dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 433 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-09-13, 14:24 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Szczerze powiedziawszy nie wiem bo nigdy nie interesowałam się kolczykiem akurat w tym miejscu ale nie wydaje mi się, może byc troszkę dłużej niż gdzie indziej ale pół roku to chyba nie. Zresztą, Mała Mi, zawsze się możesz w salonie zapytac, jak będzie kompetenta osoba to Ci zaraz wszystko wyjaśni :))

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-09-13, 18:11 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Cytuj:
piercing - PĘPEK

* Po zabiegu może dojść do drobnego krwawienia, zaczerwienienia i obrzęku o różnej rozległości wokół miejsca przekłucia.
* Każda rana wiąże się z niebezpieczeństwem zakażenia. Aż do całkowitego wygojenia należy unikać kontaktu miejsc przekłutych z potencjalnymi źródłami infekcji np. z obcymi wydzielinami lub płynami ustrojowymi.
* Nowo założony kolczyk wolno dotykać jedynie świeżo umytymi rękoma.
* Zanieczyszczenia lub tworzący się strup należy usuwać jedynie przy użyciu plynów dezynfekcyjnych, następnie oczyszczając okolice rany środkiem antyseptycznym (np. Octanisept).
* W trakcie przemywania rany zaleca się lekkie poruszanie noszonym kolczykiem. Sztyft lub kolczyk należy obracać wielokrotnie w ciągu jednego dnia.
* Świeżo wykonane przekłucie powinno być dwa razy dziennie poddane stosownej pielęgnacji (oczyszczanie płynem antyseptycznym, poruszanie ozdobą).
* Poza poruszaniem kolczykiem w kanale przekłucia, nie należy podejmować żadnych innych manipulacji w obrębie przekłutego miejsca aż do całkowitego wygojenia .
* Sztyftu lub kolczyka nie należy zbyt wcześnie wyciągać ponieważ wytworzone w obrębie pępka otwory maja tendencję do szybkiego zarastania.
* W początkowym okresie �percing� nalezy zawsze pokrywać jałowym kompresem. W okresie gojenia nie wolno nosić ubrań powodujących ucisk okolic miejsca przekłucia.
* Gojenie powinno trwać od 6 do 12 tygodni w zależności od rozmiarów ozdoby.
* W przypadku zauważenia nieprawidłowego gojenia rany lub ewentualnych powikłań należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem dermatologiem.


Staranna pielęgnacja jest warunkiem koniecznym prawidłowego gojenia rany oraz zabezpiecza przekłute miejsce orzed różnego rodzaju powikłaniami. W celu zaczerpnięcia bardziej szczególowych informacji oraz porad zalecamy kontakt z nami lub lekarzem dermatologiem.


;))


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-09-13, 18:32 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-09-03, 17:00
Posty:72
ema dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) O rany ile zachodu z tym kolczykiem w pępku. No ale w sumie wiadomo, ze na każdym będzie się inaczej goiło. Ale szczególną ostrożność i dbałość o pępuszek musi być.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-09-13, 18:46 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Mała mi, mam koleżankę z przebitym pępkiem, więc mogę ją jeszcze wypytać jak to wszystko wygląda w praktyce ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-09-13, 19:19 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-09-03, 17:00
Posty:72
To przy okazji jakbyś mogła to będę wdzięczna :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

moim zdaniem......
PostNapisane: 2008-09-16, 21:07 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2008-09-16, 20:32
Posty:1
[shadow=red][/shadow] Mi sie to podoba i postanowiłam to sobiezrbić i mam nic nie bolało ..a teraz jestem zadowolona . i rada nie przejmuj się co myślą o tym kolczyku inni tylko zastanów się czy chcesz i czy wogóle ci się to podoba .pozdro :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-) :-) :-) :-) :-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-09-18, 18:04 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-09-03, 17:00
Posty:72
No ja odkąd pamiętam zawsze chciałam mieć kolczyk w pępku, ale zawsze był jakieś ale i ta niepewność jak to będzie wyglądało i czy wypada - bo idealnego brzuszka nie mam. No a teraz to jest to już brzuszek po porodzie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-09-19, 12:43 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Mała Mi ale czyją opinią się przejmujesz ?
Chcesz, podoba Ci się - robisz :)) Twój brzuch, ładny brzydki nie ważne, nikomu nic do tego jaki jest i ile kolczyków w nim masz. W pępku znaczy ;p

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-09-19, 13:56 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-09-03, 17:00
Posty:72
Masz rację. Przecież to moje ciało i robię to dla siebie a nie dla innych.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-09-20, 09:21 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
no właśnie! więc do dzieła :)) i odwagi ;-)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 433 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO