dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-06-09, 16:43 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-23, 21:06
Posty:28
Ja żeby ćwiczyć pamięć, to zawsze uczyłem się najtrudniejszych wierszyków na lekcje, najlepiej takich, które się nie rymują. Teraz mam dobrą pamięć do wszelkich tekstów i ciągów cyfr. Najlepiej mi wchodzą piosenki :d


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-09, 18:31 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-10-19, 20:29
Posty:980
Lokalizacja: Kuj.-Pom./Wlkp.
Najbardziej to mam pamięć do cyfr, imion i nazwisk, tekstów piosenek, słówek w języku obcym ;p

_________________
' Droga- rządzi nami, raz wiedzie raz zwodzi
Diabelskie widły rozgałęzia się
I drzewo niewiedzy, gdzie dobre w złe przechodzi
Nieludzkie prawo, nieubłagane lewo..'


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-09, 18:35 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-05-15, 16:37
Posty:19
Lokalizacja: Poznań
maleństwo: hmm, no nie wiem ;))) Nie lepiej samemu spróbować szczęścia? Wtedy będziesz też mogła zabrać kogo chcesz :P
Tomows: gratuluję wytrwałości, oby więcej ludzi takich jak Ty...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-10, 23:49 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Chodziłam na kursy ...
Nie pamietam jak to sie nazywało ale chodziło głównie o szybkie czytanie ze zrozumieniem przy czym nauka było szybko zapamiętywanie...


POlecam jesli ktos bedzie miał mozliwosc - bo warto ! :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-11, 01:12 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-05-13, 13:58
Posty:123
mery_blue- ale nie miałaś wrażenia, że po tych kursach szybkiego czytania, rzeczywiście czytasz szybciej, ale książki równie szybko wylatują ci z głowy? Bo mój kolega włąśnie coś takiego stwierdził po takim kursie...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-11, 02:31 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-06, 16:04
Posty:109
Lokalizacja: Warszawa
Ja ćwiczę pamięć licząc bez zapisywania. Są też pewne środki wspomagające pamięć...z takich ogólnodostępnych (tych które znam ;))fosfatydyloseryna (jeden ze składników plusssz active) , lecytyna i ekstrakt z miłorzębu japońskiego (znajduje się m.in. w popularnych tabletkach SESJA, chociaż działanie miłorzębu nie jest potwierdzone, coś jak efekt placebo)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-11, 16:06 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-05-15, 16:37
Posty:19
Lokalizacja: Poznań
maleństwo napisał(a):
mery_blue- ale nie miałaś wrażenia, że po tych kursach szybkiego czytania, rzeczywiście czytasz szybciej, ale książki równie szybko wylatują ci z głowy? Bo mój kolega włąśnie coś takiego stwierdził po takim kursie...


Coś w tym musi być bo mi też ktoś o tym wspominał. To mi zresztą przypomina to, co mówiła o aktorach Beata Tyszkiewicz w takim filmiku na YT (http://www.youtube.com/watch?v=8oLz_lpNa2g , polecam), jak to potrafią zapamiętać duże partie tekstu na krótki czas, a potem zapominają, ale jednak są w stanie sobie odświeżyć jak zajdzie potrzeba.

Fenris napisał(a):
Ja ćwiczę pamięć licząc bez zapisywania. Są też pewne środki wspomagające pamięć...z takich ogólnodostępnych (tych które znam ;))fosfatydyloseryna (jeden ze składników plusssz active) , lecytyna i ekstrakt z miłorzębu japońskiego (znajduje się m.in. w popularnych tabletkach SESJA, chociaż działanie miłorzębu nie jest potwierdzone, coś jak efekt placebo)


No tak, ale o chyba w większości dla młodych, nie bardzo sobie wyobrażam np. moją babcię pijącą pluszz active :lol: Chociaż brała miłorząb, ale nie wiem na ile działał...
A ten sposób z liczeniem skuteczny? Bo pierwsze słyszę prawdę mówiąc :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-12, 01:45 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-06, 16:04
Posty:109
Lokalizacja: Warszawa
Zwykłe liczenie w pamięci :) Kiedyś trochę o tym czytałem, jakiś program na discovery też leciał...ogólnie chodziło o to, że każda osoba, która w jakikolwiek sposób gimnastykuje swój umysł, opóźnia jego starzenie. Przez gimnastykuje rozumiem liczenie, czytanie, gry pamięciowe, logiczne, strategiczne itd...wszystkie w których trzeba trochę się nagłowić.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-12, 02:14 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-05-13, 13:58
Posty:123
Fenris napisał(a):
Zwykłe liczenie w pamięci :) Kiedyś trochę o tym czytałem, jakiś program na discovery też leciał...ogólnie chodziło o to, że każda osoba, która w jakikolwiek sposób gimnastykuje swój umysł, opóźnia jego starzenie. Przez gimnastykuje rozumiem liczenie, czytanie, gry pamięciowe, logiczne, strategiczne itd...wszystkie w których trzeba trochę się nagłowić.

Normalnie to chciałąm usłyszeć :mrgreen:. Ja gdzieś wczoraj wyczytałąm, że gra w szachy dobrze wpływa na pamięć, więc dzis po uroczystym obiadku babcię na partyjkę zaprosiłąm :aragorn:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-12, 20:01 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-06, 16:04
Posty:109
Lokalizacja: Warszawa
Super :) Ja nie mogę narzekać na studiach na brak "gimnastyki umysłu"...no czasami narzekam na zbyt dużo...no i w trakcie sesji jednak wolę się wspomagać plussszem active. Szczególnie, że przy mojej diecie na sudiach każde witaminy są na wagę złota :lol:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO