dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

D&D
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-09-01, 01:26 
Nie wiem czy ktoś z was o tym słyszał, ale jest to bardzo ciekawy papierowy system do gier RPG, do gry potrzebne są trzy książki a inne to już uzupełnienia, niezbędny jest też papier;) ołówek i kości do gry (dokładnie to jedna kości 4, 6, 8, 12 i 20ścienna oraz dwie kości 10 ścienne zwane też czasem kością % lub 100)
I to są potrzebne rzeczy, oczywiście do gry potrzebni są też ludzie jeden MG oraz gracze(od 2 do 6 by gra była komfortowa, chociaż więcej niż 6 system przewiduje)
W grze chodzi o to by wczuci się w świat gry zaprezentowany przez MG (mistrza Gry) i by rozwijać swoją postać (przeważnie jedną, chociaż są zasady opcjonalne)
W Polsce wiem, że ukazał się już nalewno 3 edycje gry
Advanced dungeons and dragons, D&D3.0 oraz przejściowa edycja d&d3.5 (w stanach już zaczynają się prace nad D&D4.0) ja wraz z moimi znajomymi posługujemy się wersją 3.0 mamy 4 książki (czyli o jedną więcej niż trzeba oraz specjalną tabele wyliczeń)
Gdyby każdy z nas kupował te książki tylko dla siebie wyszło by dość dużo... Chociaż dla gracza potrzebny jest tylko podręcznik nr1 a dwa pozostałe dla mistrza gry
U mnie w grupie zostały przeprowadzone demokratyczne wybory i MG zostałem ja, wrobili mnie bo nie chciałem tego na początku... Może to dziwne ale także z tej perspektywy czerpie przyjemności z gry.
Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę pytać, a co do książek do gry to można je znaleźć w sieci ale konfort gry jest przez to zmniejszony.
A i jeszcze są inne systemy papierowego RPG ale są oparte właśnie na tym (ten system jest najstarszy i najbardziej dopracowany)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO