dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-09-06, 22:25 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2007-08-15, 12:44
Posty:101
Różowy Satanista napisał(a):
No cóż z takim podejściem nigdy nic NIE zauważysz. Zresztą to o czym ty mówisz to nowoczesne wymysły oraz błędne wyobrażenia sprzed stuleci.
A i powiesz mi wreszcie czy czytałeś Biblie skoro się na nią powołujesz?

Nie, nie czytałem. Jedynie, gdy byłem młodszy miałem może z 8 lat czytałem Biblie dla najmłodszych.

_________________
WOLNOŚC ROWNOŚĆ TOLERANCJA
http://www.wrzuta.pl/audio/gmyrLuPKRF/cymes_-_mamo_tato


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Bóg i niebo
PostNapisane: 2007-09-06, 23:03 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
Vide_Cul_Fide napisał(a):
Podajcie mi jeden racjonalny dowód , ze Bóg istnieje. Do kościoła niechodze od dawna, w sumie nigdy nielubiłem tam przebywac. Biblia jakos nie przemawia do mnie z uwagi na kilka czynników. Po pierwsze wieza babel. Czy to normalne, że ludzie któzi w tamtych czasach ledwie co zeszli z drzewa mogli wybudowac cos co siegnie do nieba ?
Po drugie Arka Noego. Jakim cudem 6 ludzi mogło zbudować olbrzymi statek i wrzócic do niego po parze kazdego gatunka ze zwierząt. Nawet gdyby się to udało to przeciez byly by następnie choroby genetyczne. inna sprawa skoro bóg jest taki dobry to dlaczego zesłal na ludzi powódź ?


Nieznoszę ludzi którzy w taki sposób postrzegają Biblię.
Biblia jest napisana w sposób symboliczny! alegoryczny! Pokazuje pewne schematy, pewne wartości moralne - mowa rzecz jasna o starym testamęcie, zaś nowy przekazuje nam idee Chrzescijanską.
ot i co.

A czy Bóg jest? cóż, jeśli WIERZYSZ to nie potrzebujesz dowodów, jeśli NIE WIERZYSZ to znaczy, że Twoje poglądy są już sprecyzowane a zatem nie potrzebujesz dowodów.
Dowodów potrzebują jedynie ludzie poszukujący, a i Ci takowych nie znajdą bo to kwestia wiary a wiara już taka jest, że albo ufamy, albo odrzucamy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-07, 08:42 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-16, 18:16
Posty:878
Lokalizacja: ja sie wzialem:D
Vide_Cul_Fide napisał(a):
A dajcie mi dowod na to, że Yeti istnieje potwor z lochnes,smerfy i smok wawelski.



A ja to, kutwa, co?! Zyje i mam sie dobrze, Smoku podobno w Hiszpanii jest, a Smerf to zdaje sie ze samochody teraz ze Szwajcarii sciaga, potwora z Lochness czyli Nessi jeszcze nie poznalem, to tylko kwestia czasu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-09, 16:28 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Vide_Cul_Fide napisał(a):
zy to normalne, że ludzie któzi w tamtych czasach ledwie co zeszli z drzewa mogli wybudowac cos co siegnie do nieba ?

Stwierdzeniem 'zeszli z drzewa' nawiązujesz w bardzo nieudolny sposób do teorii Darwina ? A wiesz że Biblia wyklucza tą teorię, wg Biblii to Bóg stworzył ludzi od razu na swe podobieństwo a nie jako australopiteków którzy dopiero co 'zeszli z drzew', przeczytaj najpierw nie tylko Biblię ale i troche książek - przyda Ci się bo nie masz wiadomości a się wypowiadasz.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-10, 08:44 
Tak to prawda, ja wierze w Biblie, (ale nie dosłownie) jak również w teorie Darwina, (chociaż ona też nie jest bez błędów)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-10, 09:31 
Natty napisał(a):
Stwierdzeniem 'zeszli z drzewa' nawiązujesz w bardzo nieudolny sposób do teorii Darwina ? A wiesz że Biblia wyklucza tą teorię, wg Biblii to Bóg stworzył ludzi od razu na swe podobieństwo a nie jako australopiteków którzy dopiero co 'zeszli z drzew', przeczytaj najpierw nie tylko Biblię ale i troche książek - przyda Ci się bo nie masz wiadomości a się wypowiadasz.


Natty wcale tak dokladnie nie wyklucza Bog, przeciez Biblii nie mozna odbierac doslowne. Zauwazylas, ze zwierzeta w tym takze i my zmieniaja sie- ewoluujemy.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-10, 09:44 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Tak, ale mimo wszystko jestem przeciwniczką tej teorii, w Biblii nie pisze nic o małpach a o ludziach którzy myśleli logicznie i mieli wolną wolę, zgadzam się że Biblia jest pełna sprzeczności ale w tej kwestii jestem po stronie przeciwników teorii ewolucji.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-10, 14:26 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Natty faktem jest że Biblia jest pisana symbolicznie, nie czyta się jej dosłownie, więc nie widzę problemu w pogodzeniu teorii ewolucji z biblijną teorią powstania świata.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-10, 15:18 
dlaczego jestes przeciwnikiem? przejdz sie do zoo posiedz chwilke przy malpach i zobacz jacy jestesmy do nich podobni.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-10, 17:09 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Ja się jednak trzymam mojej wersji, może macie rację ale ja mimo wszystko obstaję przy swoim - nie chce wierzyć że moim bardzo dawnym przodkiem jest małpa, miłe stworzenia i sympatyczne ale ja mimo wszystko jestem za Bogiem Adamem i Ewą.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO