dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 433 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 44  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-03-24, 18:51 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-03-24, 16:55
Posty:49
Lokalizacja: Wałbrzych
Czyli mam rozumieć że nie piszę ze specjalistą od piercingu? szkoda.. :D

_________________
Jestem dobra w łóżku. Potrafię godzinami spać xD


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-24, 18:52 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Prezdstawiłaś nam całą swoją sytuację więc pozwoliliśmy sobie ją skomentować ;)
Po za tym rouge odpowedział bardzo konkretnie.

Co do tematu:
Cytuj:
Przeciwwskazania do wykonania przekłucia
- Stany ropne występujące na skórze
- Grzybica skóry pępka
- Duże blizny tej okolicy np. pooparzeniowe
- W przypadku małych blizn np. po poprzednim kolczyku, przekłucia nie należy wykonywać przez bliznę
- Przepuklina pępkowa
- Inne stany patologiczne organizmu, które s± przeciwwskazaniem do jakiegokolwiek przekłucia

Znieczulenie
Zabieg przekłucia pępka jest jednym z najmniej bolesnych spośród miejsc w jakich zakłada się ozdoby. Dolegliwości bólowe zwiśzane sś najczęściej ze strachem przed przekłuciem. W przypadku pępka igła przechodzi wyłścznie przez skórę i tkankę podskórnś, a ilość receptorów bólowych w tym miejscu jest bardzo niewielka w porównaniu ze skórś twarzy czy narządów płciowych. Niejednokrotnie osoby przekłuwane rezygnuje ze znieczulenia.

Aby jednak zapewnić pełen komfort stosuje się preparaty, których zadaniem jest zablokowanie przewodzenia impulsów nerwowych z receptorów bólowych zlokalizowanych w skórze do ośrodkowego układu nerwowego. Najczęściej stosuje się Emlę (maść) - bardzo dobrze znieczula ona miejscowo skórę, wadą tego leku jest dość długi okres czasu jaki należy czekać aby uzyskać oczekiwany efekt ok. 40 min.

Drugim preparatem stosowanym do znieczulenia skóry okolicy pępka jest chlorek etylu (Aethylum Chloratum). Jest to niepalny płyn który wrze w temperaturze 12 stopni C . Parując odbiera ciepło ze skóry przez co schładza ją i w ten sposób działając miejscowo, znieczula powodując zablokowanie przewodzenia bodźców bólowych. Efekt znieczulenia uzyskuje się natychmiast po zastosowaniu. Wadą jest krótki okres działania. Zraszając skórę powoduje, że jest ona śliska i mniej elastyczna co sprawia pewne trudności z ustabilizowaniem fałdu skórnego.

Znieczulenie nasiękowe (ostrzyknięcie skóry 1% roztworem Lignocainu) nie jest uzasadnione gdyż wielkość dolegliwości bólowych nie jest aż tak duża by stosować tego typu środki. Tego typu znieczulenia mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające tytuł lekarza.

Dezynfekcja miejsca przekłucia
Po zmyciu ze skóry środka znieczulającego (Krem Emla) miejsce, w którym wykonane będzie przekłucie powinno być umyte trzykrotnie środkiem antyseptycznym przy użyciu jałowego gazika.

Tak przygotowane miejsce dobrze jest oznaczyć przy pomocy jałowego pisaka chirurgicznego w celu określenia punktów przez które będzie przechodziła igła podczas przekłuwania. Ułatwia to symetryczne wykonanie przekłucia i zapobiega chwyceniu zbyt grubego lub zbyt cienkiego fałdu skórnego.

W naszej szkole fałd skórny podczas przekłucia podtrzymujemy przy pomocy szczypczyków okienkowych. Zastosowanie tego narzędzia było wielokrotnie krytykowane przez osoby preferujące inne techniki piercingu pępka. Z tego powodu przeprowadziliśmy badania, które miały na celu:

1. Określenie czy użycie tego narzędzia nie uszkadza naczyń krwionośnych znajdujących się w skórze właściwej.
2. Określenie czy stosowanie szczypczyków okienkowych ma wpływ na proces gojenia.

Grupę badaną stanowiło 30 osób, u których wykonano zabieg piercingu pępka z zastosowaniem szczypczyków okienkowych.

Grupą porównawczą było 10 osób, u których powyższy zabieg wykonano przy pomocy ręcznej stabilizacji fałdu skórnego.

Po trzech dniach od przekłucia miejsce przekłucia było oglądane przez lekarza, który nie był poinformowany do której grupy należała badana osoba. Nie stwierdzono żadnych różnic w wyglądzie miejsca przekłucia między grupą badana i porównawczą. Powyższe badanie powtórzono po okresie 1 miesiąca. Wyniki były identyczne jak podczas pierwszego badania.

Obszerne opracowanie powyższego badania wraz do dokumentacją fotograficzną ukaże się na naszej stronie internetowej w nowopowstającym dziale " Dział naukowy". Są to jedyne w naszym kraju badania wykonane z zastosowaniem metod statystycznych.

Powyższe badania przeprowadzone na dużej grupie ochotników pokazały, że proponowana przez naszą Szkołę metoda jest bezpieczna, a przede wszystkim bardzo wygodna dla osób, które dopiero nabywają wprawy w technice piercingu. Największe obawy budzi ślad po ząbkach, które pozostawiają kleszczyki na skórze, jednakże narzędzie to należy do tzw. atraumatycznych i odkształcenie to znika bezpowrotnie po kilkunastu minutach. Oczywiście osoby z dużym doświadczeniem w przekłuwaniu ciała mogą stosować różne modyfikacje tej techniki włącznie z rezygnacją ze szczypiec.

Przekłucie

Samo przekłucie wykonywane jest jednorazową igłą (wenflonem) o średnicy 2.2 mm. Użycie tego narzędzia jest dużo bezpieczniejsze niż jednorazowy aparat do przekłucia pępka. Zapewnia większą swobodę ruchu, a rurka od wenflonu podczas przekłuwania uciska naczynia krwionośne co zapobiega krwawieniu.

Dezynfekcja po zabiegu.
Po założeniu ozdoby miejsce po przekłuciu powinno być zdezynfekowane środkiem antyseptycznym np. Dodesept (firmy Johnson&Johnson), a następnie osuszone jałowym gazikiem

Opatrunek

Na koniec zabiegu zakładamy opatrunek z jałowego suchego gazika, który mocujemy do skóry przylepcem typu Tegaderm. Taki rodzaj opatrunku sprawia, że miejsce po przekłuciu jest wolne od drobnoustrojów chorobotwórczych, a zarazem umożliwia skórze oddychanie.

Uwagi

Podczas zabiegu przekłuwania u osób szczupłych z niewielką ilością tkanki tłuszczowej należy uważać by nie wkłuwać igły zbyt głęboko gdyż można wkłuć się do jamy otrzewnej i spowodować bardzo groźne powikłania.

Należy bardzo starannie zaplanować odległość między punktem wejścia i wyjścia kanału przekłucia tak by był odpowiedni do wielkoąci kolczyka. Przekłucie zbyt dużego fałdu w stosunku do długości ozdoby spowoduje uciskanie przez górną kulkę skóry czego następstwem jest niedokrwienie tej okolicy i martwica skóry z odczynem zapalnym. W efekcie tego stanu może dojść do zapadnięcia się górnej kulki w głąb fałdu skórnego.

W przypadku gdy zostanie przekłuty zbyt cienki fałd skórny ozdoba leży zbyt płytko niebezpieczeństwem tego stanu jest możliwość wyrwania ozdoby ze skóry przy zaczepieniu o odzież.


Mały artykuł o przekłuwaniu pępka pochodzący ze strony www.spc.kolczyki.pl
Jest tam tez wspomniane czy zabieg boli oraz jakie stosuje się znieczulania.


Rouge napisał to bardzo dobitnie, ale niestety chyba ma rację ;) Przemyśl to jeszcze ;) Pamiętaj że całe zycie przed Tobą i czasami nie warto spełniać zachcianki która zostawia ślad na wiele lat ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-24, 18:56 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-03-24, 16:55
Posty:49
Lokalizacja: Wałbrzych
przeczytałam .. dzięki za radę może jeszcze to przemyśle ...i zmienie zdanie .

[ Dodano: 2008-03-24, 17:57 ]
mam pytanie jak dodaliście to ''piwo'' koło tej strzałki bo też to chcę ale nie wiem gdzie to sie daje :)

_________________
Jestem dobra w łóżku. Potrafię godzinami spać xD


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-24, 19:03 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Ema ja też się czegoś dowiedziałam z tego artykułu ;) I co ciekawe miejsce które ja przebijałam (twarz) jest najbardziej unerwione a ja wytrzymałam bez znieczulenia! Hahaha twarda jestem ;))
Kwiatusia ja również doradzam przemyślenie tej decyzji i wstrzymanie się przynajmniej do 15 lat. Wiem jak to zabrzmi ale dzieci z kolczykami w nietypowych miejscach wyglądają odpychająco i nie ładnie, to nie pasuje po prostu.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-24, 19:05 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-03-24, 16:55
Posty:49
Lokalizacja: Wałbrzych
Masz kolczyk na twarzy ?? ile płaciłaś ?:D

_________________
Jestem dobra w łóżku. Potrafię godzinami spać xD


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-24, 19:10 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Nie mam, ale miałam, nawet aż 2 ale pojedynczo :)
Pytasz o cenę zabiegu czy przebicia ?
Kolczyk ze stali nierdzewnej -30 zł
Przebicie za pierwszym razem - 70 zł
Przebicie za drugim razem - 20 zł
Siedzenie na fotelu gdzie robi się tatuaże - bezcenne


ale nie to że zachęcam, odradzam. Jednak jak będziesz starsza to popieram i błogosławię :))

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-24, 19:11 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-03-24, 16:55
Posty:49
Lokalizacja: Wałbrzych
Ahhhaaa spoko :D ale mam pytanie jak dodałaś ten napisa piwo ? (na samym dole twojej wypowiedzi obok profil , pw, e mail ) ??? ;)


Ty go nie widzisz bo sama sobie piwa nie możesz wystawic, ja widze je u ciebie i wszystkich innych ale u siebie nie, tak to dziala, mam nadzieje ze o to ci chodzilo ;) wybacz ze edytuje twojego posta ale nie chce robic offtopu i pisac rzeczy nie zwiazane z tematem, natty

_________________
Jestem dobra w łóżku. Potrafię godzinami spać xD


Ostatnio edytowano 2008-03-24, 19:15 przez kwiatusia13, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-24, 19:14 
dziewczyno, z tego widze w twoim profilu to
Cytuj:
Wiek: 13
i teraz zaczniemy:

- jesteś młodą dziewczynką - niedługo zacznie się burza hormonów , i inne sprawy typowo kobiece .... jeśli w tym momencie zaczniesz coś majstrować z kolczykami itp to w przyszłości możesz żałować. Tu nie chodzi o to czy będziesz wyjmować czy nie - a jak sobie wyobrażasz lekcje wuefu z kolczykiem w pępku ? jak by ktoś przypadkowo ci go wyrwał czy sama w inny sposób - a przecież łatwo zahaczyć kolczykiem na sali gimnastycznej.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-24, 22:04 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-06-03, 20:19
Posty:2159
Natty napisał(a):
Kolczyk ze stali nierdzewnej -30 zł
Przebicie za pierwszym razem - 70 zł
Przebicie za drugim razem - 20 zł
Siedzenie na fotelu gdzie robi się tatuaże - bezcenne

Hahah Natty to mnie powaliło xD


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-25, 10:51 
Uważam, że wiek 13 lat jest zbyt mały na podejmowanie takich decyzji jak robienie kolczyka w takim miejscu, nie wiem czy Ty chcesz to zrobić dla siebie czy zeby Szpanować tym wśród kolezanek, jesli zrobisz tak szybko poźniej bedziesz tego zalowac wiec nie podejmuj pochopnych decyzji, zrób sobie lepiej jakiś kolczyk w uchu na ochłonięcie:D

[ Dodano: 2008-03-25, 09:53 ]
Rouge dobrze napisał :jak by ktoś przypadkowo ci go wyrwał czy sama w inny sposób - a przecież łatwo zahaczyć kolczykiem na sali gimnastycznej. Nie trudno o zakażenie, a to juz nie taka miła sprawa...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 433 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 44  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO