dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-02-03, 20:48 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
ema napisał(a):
dla mnie wychowywanie dziecka w tym wieku to całkowita abstrakcja...

I dla mnie.
Acz moja rówieśniczka już od roku jest mamą. I radzi sobie nieźle.
Jej życie pójdzie teraz wprawdzie zupełnie innym torem, niż poszłoby normalnie.. ale ona jakoś niespecjalnie się tym martwi. Wydaje się być szczęśliwą. Ciekawa jestem, czy tak samo będzie za lat parę..

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-03, 22:17 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-28, 19:50
Posty:1365
Lokalizacja: Rzeszów
Geri napisał(a):
Ciekawa jestem, czy tak samo będzie za lat parę..

Taaak. Jak mamusia na ostatnim roku studiow (o ile na takowe pojdize) bedzie chodzila na wywiadowki. Bardzo mozliwe ze bedzie sie spotykala z komentarzami: Pani jest siostra?
Ten wiek ot jest stanowczo za malo. Bardzo szybkie wejscie w doroslosc. Aczkolwiek. Dizecko takiej osoby nie musi byc pokrzywdzone przez los.
A jesli ta dizewczyna w tytule tematu jets dumna z tego. To sadze ze mozna uznac ze w pewien sposob dojrzala psychicznnie do tego. Ale uwazam ze plaga ciaz w liceum nie jest czyms godnym pochwaly.
Btw. 27 uczennic PODSTAWOWKI bylo w ciazy. Tak,tak. 12letnie dzieci. Chyba zeslzoroczne statystyki. sporzadzone na zyczenie o wielce szanownego bylego ministra edukacji.

_________________
Żaden człowiek nie jest nielegalny.

You've got a reason to live, say I don't wanna be in love, I don't wanna be in love.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-03, 22:23 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
kasioolka56 napisał(a):
Bardzo mozliwe ze bedzie sie spotykala z komentarzami: Pani jest siostra?

co z tego, że będą takie komentarze.. dużym plusem małej różnicy wiekowej jest to, że matka i córka/syn będą się lepiej dogadywać. Jeszcze nie będzie między nimi tej 'przepaści pokoleń'.

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-03, 22:35 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-28, 19:50
Posty:1365
Lokalizacja: Rzeszów
Geri, czy ja wiem. Matka zawsze bedzie matkowac, bac sie o dziecko itp. Najprawdopodobniej beda tez inne gusta muzyczne... Ale matka moze bedize lepiej rozumiec chec powrotu o pozniejszej porze, wyjscie na koncert. Przeciez niedawno to przerabiala.
Moja wypowiedz jets nielogiczna o.O

_________________
Żaden człowiek nie jest nielegalny.

You've got a reason to live, say I don't wanna be in love, I don't wanna be in love.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-04, 00:04 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
kasioolka56 napisał(a):
Moja wypowiedz jets nielogiczna o.O

xD ... bywało gorzej :-P

kasioolka56 napisał(a):
Matka zawsze bedzie matkowac, bac sie o dziecko itp.

myślę, że to jest do wyrobienia. Łatwiej urobić taką matkę-młódkę, niż osobę stateczną i dojrzałą już całkowicie.
Zwłaszcza, że najczęściej im człowiek starszy, tym mniej otwarty na nowe poglądy, bardziej konserwatywny. Takiemu rodzicowi ciężko wytłumaczyć, że nie każdy nastolatek, który wychodzi wieczorem z domu, od razu kończy okradziony, zgwałcony i wrzucony do rowu.

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-08-25, 21:12 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-06-03, 20:19
Posty:2159
Moja koleżanka w tym roku skończy 17 lat, a w maju urodziła córeczkę ( swoją drogą śliczne maleństwo :mrgreen: ) Jej chłopak ma 19 lat ( czyli niewiele starszy od niej ) Jakoś sobie radzą, i są szczęśliwi. Rodzice im oczywiście pomagają. Znajomi też ( o tak pamiętam te wycieczki - pół klasy szło do jednego maleństwa :mrgreen: ) Jak na swój wiek są bardzo odpowiedzialni. Cieszą się z tego, że są rodzicami i to widać, aż miło patrzeć na nich ;) Mimo tego, że nie mieszkają razem to próbują jakoś wspólnie wychowywać dziecko i obowiązki dzielą po równo. Dziecko jest zadbane i dobrze ma z nimi ;) Więc uważam, że nie można wrzucać wszystkich do jednego worka i mówić, że ludzie w tym wieku są niedojrzali, nieodpowiedzialni. Ważne, że potrafią kochać ;)
I jeszcze znam dziewczynę, która ma 19 lat a aktualnie spodziewa się 3 dziecka, a radzi sobie nieźle ;P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-08-25, 22:33 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
Hymm... myślę jednak że ten wiek to za mało... i to nawet nie ze względu na to że nie każdy będzie w stanie zapewnić wystarczające warunki ale nawet dlatego że już niedługo lata studenckie (najlepsze lata) i każdy woli wtedy pobalangować, wybawić się niż siedzieć w domu opiekując się dzieckiem.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-08-25, 22:53 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-06-03, 20:19
Posty:2159
No ja też myślę, że to jest za wcześnie na dziecko. Ale chciałam właśnie podkreślić to, że nie każdy w tym wieku jest nieodpowiedzialny i że są osoby, które potrafią się z tego cieszyć ;)
szostoll napisał(a):
niedługo lata studenckie (najlepsze lata) i każdy woli wtedy pobalangować, wybawić się niż siedzieć w domu opiekując się dzieckiem.

No tak, masz rację, ale jak już minie trochę czasu od narodzin dziecka to zmienia się zdanie na ten temat ;) Właśnie ta moja koleżanka jeszcze jak była w ciąży to podczas rozmowy powiedziała mi, że właśnie nie będzie miała tego najlepszego czasu, w którym można się wyszaleć. Ale teraz jak już urodziła to stwierdziła, że nie zamieniła by chwil spędzonych z dzieckiem na takie chwile szaleństwa ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re:
PostNapisane: 2010-10-13, 16:59 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2010-09-29, 01:45
Posty:6
Anonim3 napisał(a):
alinQa napisał(a):
że jestem zbyt odpowiedzialna żeby sobie zrobić to dziecko


A widzisz, czyli coś w tym jest. Według mnie to najpierw trzeba skończyć studia i znaleźć pracę, żeby mieć za co utrzymać to dziecko.


Studia?
Też jestem za tym, żeby mieć wykształcenie wyższe ale zastanów się czy wszyscy rodzice w Polsce mają pokończone studia... Nie, to nie jest warunek. Bez studiów też da się żyć i zarabiać i to nie raz dużo więcej niż "wykształciuch" ;) !
ema napisał(a):
Z jednej strony racja - dumnie, bo w wieku 17 lat nie poszła na łatwiznę, nie usunęła tylko podjęła się wychowania, ale jednak hańba, bo w wieku 17 lat nie powinno się rodzić dzieci...

Ktoś, kto twierdzi że posiadanie dziecka jest hańbą nie powinien go nigdy mieć. Można popełnić błąd ale posiadanie dziecka NIGDY NIE JEST HAŃBĄ!!!

ema napisał(a):
Mogę się zgodzić z tym, że 17latka może dać sobie radę z wychowaniem dziecka. Ale dziewczyna w wieku 13 lat sama jest jeszcze dzieckiem! I sama jeszcze potrzebuje opieki!

Nie każda trzynastolatka jest taka sama, zwróciłaś uwagę na to, że współcześnie nie ma już tak klarownych przedziałów rozwoju?
ema napisał(a):
Jest dumna z tego, że jest matką? A kto tak na prawdę opiekuje się dzieckiem? Przypadkiem nie rodzice? Nie dziadkowie?

A czy "przypadkiem" dziadkowie wychowujący wnuki to nie "polski standard"? Co się czepiasz młodych matek? Przypomnij sobie swoje dzieciństwo, jak nie (w co wątpię), to swoich koleżanek. Popatrz na WSZYSTKICH rodziców i nie przedstawiaj tego jako "domenę" młodych rodziców, bo to niemal tradycja, kultywowana od pokoleń. Moja teściowa dostała prawie zawału, jak jej powiedziałam, że nie uznaję wychowania tzw. rodzinnego i że nie będzie codziennie zajmowała się wnukiem.
ema napisał(a):
A jeśli nawet ona, to w takim przypadku kiedy zamierza skończyć szkołę? Będzie samotną matką z 6 klasami podstawówki?

A dlaczego ma być? Bo Ty nie widzisz innych możliwości? Bo nie mieści Ci się w głowie, że wychowywanie można połączyć z nauką? Dobrze, że Twoje przekonanie nie warunkuje sytuacji faktycznej i każdy młody człowiek ma szansę zdobyć tak poziom wykształcenia, na jaki ma ochotę.
ema napisał(a):
W najlepszym wypadku będą ją i dziecko utrzymywać rodzice, w najgorszym do końca życia będzie pracować za marne grosze na dwa etaty, żeby zapewnić dziecku wikt i opierunek :/

Przychodzi mi na myśl tylko jedno... Nie mierz wszystkich swoją miarką :D
ema napisał(a):
17 letnia matka to jednak różnica - ma prawie ukończone liceum, rok czy dwa szkoły można pogodzić z wychowaniem dziecka, a mając w ręku maturę można już znaleźć jako taką pracę.

A Ty to wiesz, bo...? :D Gdzieś przeczytałaś?
ema napisał(a):
Poza tym w tym wieku ma się już trochę, nie mówię że całkiem, poukładane w głowie. Dlatego, nie twierdzę, że 17 latka będzie dobrą matką, bo według mnie to też za wcześnie na rodzenie dzieci, ale na pewno będzie w lepszej sytuacji niż małolata w podstawówce. 12 - 13 latka odpowiedzialna na tyle żeby wychowywać dziecko to rzadkość. Poza tym inteligentne i odpowiedzialne nastolatki nie zachodzą w ciąże, bo są w stanie przewidzieć skutki uprawianie seksu w tym wieku i zabezpieczyć się, albo powstrzymać :/

Jeśli chcesz dalej udawać taką mądrą i odpowiedzialną, to zapamiętaj- KAŻDE zbliżenie może powodować ciążę. Nie uprawiaj seksu, dopóki nie poczujesz się gotowa na dziecko.
Generalnie taki wniosek po przeczytaniu Twojej wypowiedzi można wyciągnąć.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: "17-letnia mama, to brzmi dumnie?"
PostNapisane: 2010-10-17, 20:21 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-10-12, 16:56
Posty:31
Uważam,że nie ma co oceniać innych bo w życiu bywa różnie.

_________________
meble biurowe meble kuchenne warszawa projektowanie wnętrz warszawa


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO