dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Paraliz Senny
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-01-04, 00:19 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-01-03, 21:45
Posty:16
Miał z Was ktos kiedyś takią przygode jak paraliż senny ?? ja mialem i to nie jest nic przyjemnego :/ nikomu nie zycze :/


najgorszy to jest ten pisk w uszach i dzwonienie potem ten niewład ciała i roznne nieprzyjemne chalucynacje wzrokowe i dotykowe oraz dzwiekowe

z punktu nauki:


Senny Paraliż (SP) jest medycznym uwarunkowaniem i zwykle określa się go jako zaburzenia snu. Objawy mogą czasem obejmować kompletny lub częściowy paraliż ramion, nóg i górnego tułowia. Senny Paraliż występuje prawie zawsze w momencie zasypiania lub wybudzania ze snu. Do najbardziej niezwykłych objawów SP zaliczyć można halucynacje wizualne i dźwiękowe często powodujące ekstremalne przerażenie i panikę. W przypadkach takich błędnie sądzić można, że zostało się odwiedzonym przez obce istoty lub złe moce.

Badania SP pokazują, że jest on połączony z fazą snu - REM (szybkich ruchów gałek ocznych). Gdy podczas snu śnimy, ciało nie realizuje doświadczeń i działań podejmowanych podczas snu z prostej przyczyny - aby w nocy nie wyrządzić sobie lub komuś krzywdy. Mózg wyłącza mięśnie i rozluźnia je co zasadniczo przypomina stan paraliżu.

SP występuje w momencie kiedy umysł budzi się choć wciąż znajduje się w stanie REM a ciało jest zrelaksowane i rozluźnione. Doświadczenie to powoduje uczucie paraliżu i doświadczenie niemocy do działania czy wydawania z siebie dźwięków. Wciąż znajdujemy się pomiędzy snem a jawą i często obrazy senne odgrywane są przed naszymi oczyma choć te są już otwarte. Normalną reakcją na SP jest uczucie paniki i przerażenia - gdy wokół naszego mózgu jak mgła rozgrywają się senne obrazy, my chcemy się obudzić ale to niemożliwe.

Niedawne badania pokazują, że 25-30% populacji cierpiało kiedykolwiek na jakąś formę Sennego Paraliżu. 95% z pośród tych osób odebrało SP jako doświadczenie przerażające. Można powiedzieć, że SP jest dziedziczne, tzn. jeśli Twoi rodzice doświadczali takich stanów to z pewnością i ty ich doświadczyłeś lub dopiero doświadczysz. Ludzie często czują, że z powodu paraliżu sennego doświadczyli zjawiska paranormalnego - choć wytłumaczenie jest znacznie prostsze.

_________________
Muzyka: www.clubowo.gtw.pl


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-01-04, 00:41 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-01-01, 21:38
Posty:5
Wydaje mi się, że jakieś 10, 11 lat temu przydarzyło mi się coś podobnego. Obudziłam się "sparaliżowana", nie mogłam nawet palcem ruszyć ani ust otworzyć, czułam, że się duszę. Próbowałam wołać mamę, ale jak? To było straszne, wcześniej śnił mi się jakiś koszmar, co spotęgowało moje przerażenie. Po kilkudziesięciu sekundach wszystko minęło. W sumie byłam wtedy mała, ale wydaje mi się, że to nie był sen... Nikomu nie życzę podobnych przeżyć...

_________________
"Rozpacz jest ceną, jaką płaci się za postawienie sobie nierealnych celów."
Graham Greene


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-01-04, 12:11 
Hmm, chyba nigdy nie miałem takiego czegoś, jednak często zdarza mi się zrobić jakiś gwałtowny ruch podczas zasypiania, np. niekontrolowane wyprostowanie nogi. O, albo jak krew mi do ręki nie dochodzi, to później jak się obudzę, to sama mi na twarz opada ;p


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-01-04, 12:24 
http://listonic.pl/ogrodnik/choinka


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-01-04, 20:18 
Miałam cos podobnego... zasypialam i nagle poczulam jakby cos sie stalo z moim cialem chcialam wstac ale nie moglam ruszyc nawet palcem.. przestraszyłam sie i chcialam krzyknac do siostry ktora spala na sasiednim łożku ale niemoglam wypowiedziec ani slowa... potem czulam jak by ktos nasuwal mi koldre na glowe(to CHYBA niewskazuje na paaliz senny) chcialam odmowic modllotwe ale dalej niemoglam wypowiedziec slowa wiec zaczelam odmawiac w myslach i wszytsko nagle zniknelo...
nie mam pojecia co to bylo ale nie bylo przyjemne... rzadko ale miewam takie noce w ktorych bez powodu boje sie jak cholera wtedy wlaczam lampke i z trudnoscia zasypiam... zostalo to w psychice...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-01-04, 21:20 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
topics134/paraliz-senny-vt1728.htm?highlight=#26254

sorki Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO