Nieświeży oddech to często lekceważona dolegliwość Przejmowanie się stanem swojego oddechu może wydawać się przesadą. W rzeczywistości to poważna sprawa.
Nie śmiej się. Ludzie, którzy mają świadomość, że ich oddech jest nieświeży, często przeżywają gehennę. Zmienia to zupełnie ich sposób zachowania. Błahe czynności życia codziennego nabierają innego wymiaru!
Komunikowanie się z ludźmi staje się przyczyną dyskomfortu i dziwacznych wyrazów twarzy. Jest się bowiem zmuszonym rozmawiać z zamkniętych ustami tak bardzo jak to tylko możliwe.
Nie mówić głośno, żeby oddech nie dotarł za daleko. Nigdy nie rozmawiać twarzą w twarz, co oznacza, że należy patrzeć nie na swojego rozmówcę, a gdzie indziej.
Rezultat jest taki, że zaczyna się być postrzeganym jako osoba niezręczna, zamknięta, wymijająca lub lekceważąca towarzystwo, a może nawet fałszywa z uwagi na brak kontaktu wzrokowego.
Nieświeży oddech ogranicza Twoje możliwości, co może szkodzić Twojej karierze i życiu osobistemu!
Boisz się pracy w grupach skupionych wokół stołu. Wolisz izolować się od innych. Twój menadżer może dać Ci reprymendę za niezdolność do pracy w zespole. To się dzieje naprawdę.
Jeden z moich przyjaciół przyszedł do mnie o poradę w tej kwestii. Wyjaśnił mi, że nieświeży oddech przeszkadza mu do tego stopnia, że odmawia sobie jeżdżenia tramwajem z kolegami z pracy, mimo że lubi spędzać czas na rozmowach.
Pomyśl o tym następnym razem, kiedy Twój rozmówca wyda się zakłopotany i nie będziesz rozumiał dlaczego. Nie bierz tego do siebie – to nie ma z Tobą nic wspólnego. Jeśli ktoś zachowuje pewien dystans, być może robi to dla Twojego komfortu...
Wykorzystaj swoją inteligencję emocjonalną – postaraj się sprawić, aby ta osoba poczuła się komfortowo, dyskretnie zapraszając ją do rozmowy obok siebie, spoglądając w samym kierunku (na przykład w stronę okna).
|
|