dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-03-19, 19:17 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-30, 16:46
Posty:540
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
no bardzo przykre. powinni żyć ubogo wszyscy a jak nie to 5 dzieci obowiązek i 800 złotych zasiłku (nic z ofiary do kieszeni nie pójdzie hehehe) i tyle. tak ma być

_________________
po prostu, zwyczajnie, normalnie ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-04-02, 11:45 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-06-03, 17:12
Posty:280
Celibat to tylko utrzymują grubi i brzydcy księża, bo reszta to się bzyka na potęgę... był kiedyś u mnie taki przypadek, że hydraulik przepychał kibel na plebanii, bo był zatkany prezerwatywami :lol: Albo proboszcz laski posuwał, albo wikarego :lol: :lol: :lol:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-04-03, 12:15 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
smutne to :-?

ja chyba dlatego jestem na nie jeśli chodzi o zniesienie celibatu bo po prostu nie lubie księży, za dobrze by mieli, chociaż teraz i tak mają dobrze, lepiej niż niejeden człowiek świecki.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-23, 21:38 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
Możemy myśleć co chcemy - jak zresztą widać na forum - ale Pismo Święte mówi : " Jeśli ktoś dąży do biskupstwa , pożąda dobrego zadania. Biskup więc powinien być nienaganny , MĄŻ JEDNEJ ŻONY (...) . Pytam - to skąd ONI wzęli ten calibat. I odpowiadam tez cytatem z Biblii : " Duch zaś otwarcie mówi, żwe w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się
ku duchom zwodniczym i ku NAUKOM DEMONÓW (...) ZABRANIAJĄ ONI WCHODZIC W ZWIĄZKI MAŁŻEŃSKIE ".
Pirwszy cytat pochodzi z 1 Tymoteusza 3 :1,2 polecam też 5 werset, a drugi 1 Tymoteusza 4:1 i 3.
Pytanie na koniec : to komu służa ci co wymyślili i przestrzegają celibat ?

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-24, 00:14 
Uwierzcie Celibat Miał sens, może wciąż ma, ale nie wszędzie, jego wprowadzenie miało słuszny motyw, miało zapobiegać dziedziczności urzędu i w razie posiadania dzieci rozdrabniania majątku kościelnego. Wiecie że w 14wieku największy w Polsce Majątek Kościelny Bodajże Biskupstwo Poznańskie było 50razy większe od największego majątku Świeckiego (Chociaż za Cholerę nie pamiętam kto to miał, ale było to 6 wsi i 1 Miasto w Porwaniu do ponad 300wsi i 10 miast skromna Liczba...)
Dlatego wprowadzono Celibat by kościół był Monolitem by Ludzie Wierzyli w Sprawę nie w Ksiarzęcą Rodzinę i właśnie z tego powodu nie ma to teraz sensu. Księża W moim mniemaniu powinni móc mieć żony, ale czy będą mieli... nie wiem to zależy od Papierza lub Soboru, po za tym dla mnie to rybka, powołania nie mam^^


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-25, 00:59 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2008-06-24, 01:47
Posty:9
Lokalizacja: Ze Srodka Niczego
hmmmm to moze i ja wrzuce tu swoje trzy grosze (taa ten ktory duzo tu pisze).

no wiec tak. Rozowy Satanista ma racje. sam od ksiedza o tym slyszalem (!).

a co do zniesienia. ja nie jestem za zniesieniem calkowitym ale za wprowadzeniem czegos w rodzaju celibatu nieobowiazkowego. dla ludzi ktorzy tego chca. no i plus wprowadzenie czegos co maja siostry zakonne czyli celibat czasowy i dodatkowo mozliwosc z wyjscia z celibatu dozywotniego. powod? sa ludzie ktorzy moga chciec byc w celibacie, ale z czasem moga sie zakochac czy cus i wtedy powinni miec szanse na malzenstwo (znam historie z parafii moich dziadkow gdzie ksiadz uciekl z jedna z parafianek).

plus mam kumpla tu u mnie w stanach ktory jest pastorem (a przynajmniej ma wyksztalcenie w tym kierunku), ma zone i corke. Czy jego odlam jest jakis gorszy w wierze? czasami mam wrazenie ze protestanci, szczegolnie w stanach sa bardziej religijni niz my "rzymscy" katolicy. no i zgodze sie z osobami ze latwiej jest sluchac jak zyc w rodzinie i wychowywac dzieci od zioma ktory sam sie nad tym pomeczyl i ma doswiadczenie.

drugi przyklad, mam kontakt z zydami. od zydow bardzo liberalnych (czytaj jestesmy w synagodze raz na rok na rosh hasham (zydowski nowy rok)) do dosc ortodoksyjnych. rabini (dla nieznajacych sie na zeczy zydowscy kalplani) maja czesto zony i dzieci. czy to w czyms przeszkadza? nie. jesli osoba jest na wyzszym poziomie wiary ponad raz do roku w synagodze to zazwyczaj jest bardzo mocno utwierdzona w wierze.

a co do ilosci wiernych. moze i prawda jak to ktos tu stwierdzil ze kosciol by stracil pare dewotek. ale moze zyskal by paru kaplanow i osob w mlodszym pokoleniu. a i dewotki by wrocily.

a co do podzialu majatku w dzisiejszych czasach. wiem ze w judaizmie niektore ortodoksyjne odlamy maja wlasne synagogi ktore naleza do rodziny przewodniczacych rabinow, a czesto bycie rabinem przechodzi z ojca na syna (w pewnym sensie staje sie to rodzinnym interesem). w kosciolach protestanckich kosciol nalezy do ... hmmmmmm jak by to nazwac ... o wiem. budynek koscielny nalezy do kosciola jako instytucji (czyli tereny koscielne mogly by byc zarzadzane przez watykan) a skladka idzie na utrzymanie budynkow, ewentualnie na pensje ksiezy'pastorow ktorzy trudnia sie doradztwem religijnym. ksieza/pastorzy ktorzy tylko odprawiaja msze czesto pracuja gdzie indziej na swoje utrzymanie a w kosciele robia za darmo. i to drugie mozna by przejac wedlug mnie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-26, 23:25 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-07-08, 23:44
Posty:427
Nowoczesnym ludziom celibat wydaje sie niepotrzebny ale skoro sprawdza sie tyle lat to po co to zmieniac?

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-07, 16:55 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2008-06-24, 01:47
Posty:9
Lokalizacja: Ze Srodka Niczego
Butters napisał(a):
Nowoczesnym ludziom celibat wydaje sie niepotrzebny ale skoro sprawdza sie tyle lat to po co to zmieniac?

moze i sie sprawdzal w przeszlosci, ale czy sprawdza sie teraz? czy lepiej jest przeplynac atlantyk zaglowcem z czasow Kolumba spedzajac sporo czasu na morzu czy lepiej wsiasc w samolot i w jakies 8 godzin dostac sie w to samo miejsce? ja rozumiem ze zaglowiec bedzie mial swoj urok, ale nie jesli chcesz sie dostac na druga strone szybciej. moze to kiepskie porownanie jak chodzi o celibat ale na obecna chwile nie mam lepszego. od paru dobrych lat slysze ze zaczyna brakowac ksiezy. ze srednia wieku wsrod nich jest coraz wyzsza. ze wieluu z nich to juz coraz bardziej niedolezni dziadkowie. obowiazkowy celibat moze byc, a wedlug mnie jest jedna z przyczyn tej sytuacj. i jak napisalem wczesniej. nie chce calkowitego zniesienia celibatu, ale obowiazkowy celibat powinien byc zniesiony.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zniesienie celibatu
PostNapisane: 2011-09-27, 16:49 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
celbat w kosciele jest potzrebny
widać dzieki niemu jak nadłoni kim sa ci w skukmanach
o innych kiedyś załozyciel powiedział : Nakładacie wielkie ciężary na ic barki , a sami tego nie nisicie

Czy jakos tak.
Czyli, że nie przestrzegaja tego czego nauczaja ludzi
i to prawda jest

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO