dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Bóg i niebo
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-09-06, 15:42 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2007-08-15, 12:44
Posty:101
Podajcie mi jeden racjonalny dowód , ze Bóg istnieje. Do kościoła niechodze od dawna, w sumie nigdy nielubiłem tam przebywac. Biblia jakos nie przemawia do mnie z uwagi na kilka czynników. Po pierwsze wieza babel. Czy to normalne, że ludzie któzi w tamtych czasach ledwie co zeszli z drzewa mogli wybudowac cos co siegnie do nieba ?
Po drugie Arka Noego. Jakim cudem 6 ludzi mogło zbudować olbrzymi statek i wrzócic do niego po parze kazdego gatunka ze zwierząt. Nawet gdyby się to udało to przeciez byly by następnie choroby genetyczne. inna sprawa skoro bóg jest taki dobry to dlaczego zesłal na ludzi powódź ?

_________________
WOLNOŚC ROWNOŚĆ TOLERANCJA
http://www.wrzuta.pl/audio/gmyrLuPKRF/cymes_-_mamo_tato


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-06, 15:44 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
A podaj chociaż jeden racjonalny że nie istnieje.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-06, 15:51 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
Vide_Cul_Fide napisał(a):
inna sprawa skoro bóg jest taki dobry to dlaczego zesłal na ludzi powódź ?

Heh mnie też nurtują takiego typu pytania: dlaczego stworzył owady :-/, choroby itp. ale jednak wierzę... mam powody żeby wierzyć :diabel: Modliłam się raz, bo mi na czymś naprawdę zależało... :mrgreen: I co?? I się udało xP < ale ja głupia jestem :-P >
ale wierzę... no, bo jak mówi moja babcia w coś trzeba wierzyć... oczywiście: dowody... jest ich ponoć dużo... ja biblii jeszcze nie czytałam... a jakbym przeczytała to może bym coś zrozumiała... Dowiemy się wszystkiego jak umrzemy... :mrgreen:

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Bóg i niebo
PostNapisane: 2007-09-06, 16:13 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Vide_Cul_Fide napisał(a):
Podajcie mi jeden racjonalny dowód , ze Bóg istnieje. Do kościoła niechodze od dawna, w sumie nigdy nielubiłem tam przebywac. Biblia jakos nie przemawia do mnie z uwagi na kilka czynników. Po pierwsze wieza babel. Czy to normalne, że ludzie któzi w tamtych czasach ledwie co zeszli z drzewa mogli wybudowac cos co siegnie do nieba ?
Po drugie Arka Noego. Jakim cudem 6 ludzi mogło zbudować olbrzymi statek i wrzócic do niego po parze kazdego gatunka ze zwierząt. Nawet gdyby się to udało to przeciez byly by następnie choroby genetyczne. inna sprawa skoro bóg jest taki dobry to dlaczego zesłal na ludzi powódź ?


Vide, faktem jest, że nasza religia jest nieskładna, zawiera wiele elementów, które się na wzajem wykluczają, a fragmenty biblii o których piszesz, są najprawdopodobniej zmyślone.
To jednak nie znaczy, że Bóg nie istnieje - przecież Biblię spisywali ludzie, całą religię wymyslili ludzie - więc to że wypisują brednie nie jest żadnym dowodem że Boga niema ;) Ja sądzę, że musi być ktoś kto kieruje tym całym bajzlem, bo inaczej to już dawno by było po nas ;)
Cytuj:
Heh mnie też nurtują takiego typu pytania: dlaczego stworzył owady :-/ , choroby itp.


Ola odpowiedź jest bardzo prosta: każdy organizm, każda rzecz pełni odpowiednią funkcję - nie ma tak, że np. owady sobie tylko latają i nie są do niczego potrzebne ;) Kto zapylałby kwiaty, drzewa? Gdyby nie one wiele gatunków roślin by wyginęło - zaś na skutek tego, zginęłyby zwierzęta które jest zjadały i tak dalej.
A choroby? Naturalna selekcja - gdyby ludzie umierali tylko ze starości, ziemia raz dwa by się przeludniła i wszyscy byśmy zginęli z głodu/braku miejsca/ braku wody/ zbytniego zanieczyszczenia


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-06, 16:55 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
Jakby nie było owadów, to by pał cały eko system.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-06, 16:59 
Co do Arki noego, to jest podobna legenda w wielu religiach tycząca się wielkiej powodzi. Dowód na istnienie Boga? Znajdziesz ale by to zauważyci to trzeba ci konstruktywnego spojrzenia. Ja właśnie patrze z perspektywy takiej że jeśli Boga nie ma to prosze dowód na jego nie istnienie.
Vide_Cul_Fide, Powiedz mi czytałeś biblie by móc o niej dyskutować? Chociaż jedną całą księge? Bo ja czytałem (Nowy testament ale zawsze) i wiem co mówie i moge coś potwierdzić z własnej interpretacji...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-06, 18:02 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
ema napisał(a):
Ola odpowiedź jest bardzo prosta: każdy organizm, każda rzecz pełni odpowiednią funkcję - nie ma tak, że np. owady sobie tylko latają i nie są do niczego potrzebne ;) Kto zapylałby kwiaty, drzewa? Gdyby nie one wiele gatunków roślin by wyginęło - zaś na skutek tego, zginęłyby zwierzęta które jest zjadały i tak dalej.
A choroby? Naturalna selekcja - gdyby ludzie umierali tylko ze starości, ziemia raz dwa by się przeludniła i wszyscy byśmy zginęli z głodu/braku miejsca/ braku wody/ zbytniego zanieczyszczenia

No to tw owady to jestem jeszcze w stanie rozumieć... ale dlaczego muszą gryźć?? :roll:
Dobrze, a teraz... dowody Vide na to, że Bóg nie istnieje po proszę to podyskutujemy może ;)

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-06, 19:51 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2007-08-15, 12:44
Posty:101
A dajcie mi dowod na to, że Yeti istnieje potwor z lochnes,smerfy i smok wawelski.

_________________
WOLNOŚC ROWNOŚĆ TOLERANCJA
http://www.wrzuta.pl/audio/gmyrLuPKRF/cymes_-_mamo_tato


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-06, 20:02 
No cóż z takim podejściem nigdy nic NIE zauważysz. Zresztą to o czym ty mówisz to nowoczesne wymysły oraz błędne wyobrażenia sprzed stuleci.
A i powiesz mi wreszcie czy czytałeś Biblie skoro się na nią powołujesz?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Bóg i niebo
PostNapisane: 2007-09-06, 20:08 
Vide_Cul_Fide napisał(a):
Podajcie mi jeden racjonalny dowód , ze Bóg istnieje. Do kościoła niechodze od dawna, w sumie nigdy nielubiłem tam przebywac. Biblia jakos nie przemawia do mnie z uwagi na kilka czynników. Po pierwsze wieza babel. Czy to normalne, że ludzie któzi w tamtych czasach ledwie co zeszli z drzewa mogli wybudowac cos co siegnie do nieba ?
Po drugie Arka Noego. Jakim cudem 6 ludzi mogło zbudować olbrzymi statek i wrzócic do niego po parze kazdego gatunka ze zwierząt. Nawet gdyby się to udało to przeciez byly by następnie choroby genetyczne. inna sprawa skoro bóg jest taki dobry to dlaczego zesłal na ludzi powódź ?


Temat Boga zawsze bywa nurtujacy, ciezko tez jest przedstawic dowody zarowno na istnienie Boga jak i tak jak szostoll wspomnial na to, ze nie istnieje. Bog- ludzie maja to do siebie, ze za wszelka cene przypisuja mu ludzki odpowiednik. Dlaczego? bo nie rozumieja, wielu rzeczy i wlasnie tak jak Ty mowisz zadaja sobie pytanie jak ktos kto jest kreowany na kogos milosiernego moze zsylac na ludzi, ktorych przeciez sam stworzyl takie kataklizmy, nieszczescia. Czy zawsze bedzie nas karal za grzech Adama i Ewy? Ja bywam w kosciele od swieta. Sama niekiedy mam sobie to za zle, zwlaszcza gdy sa jakies klopoty cos nie idzie po mojej mysli zwracam sie wlasnie do niego. "jak trwoga to do Boga" jak glosi przyslowie. Ja traktuje osobe Boga jako ogromna sile, sile tworzenia. Dal nam wolna wole, dal nam rozum, pozwolil abysmy sami decydowali o swoim losie, ja rozumiem to, ze on nie chce ingerowac w nasze decyzje, nawet jezeli czujemy, ze wszystko jest przeciw nam i Bog nas opuscil to on jednak caly czas czuwa i w jakis sposob pomaga, czasem tylko zrozumiec co robimy zle, a czasem na naszym przykladzie uczy innych. Jezeli chodzi o Biblie, to jest to bardzo madra ksiega, kiedys mialam takie ambicje zeby ja przeczytac tak cala od A do Z, ale brakuje mi silnej woli. Kolejna slabosc ludzka :/ i wada lenistwo brak motywacji? tak mozna sobie to tlumaczyc. Jestesmy prozni, leniwi, moze dobrze czynimy ale wieloma drobnymi czynami odwracamy sie od dobra, nawet nie zdajac sobie z tego sprawy. Podziwiam tzw kociarzy za to, ze znaja Biblie i potrafia ja nawet cytowac. Wlasnie dlatego uważam, że katolicy w tym sa tak bardzo beznadziejni, ze maja wiele do powiedzenia nie znajac swietej dla nich przeciez ksiegi. Sama sie czesto tego wstydze. Wracajac do Twojego postu na temat wierzy i Arki, przytocze moze banalny przyklad pieramid. Dotad ciezko jest wielu naukowcom zrozumiec precyzje ich wykonania. Arka? Nie zapominajmy, ze sa to zapiski ludzi niekiedy bardzo prostych, wiele rzeczy jest wyolbrzmionych inne pominiete. Dlatego nie uwarzam, tych rzeczy za niemozliwe.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO