Lubicie?
Oglądacie?
Który ze starych seriali darzycie największą sympatia i dlaczego? :)
Małe przypomnienie, jesli ktos nie kojarzy tytułów :)
Czterdziestolatek
Cytuj:
Serial pokazywał losy warszawskiej rodziny inż. Stefana Karwowskiego, które idealnie wkomponowały się w rzeczywistość lat 70. i propagandy sukcesu (m.in. budowa dworca PKP Warszawa Centralna, Trasy Łazienkowskiej czy Trasy Toruńskiej). Równocześnie – zgodnie z założeniami autorów, którzy sami w okresie pracy nad serialem przekroczyli 40 rok życia – serial eksponował wątki związane z kryzysem wieku średniego: romans na boku, próby rzucenia palenia, obsesja na punkcie utraty włosów, próba zadbania o kondycję fizyczną, duma z dorobku życiowego i zawodowego, chęć samorealizacji przez działalność społeczną itd.
Dom Cytuj:
Dzieje mieszkańców kamienicy przy ul. Złotej w Warszawie. Ich losy zostają wplecione w wydarzenia związane z odbudową stolicy oraz nową sytuacją polityczną kraju.
07 zgłoś się Cytuj:
polski serial kryminalny, powstały w latach 1976-1987. Opowiada o śledztwach prowadzonych przez noszącego tytułowy pseudonim "07", porucznika MO ze SUSW Sławomira Borewicza.
Matki, zony i kochanki Cytuj:
Cztery kobiety przed kilkunastu laty ukończyły liceum medyczne. Tylko jedna pracuje w wyuczonym zawodzie. Punktem wyjścia fabuły jest spotkanie klasowe, na którym trzy przyjaciółki, Hanka (Elżbieta Zającówna), Wanda (Małgorzata Potocka) i Dorota (Gabriela Kownacka) miały się zobaczyć z koleżanką niewidzianą przez wiele lat, Wiktorią (Anna Romantowska). Gdy okazuje się, że ta nie dotarła na spotkanie, przyjaciółki jadą do niej do domu.
Bohaterki to kobiety piękne i dowcipne, dzielne i zaradne, odpowiedzialne za siebie i swoich najbliższych, mądre żony, troskliwe matki i czułe kochanki. Muszą podejmować decyzje za niezdecydowanych, słabych mężczyzn. Wielkie sukcesy i porażki, kłopoty zawodowe, namiętności, miłości i zdrady małżeńskie bohaterek skłaniają do zastanowienia nad życiem i przewartościowania wielu problemów.
Stawka większa niż życie Cytuj:
Opowiada o przygodach wojennych oficera wywiadu sowieckiego Stanisława Kolickiego, działającego pod kryptonimem J-23. Kolicki - w filmie prezentowany jako Polak - oferuje Rosjanom swoje usługi gdy połowa Polski jest przez nich okupowana, tj. przed wybuchem wojny sowiecko-niemieckiej i układem Sikorski-Majski. Ze względu na podobieństwo do oficera wywiadu niemieckiego Hansa Klossa, Kolicki wciela się w jego postać.