dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-06-04, 17:31 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-05-15, 16:37
Posty:19
Lokalizacja: Poznań
Cześć :)

Chciałem stworzyć nowy temat, ale widzę że już jest podobny więc odświeżam.

Czytałem ostatnio sporo w necie o tym jak działa pamięć itd. i zastanawiam się na ile tak naprawdę możemy wpływać na to, ile rzeczy nasz mózg zapamięta i na to jak długo uda nam się o czymś nie zapomnieć. Sprawa dosyć skomplikowana, ale ciekawi mnie co myślicie...

Pozdrawiam


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-04, 19:52 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-04-08, 19:17
Posty:109
ja myślę, że im wiecej pracujemy w jakis sposob nad naszymi zdolnosciami uumyslowymi to gbedzie nam coraz lepiej szło.

co do mojej pamieci mam bardzo dobra pamiec do numerow zapamietam za pierwszym razem jak ktos mi szybko poda, poza tym nie lubie wyszukiwac kontaktow w telefonie i czesto mi sie to przydaje.
ale np czesto nie pamietam o tym, ze jutro mam bardzo wazne spotkanie, sprawdzian lub jaki jest dzien tygodnia :D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-04, 20:07 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-05-15, 16:37
Posty:19
Lokalizacja: Poznań
Zgadzam się, trening umysłu na pewno jest bardzo ważny, ponoć ludzie wykształceni mają na starość mniejsze problemy z pamięcią...

marta111 napisał(a):
co do mojej pamieci mam bardzo dobra pamiec do numerow zapamietam za pierwszym razem jak ktos mi szybko poda, poza tym nie lubie wyszukiwac kontaktow w telefonie i czesto mi sie to przydaje.
ale np czesto nie pamietam o tym, ze jutro mam bardzo wazne spotkanie, sprawdzian lub jaki jest dzien tygodnia :D


Ja mam zupełnie odwrotnie, numery szybko wylatują mi z głowy ale o wszelkich terminach pamiętam bardzo dobrze. Ciekawe co na to wpływa, geny? Wiek? Dieta na pewno też ale w jakim stopniu?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-04, 20:23 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-05-13, 13:58
Posty:123
No dobra pamięć to skarb :-)
spacecowboy masz rację, że wiele czynników wpływa na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji, a co za tym idzie cieszenie się długo dobrą pamięcią. Z tego co się orientuję z wiekiem pogarsza się pamięć krótkotrwała, natomiast przeżycia z bardziej odległej przeszłości- tzw pamięć długotrwała pozostaje. Wniosek- uczyć się za młodu :-P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-05, 21:30 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-05-15, 16:37
Posty:19
Lokalizacja: Poznań
No tak, maleństwo, to co mówisz ma sens, moja babcia cały czas wspomina swoją młodość, ale z zapamiętywaniem na bieżąco ma problemy. Brała kiedyś na to jakieś lekarstwa ale chyba nie bardzo skuteczne.
A w ogóle to mam wrażenie że postęp technologiczny rozleniwia naszą pamięć - skoro tyle informacji można zapisać w komórce czy znaleźć w googlach to nie chce się tego zapamiętywać. Może się okazać że my na starość będziemy pamiętać dużo mniej niż nasi dziadkowie...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-07, 03:21 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-05-13, 13:58
Posty:123
To prawda, bo żeby dużo ciekawych rzeczy pamiętać należy pamięć ćwiczyć:) Jakiś memotrening, by zachować aktywność intelektualną ;-) ;-) ;-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-07, 22:47 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-05-15, 16:37
Posty:19
Lokalizacja: Poznań
maleństwo, na www.memo.pl są fajne gry na ćwiczenie pamięci :) Ogólnie polecam tę stronkę, jest sporo informacji i fajny konkurs.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-07, 23:39 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-05-13, 13:58
Posty:123
O dzięki! Ciekawe te memoćwiczenia- musze jakoś bardziej zagłębić się w temat :mrgreen:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-07, 23:42 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-05-15, 16:37
Posty:19
Lokalizacja: Poznań
Nie ma sprawy ;-) Ja właśnie dodałem wspomnienie na stronę konkursu i mam zamiar wygrać weekend w SPA! :mrgreen:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-09, 01:33 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-05-13, 13:58
Posty:123
O nie! Ja chciałam! A zabierzesz mnie? Jak tak to zagłosuję na Twoje wspomnienie :cygaro:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO