dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Szczerość publiczna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-09-10, 21:38 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-09-10, 20:53
Posty:2
Cześć wszystkim bardziej stałym i tym bardziej zmiennym bywalcom tego forum. To mój pierwszy post tutaj, lecz nie ukrywam, że często bywam na różnych forach. Nie chce się chwalić, ale chce mieć podstawę do tego co mam na myśli. Chodzi mi o to, że wydaje mi się, że przychodzimy na fora pod różnymi pretekstami, czasem po prostu szukamy kogoś z kim możemy pogadać, czasem chcemy zareklamować jakąś działalność, pochwalić się jakimiś osiągnięciami, itp. Nieważne, w zasadzie nieważne. :compcrush: Rzecz w tym, że tak naprawdę niezależnie od tego, jakie odgrywamy role :aragorn: tak naprawdę chcemy być szczerzy, prawdziwi a jednak bardzo trudno nam to przychodzi. :gilotyna: .

_________________
http://szkicezsocjologii.blogspot.com/ - metodologicznie i eseistycznie o problemach społecznych


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szczerość publiczna
PostNapisane: 2011-09-22, 20:02 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-09-22, 17:34
Posty:85
To czy ludzie są szczerzy w sieci czy w normalnym życiu prywatnym, zależny w głównej mierze od charakteru danej osoby.
Są osoby, które potrafią być szczere zawsze, czy to w bezpośrednim kontakcie z ludźmi czy właśnie na forach internetowych.
internet jednak daje jednak większą swobodę w wyrażaniu siebie. W znacznej mierze jest to spowodowane anonimowością. Może być szczerzy i powiedzieć to czego obawialibyśmy się powiedzieć osobie/osobom które znamy, bojąc się ich reakcji.

_________________
Jeśli a oznacza szczęście, to a = x + y + z; x - to praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.
Wrzuta mp3 Serwery cs


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szczerość publiczna
PostNapisane: 2011-10-01, 00:22 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-09-30, 00:37
Posty:15
Co jest ważniejsze?
-szczerość?
-czy madrość?
Bo czy szczerość wypowiedzi zawsze jest mądre? Należało by sobie zadać pytanie, czy swoją szczerością kogoś nie denerwujemy, nie stawiamy siebie w złym świetle, no i przed kim tak naprawdę chcemy być szczerzy. Załóżmy, że szczerze otworzę się przed innymi na tym forum, w sprawach poglądó, moich marzeń, planów itp. Co będę chciał uzyskać? - z pewnością zrozumienie, poparcie i ewentualnie dobrą poradę. Ale czy ją uzyskam?- przecież na forach internetowych, piszą różni ludzie. Czasem gburowaci, nieokrzesani, dla zwykłej hecy lub trolingu piszacy userzy. I jak myślicie? - moja szczerość wyjdzie mi na dobre?
W realu jest to samo. Cudzych odczuć i myśli tak naprawdę nikt do końca nie zna. Nawet tak zwani przyjaciele, mają często swoje własne zdanie o nas, którego tak do końca przed nami nie ujawniają. I co? - istnieje szczerość?
Po to są religie, bogowie, wieczne obietnice, byśmy mieli wydzielony obszar na prawdziwą, w niczym nie skrępowaną szczerość, która nie obróci się przeciwko nam.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=n03daWochCM


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szczerość publiczna
PostNapisane: 2011-10-12, 20:51 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-05-05, 15:29
Posty:43
Szczerość i mądrość? A co to ma ze sobą wspolnego??
Jakiś pogamtwany ten twój post....

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szczerość publiczna
PostNapisane: 2011-10-13, 20:38 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-11-14, 15:32
Posty:104
Nie miejmy nawet nadziei, że ktoś publicznie będzie mówił szczerze o swoich niepowodzeniach,kłopotach,przekrętach czy rodzinie,która miała niechlubną przeszłość.Ciekawi mnie,jakie cechy dziedziczy się po dziadkach a jakie po rodzicach,czy one bardzo okaleczają człowieka,czy przez socjotechnikę można je ukryć?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szczerość publiczna
PostNapisane: 2011-10-19, 14:23 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-16, 17:18
Posty:359
Według mnie szczerość publiczna nie istnieje.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szczerość publiczna
PostNapisane: 2011-11-22, 12:27 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-07-28, 15:32
Posty:75
Moim zdaniem łatwo być szczerym w internecie, bo ludzie myślą, że ich rozmówcy nie znają ich tożsamości. Ja staram się być szczera jak najczęściej się da, ale nie zawsze jest to wskazane. Generalnie moim zdaniem trzeba wyczuć sytuację. A co do szczerości i mądrości. Jak ktoś chce pisać głupie posty, to niech se pisze, ja nie muszę przecież na nie odpowiadać :P

_________________
"Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szczerość publiczna
PostNapisane: 2011-11-22, 14:28 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-05-30, 12:13
Posty:52
Lokalizacja: Syców
Ale z drugiej strony, po co mamy wypowiadać się na forach, gdzie jesteśmy zupełnie anonimowy - i nie być szczerzy? Czy to własnie nie działa tak, że w życiu codziennym brakuje nam szczerości, więc w necie, gdzie nikt nic o nas nie wie - możemy sobie ze szczerością poszaleć?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szczerość publiczna
PostNapisane: 2011-11-23, 11:20 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-07-28, 15:32
Posty:75
Może i tak. Ja pisałam raczej o sytuacjach w realnym życiu.

_________________
"Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szczerość publiczna
PostNapisane: 2012-01-04, 10:52 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-12-23, 13:09
Posty:5
To chyba zależy od człowieka jeden wchodzi tutaj aby pokazać swoje prawdziwe oblicze, wypowiedziec mysli których wstydzi sie w realny zyciu, zdobyc wprzyjacioł których nie ma i mówić rzeczy których sam boi się usłuszeć, a inny będzie opowiadał bajki i brednie bo wtedy bedzie czuł się doceniony, gdy w realu tego brakuje. Są różne motywy, niektórzy po prostu nie mają komu się wygadać i szukają odpowiedzi na pytania, inni chcą wylać gdzieś gorycz życia, jeszcze inni znaleść miłość...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO