dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:
Wpisz tutaj treść wiadomości. Nie może mieć ona więcej niż 60000 znaków. 

Uśmieszki
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :diabel: :krew: :alien: :aragorn: :run: :crush: :compcrush: :cygaro: :dog: :druch: :drunk: :rambo: :gilotyna: :pistoldance: :hulk: :jackass: :jedi: :kolejka: :jury: :koncert: :hit: :bullets: :newyear: :notcool: :ohno: :bored:
Pokaż więcej uśmieszków
Rozmiar:
Kolor tekstu
Opcje:
BBCode jest włączony
[img] jest włączony
[flash] jest wyłączony
[url] jest wyłączony
Uśmieszki są włączone
Wyłącz BBCode
Wyłącz uśmieszki
Podaj nazwę aktualnego miesiąca
Podaj nazwę aktualnego miesiąca:
   

Przegląd tematu - Sorbinian potasu - właściwości, działanie i zastosowanie sor
Autor Wiadomość
  Tytuł:  Sorbinian potasu - właściwości, działanie i zastosowanie sor  Cytuj
Sorbinian potasu - właściwości, działanie i zastosowanie sorbinianu potasu
https://www.ekologia.pl/kobieta/zdrowie/sorbinian-potasu-wlasciwosci-dzialanie-i-zastosowanie-sorbinianu-potasu,24835.html
Szukając zdrowych i jak najmniej przetworzonych produktów spożywczych, zwracamy coraz baczniejszą uwagę na ich składy. Cieszy nas, gdy są krótkie i zawierają tylko znajomo brzmiące pozycje. Najwyższa pora, aby dołączył do nich sorbinian potasu – choć to konserwant, nie musimy się go bać. W żywności i kosmetykach występuje pod symbolem E 202. Warto to zapamiętać, by nie odkładać produktów na półkę tylko i wyłącznie z powodu sorbinianu potasu.

Moda na eko sprawiła, że nie odejdziemy od regału sklepowego zanim nie sprawdzimy składu wybranego produktu. Na słoiczkach i etykietkach często doszukujemy się podejrzanie brzmiących nazw, nie zawsze zdając sobie sprawę z tego, że część z nich oznacza produkty, które wcale nam nie szkodzą. Na cenzurowanym w szczególności znajdują się tzw. sztuczne konserwanty i wszelkiej maści dodatki do żywności. Wszystko, co niepotrzebnie wydłuża skład produktu i posiada w oznaczeniu sławetne „E”. Przestajemy ufać także produktom z długą datą przydatności do spożycia. Tymczasem nie sposób jest coś wyprodukować i sprzedawać bez zakonserwowania. Konserwanty są potrzebne w żywności, ponieważ chronią ją przed psuciem się, rozwojem bakterii, pleśni i grzybów. Nie wszystkie konserwanty są jednocześnie szkodliwe dla zdrowia. Przykładem jest chociażby witamina E, naturalny konserwant i przeciwutleniacz, który chroni żywność m.in. przed jełczeniem. Inny dobry konserwant, który spożywany z jedzeniem – nawet regularnie – nie powoduje niekorzystnych efektów, to sorbinian potasu.
Post Napisane: 2019-01-12, 15:24
4CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC

Strefa czasowa: UTC + 2


2CCCCCCCCCCCCCCCCC

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO