dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Zniesienie celibatu
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-03-06, 16:27 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Co sądzicie o pomyśle zniesienia celibatu? Niedawno spotkałam się z teorią, że gdyby zniesiono celibat upadłaby cała nasza wiara, bo ludzie uważaliby że każdy zakaz można znieść...
Myślicie , że to prawda? Jesteście za, czy przeciw i dlaczego?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-07, 19:43 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Jestem przeciw, księżą to nie są zwykli ludzie pod tym względem że oni POWINNI dawać przykład (inna sprawa czy to robią) i nie mogą wieść takiego życia jak przeciętny człowiek, muszą ponieść jakieś poświęcenie. Ksiądz = czystość - tak powinno być i w teorii i w praktyce.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-07, 20:01 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Mi się wydaje że chyba lepiej jeśli będą to robić legalnie, niż będą udawać świętych i utrzymywać po kryjomu dzieci...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-07, 20:13 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
A zresztą tez trzeba pomyslec o dziecku. Przecie ono doroście i zrozumie wszystko... bedzie miał napewno ojcu za złe jego "POSTEPOWANIE"... utrzymywanie po kryjemu dziecka jest okropne... dziecko nawet nie może normalnie powiedzic na ulicy do ojca "TATO", bo przecie bedzie nie fajnie dla "księdza" ;/

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-07, 20:29 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Ja wychodzę z założenia że oni nie powinni mieć dzieci i tyle, a jako że mają to sprawa ich sumienia. Wiele rzeczy robią nielegalnie, nie tylko "chowają" dzieci przed światem. Zresztą jeśli celibat zostanie zniesiony to ja żądam legalizacji marihuany! tak, niech bedzie jakaś sprawiedliwość wreszcie w tym państwie! 8-)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-08, 16:18 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
Natty napisał(a):
Jestem przeciw, księżą to nie są zwykli ludzie pod tym względem że oni POWINNI dawać przykład (inna sprawa czy to robią)


że niby seks to coś złego? w sumie to dorośli ludzi etc i mniej by mi to przeszkadzało, jeżeli założyliby rodziny etc i mieli do tego prawo. W sumie byłoby to i na naszą korzyść, może bardziej realnie by na wszystko patrzyli, z perspektywy człowieka, który ma do zrobienia więcej niż modlitwa, odprawienie mszy i nauka w szkole.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-08, 16:32 
Pastorzy mają żony i dzieci, czy religie w których duchowni mają rodziny upadly? Nie.

Czy polityka kościoła nie jest prorodzinna? Czy nie stąd kościół potępia antykoncepcje a homoseksualistów traktuje jak wynaturzenia i zboczeńców? Czy sami nie podejmując współżycia nie są takimi zboczeńcami?
Czy lepsze jest "walenie konia" w prześceradło, popychanie młodszych chłopców, zdrady na boku?
Bo celibat prowadzi do dewiacji.

Jednak gdyby kosciol zniosl celibat stracił by poparcie u moherów, dewotek i cnotek niewydymek a to duża część zagorzałych katolików i sluchaczy radia Maryja. Jakżeby na tym ucierpiał budzet koscioła? Pewnie nie mniej niż na tym, że w świetle prawa majątek po śmierci ojca dziedziczy jego rodzina a jak wiadomo księża do biednych nie należą a kościół nie chce by jego majatek rozpływał się ot tak, dlatego do zniesienia celibatu napewno prędko nie dojdzie. :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-08, 17:59 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
aGa! napisał(a):
Natty napisał/a:
Jestem przeciw, księżą to nie są zwykli ludzie pod tym względem że oni POWINNI dawać przykład (inna sprawa czy to robią)


że niby seks to coś złego?


a gdzie w mojej wypowiedzi wyczytałaś coś takiego ?

alinQa napisał(a):
Jednak gdyby kosciol zniosl celibat stracił by poparcie u moherów, dewotek i cnotek niewydymek a to duża część zagorzałych katolików i sluchaczy radia Maryja. Jakżeby na tym ucierpiał budzet koscioła? Pewnie nie mniej niż na tym, że w świetle prawa majątek po śmierci ojca dziedziczy jego rodzina a jak wiadomo księża do biednych nie należą a kościół nie chce by jego majatek rozpływał się ot tak, dlatego do zniesienia celibatu napewno prędko nie dojdzie. :)


zgadzam się z treścią, ale forma jest nieładna i ujęłabym to inaczej.

Dla mnie kościół to kościół i nie ma zawierania małżęństw przez księży, przecież idąc do seminarium wiedzą że muszą się wyrzec takich przyjemności. Jeśli sobie z tym nie radzi to przecież można w każdej chwili zrezygnować i odejść z seminarium albo zrzucić sutannę (w przenośni ;-) )

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-08, 18:03 
no nie, ale sie czepiasz Natty :P


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-08, 18:32 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
ojj taki mam dzien, wybacz :->

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO