby napisać 'każdy' przez 'rz'. A ostatnio mi się zdarzyło. Błąd od razu poprawiłam, ale nie w tym rzecz, bo po prostu nie powinnam się mylić w takich prostych słowach.
Idealnie by było, gdyby wszyscy zaczęli posługiwać się poprawną polszczyzną, szczególnie w internecie, ale to chyba nie możliwe, biorąc pod uwagę liczbę trolli, które pojawiają się w sieci.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 11:32 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-06, 15:22
Posty:97
Cytuj:
Idealnie by było, gdyby wszyscy zaczęli posługiwać się poprawną polszczyzną, szczególnie w internecie, ale to chyba nie możliwe, biorąc pod uwagę liczbę trolli, które pojawiają się w sieci.


I tutaj nie chodzi tylko o trolle i dzieci, widzę 15 - 17 latków, których ortografia jest na takim poziomie, że słowo 'też' piszą przez "rz"


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 12:57 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
jednym sie nie chce , drudzy nie mogą , ja na przykład jestem dyslektykiem .

i dzięki Bogu za edytory ze słownikami -bo dopiero bym grzybków nasadził
ministerstwo edukacji już od kilku lat nosi sie z planem , reformy językowej
nie oszukujmy sie nasz język należy do grupy -języków o wysokim poziomie trudności .
i kiedy inne ,przyjmowały formy potoczne za normę , my sztywno trzymaliśmy sie ortografii
i gramatyki

czemu , a no uwarunkowanie historyczne , to był sposób na walkę z okupantem i zaborcą
sposób na zachowanie polskości -i,j-u,ó-ch,h-ż,rz.
jedynie pan Miodek wie po co to nam, ja jestem za zreformowaniem-a co mi tam , niech Europa uczy sie polskiego , i nie popada w zniechęcenie

[ Dodano: 2008-02-09, 12:01 ]
ema napisał(a):
'każdy' przez 'rz'. A ostatnio mi się zdarzyło


ha ha - zaczynasz reformować -wiec niech moc będzie z tobą

[ Dodano: 2008-02-09, 12:05 ]
ema napisał(a):
chyba nie możliwe, biorąc pod uwagę liczbę trolli, które pojawiają się w sieci.


może to dowód na słuszność pomysłu , reformatorskiego, wyeliminować możliwe błędy i poziom edukacji -skoczy do góry
proszę mi uwierzyć , przy dysleksji- znajomość reguł stosowania danej formy -nic nie pomaga -

_________________
nudy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 13:45 
marbel napisał(a):
ja na przykład jestem dyslektykiem

jak ja nie lubię mylenia pojęć... Dysleksja jest dysfunkcją którą cechują trudności w czytaniu i nauce a nie robienie błędów. Jeśli robisz błędy to najpewniej jesteś dysortografikiem ta dysfunkcja polega na robieniu błędów mino znajomości zasad ortografii.
I marbel nie kłuć się bo siedzę w tym od dawna, po prostu sam jestem dysortografikiem.

Ema napisał(a):
mylić w takich prostych słowach.

a jakoś chomik możesz pisać przez samo h!

Ale co do problemu to niestety on jest duży i nic go nie zmieni bo to raczej wynika z ignorancji ludzi i ich lenistwa, piszą jak chcą i mało ich interesuje co piszą. Zauważcie że w wypowiedziach gdzie przeważają błędy nie ma najczęściej sensu (i to nie z uwagi na te błędy)
Reforma języka owszem by pomogła ale tylko trochę, ja już przywykłem do skostniałości Języka polskiego, czyni go to wyjątkowym. Chociaż nie mówie takiej reformie nie.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 13:50 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
Różowy Satanista napisał(a):
jak ja nie lubię mylenia pojęć... Dysleksja jest dysfunkcją którą cechują trudności w czytaniu i nauce a nie robienie błędów. Jeśli robisz błędy to najpewniej jesteś dysortografikiem



czapka z głowy - nawołuje do pozbywania sie stereotypowego myślenia a sam posługuje sie nimi - wiadomo -nazwa potoczna - nie tylko ja tak robie -jednak 100% racji dla ciebie

_________________
nudy


Ostatnio edytowano 2008-02-09, 14:21 przez marbel, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 14:13 
Adept
Offline

Dołączył(a):2008-02-09, 12:55
Posty:25
Ja też mam własne foum i też mnie to bardzo denerwuje :] Staram się każdemu mówić, żeby nie robił błędów, ale to za bardzo nie pomaga, polecam Mozille...

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 14:23 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
święte słowa -panie , Mozilla jest ok -
niestety tylko w wypadku netu

_________________
nudy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 15:13 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-06-03, 20:19
Posty:2159
Eee to nie tylko w internecie tak. Wokół mnie jest pełno ludzi, którzy popełniają ten błąd, a cały czas są przekonani, że mówią dobrze :roll: O matko, jak słyszę zdanie w stylu : Nie wyłanczaj tego, to mnie cholera jasna bierze :-x Tylko ja mam to do siebie, że od razu ich poprawiam ( takie spontaniczne to :P )
tomekk napisał(a):
nie wlancza sie

No cóż...z tego wynika, że mamy takie coś jak włancznik, a nie włącznik ;]


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 15:56 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-06, 15:22
Posty:97
yup yup yup madafaka

A co sądzicie o różnego rodzaju eLo mŁoDzIeŻoWyCh 'ZaJaWkAcH' i rożnych takich dewiacjach? (uff..) mnie na przykład męczyłoby pisanie takim sposobem, podobnie jak te wszystkie 'tesh', 'jush' czasem to męczy bardziej niż wszystkie błędy ortograficzne...
przytoczę tutaj czyjąś sygnaturę
Obrazek
ja musiałem czytac trzy razy pod rząd żeby zrozumiec - hardcore


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO