Autor |
Wiadomość |
|
|
Tytuł: |
Re: Aluminium w mózgu osób autystycznych – prof. Chris Exley |
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=D871xaI_Ptk
https://www.youtube.com/watch?v=D871xaI_Ptk
|
|
|
|
Napisane: 2018-04-17, 12:05 |
|
|
|
|
|
Tytuł: |
Re: Aluminium w mózgu osób autystycznych – prof. Chris Exley |
|
|
http://www.medycynasrodowiskowa.pl/Downloads/File/ms/2005v8n1.pdf W chorobie Alzheimera główną rolę patogenetyczną przypisuje się odkładaniu ß-amyloidu. Okazało się, że w doświadczalnym zatruciu glin, również powodował odkładanie się amyloidu na powierzchni komórki. Ocena wpływu środowiskowego Al na występowanie choroby Alzheimera podejmowana była przez wielu autorów, W Anglii, na podstawie danych zebranych w 88 gminach w okresie 3 lat, szacowano ryzyko chA w zależności od stę- żenia Al w wodzie pitnej. Uzyskano wyraźnie dodatnią korelację – ryzyko zwiększało się wraz ze wzrostem stężenia Al (przy stężeniu Al 0,01 mg/l – ryzyko oceniono na 1, przy stężeniu Al rzędu 0,11 mg/l – ryzyko wynosiło 1,7) (27). Za udziałem glinu w rozwoju chA może przemawiać jego podwyższona zawartość w surowicy chorych, oraz 1,5–2-krotny wzrost w OUN. Stwierdzono obecność Al w 29% neuronów z cechami zwyrodnienia neurofibryli w chA, natomiast glin występował tylko w 11% neurofibryli osobnika w tym samym przedziale wieku, ale bez cech choroby Alzheimera (31). Wyżej wspomniane fakty świadczyć mogą o zwiększonej przepuszczalności bariery hematoencefalicznej w tym również dla glinu, natomiast nie są dowodem na bezpośredni patogenetyczny udział Al w chorobie Alzheimera. Bariera krew-mózg zmienia się z wiekiem stąd postępujący wzrost Al w OUN. Jego zawartość wzrasta również w innych tkankach zwierząt i ludzi. Mechanizm tłumaczący wpływ Al na neurony w ch. Alzheimera leży w sferze hipotez, z których jedna uważa, że Al tworząc kompleksy z DNA zmienia jego funkcje biologiczne (23). Według innej koncepcji Al zaburza komórkowy transport protein, które nie podążają do peryferyjnej części komórki tylko gromadzą się w sąsiedztwie jądra, co prowadzi do zmian zwyrodnieniowych i w końcowym efekcie, do zniszczenia całego neuronu (14). Nie wykluczone, że w wyniku nadmiernego nagromadzenia się Al w mózgu następuje szybsza progresja choroby. Mechanizm toksycznego działania Al w warunkach doustnego dowozu nie został dostatecznie poznany, zwłaszcza w odniesieniu do układu nerwowego. W warunkach narażenia komunalnego przeciętny dzienny dowóz Al szacuje się na 25 mg (rząd od 1-100 mg/dzień) (17). Część Al dostaje się do krwi, gdzie wiąże się głównie z białkami plazmy - głównie z transferyną i albuminą. Pewna ilość Al zostaje zaabsorbowana przez śluzówkę jelit. Kompleksy aluminiowotransferynowe lub inne połączenia białkowe mogą przedostać się do układu nerwowego na drodze zabezpieczającej transport żelaza oraz przez barierę hematoencefaliczną. Z prac doświadczalnych wiadomo, że dochodzi do zaburzeń fosforylacji białek, zwyrodnień neurofibrylarnych, hamowania aktywności acetylocholinoesterazy i redukcji poziomu acetylocholiny. Al sprzyja również odkładaniu się amyloidu na powierzchni komórki co może prowadzić do jej śmierci (13).
http://www.medycynasrodowiskowa.pl/Downloads/File/ms/2005v8n1.pdf W chorobie Alzheimera główną rolę patogenetyczną przypisuje się odkładaniu ß-amyloidu. Okazało się, że w doświadczalnym zatruciu glin, również powodował odkładanie się amyloidu na powierzchni komórki. Ocena wpływu środowiskowego Al na występowanie choroby Alzheimera podejmowana była przez wielu autorów, W Anglii, na podstawie danych zebranych w 88 gminach w okresie 3 lat, szacowano ryzyko chA w zależności od stę- żenia Al w wodzie pitnej. Uzyskano wyraźnie dodatnią korelację – [size=150][color=#FF0000]ryzyko zwiększało się wraz ze wzrostem stężenia Al [/color][/size](przy stężeniu Al 0,01 mg/l – ryzyko oceniono na 1, przy stężeniu Al rzędu 0,11 mg/l – ryzyko wynosiło 1,7) (27). Za udziałem glinu w rozwoju chA może przemawiać jego podwyższona zawartość w surowicy chorych, oraz 1,5–2-krotny wzrost w OUN. Stwierdzono obecność Al w 29% neuronów z cechami zwyrodnienia neurofibryli w chA, natomiast glin występował tylko w 11% neurofibryli osobnika w tym samym przedziale wieku, ale bez cech choroby Alzheimera (31). Wyżej wspomniane fakty świadczyć mogą o zwiększonej przepuszczalności bariery hematoencefalicznej w tym również dla glinu, natomiast nie są dowodem na bezpośredni patogenetyczny udział Al w chorobie Alzheimera. Bariera krew-mózg zmienia się z wiekiem stąd postępujący wzrost Al w OUN. Jego zawartość wzrasta również w innych tkankach zwierząt i ludzi. Mechanizm tłumaczący wpływ Al na neurony w ch. Alzheimera leży w sferze hipotez, z których jedna uważa, że Al tworząc kompleksy z DNA zmienia jego funkcje biologiczne (23). Według innej koncepcji Al zaburza komórkowy transport protein, które nie podążają do peryferyjnej części komórki tylko gromadzą się w sąsiedztwie jądra, co prowadzi do zmian zwyrodnieniowych i w końcowym efekcie, do zniszczenia całego neuronu (14). Nie wykluczone, że w wyniku nadmiernego nagromadzenia się Al w mózgu następuje szybsza progresja choroby. Mechanizm toksycznego działania Al w warunkach doustnego dowozu nie został dostatecznie poznany, zwłaszcza w odniesieniu do układu nerwowego. W warunkach narażenia komunalnego przeciętny dzienny dowóz Al szacuje się na 25 mg (rząd od 1-100 mg/dzień) (17). Część Al dostaje się do krwi, gdzie wiąże się głównie z białkami plazmy - głównie z transferyną i albuminą. Pewna ilość Al zostaje zaabsorbowana przez śluzówkę jelit. Kompleksy aluminiowotransferynowe lub inne połączenia białkowe mogą przedostać się do układu nerwowego na drodze zabezpieczającej transport żelaza oraz przez barierę hematoencefaliczną. Z prac doświadczalnych wiadomo, że dochodzi do zaburzeń fosforylacji białek, zwyrodnień neurofibrylarnych, hamowania aktywności acetylocholinoesterazy i redukcji poziomu acetylocholiny. Al sprzyja również odkładaniu się amyloidu na powierzchni komórki co może prowadzić do jej śmierci (13).
|
|
|
|
Napisane: 2018-04-06, 23:29 |
|
|
|
|
|
Tytuł: |
Re: Aluminium w mózgu osób autystycznych – prof. Chris Exley |
|
|
Odnotowana przez nas ilość aluminium w tkankach mózgowych okazała się być na poziomie, który ja bym to określił jako zadziwiająco wysoki. Były to bardzo duże ilości. Moja grupa badała poziom aluminium w ponad 100 ludzkich mózgach.
Tkanki te, pobrane od zmarłych osób, u których zdiagnozowano autyzm, zawierały aluminium w ilości tak dużej, że była ona porównywalna z rekordowymi ilościami odnotowanymi kiedykolwiek w historii. Podobne ilości odnotowano w przypadku prowadzonych ostatnio badań nad dziedziczną chorobą Alzheimera.
„Wykonaliśmy pierwszy w historii pomiar aluminium w tkance mózgowej od 12 dawców, u których zdiagnozowano rodzinną chorobę Alzheimera. Stężenie glinu było wyjątkowo wysokie, na przykład wartości przekraczały 10 μg/g w suchej masie tkankowej u 5 z 12 osób. Ogólnie stężenia były wyższe niż wszystkie wcześniejsze pomiary glinu w mózgu, z wyjątkiem przypadków znanej encefalopatii wywołanej przez glin.” – Aluminium in brain tissue in familial Alzheimer’s disease; J Trace Elem Med Biol. 2017 Mar;40:30-36. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28159219
Tak więc, w tej grupie złożonej z relatywnie młodych osób – niektórzy mieli 13, 14 i 15 lat – w mózgach tych osób odnotowaliśmy większą zawartość aluminium, niż w każdym innym znanym medycynie przypadku.
To już samo w sobie jest bardzo ważnym odkryciem. Równie istotne wyniki – jeśli nawet nie bardziej – to badania mikroskopowe. Badania przy użyciu mikroskopii pozwoliły nam zlokalizować miejsca odkładania się aluminium w mózgu.
Przyglądając się mózgom osób cierpiących na autyzm odkryliśmy coś zupełnie nowego, coś, czego nigdy wcześniej nie obserwowaliśmy w jakimkolwiek badanym wcześniej mózgu ludzkim.
Odkryliśmy, że znaczna część tego aluminium znajduje się wewnątrz komórek mózgowych, pewna ilość znajdowała się także w neuronach, ale największa część zlokalizowana była w komórkach nie będących neuronami. Odkryliśmy, że właśnie te komórki zawierały ogromne ilości aluminium.
Również wykazaliśmy, że komórki te poprzez naczynia limfatyczne i krew dostawały się do mózgu, a więc przekazywały dalej swój „ładunek” aluminium – z ciała do mózgu.
Odnotowana przez nas ilość aluminium w tkankach mózgowych okazała się być [color=#FF0000]na poziomie, który ja bym to określił jako zadziwiająco wysoki. Były to bardzo duże ilości.[/color] Moja grupa badała poziom aluminium w ponad 100 ludzkich mózgach.
Tkanki te, pobrane od zmarłych osób, u których zdiagnozowano autyzm, zawierały aluminium w ilości tak dużej, że była ona porównywalna z rekordowymi ilościami odnotowanymi kiedykolwiek w historii. [color=#FF0000]Podobne ilości odnotowano w przypadku prowadzonych ostatnio badań nad dziedziczną chorobą Alzheimera.[/color]
„[color=#FF0000]Wykonaliśmy pierwszy w historii pomiar aluminium w tkance mózgowej od 12 dawców, u których zdiagnozowano rodzinną chorobę Alzheimera. [/color]Stężenie glinu było wyjątkowo wysokie, na przykład wartości przekraczały 10 μg/g w suchej masie tkankowej u 5 z 12 osób. Ogólnie stężenia były wyższe niż wszystkie wcześniejsze pomiary glinu w mózgu, z wyjątkiem przypadków znanej encefalopatii wywołanej przez glin.” – Aluminium in brain tissue in familial Alzheimer’s disease; J Trace Elem Med Biol. 2017 Mar;40:30-36. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28159219
Tak więc, w tej grupie złożonej z relatywnie młodych osób – niektórzy mieli 13, 14 i 15 lat – w mózgach tych osób odnotowaliśmy większą zawartość aluminium, niż w każdym innym znanym medycynie przypadku.
To już samo w sobie jest bardzo ważnym odkryciem. Równie istotne wyniki – jeśli nawet nie bardziej – to badania mikroskopowe. Badania przy użyciu mikroskopii pozwoliły nam zlokalizować miejsca odkładania się aluminium w mózgu.
Przyglądając się mózgom osób cierpiących na autyzm odkryliśmy coś zupełnie nowego, coś, czego nigdy wcześniej nie obserwowaliśmy w jakimkolwiek badanym wcześniej mózgu ludzkim.
[color=#FF0000]Odkryliśmy, że znaczna część tego aluminium znajduje się wewnątrz komórek mózgowych, pewna ilość znajdowała się także w neuronach, ale największa część zlokalizowana była w komórkach nie będących neuronami. Odkryliśmy, że właśnie te komórki zawierały ogromne ilości aluminium.[/color]
Również wykazaliśmy, że komórki te poprzez naczynia limfatyczne i krew dostawały się do mózgu, a więc przekazywały dalej swój „ładunek” aluminium – z ciała do mózgu.
|
|
|
|
Napisane: 2017-12-16, 20:16 |
|
|
|
|
|
Tytuł: |
Re: Aluminium w mózgu osób autystycznych – prof. Chris Exley |
|
|
Są to jedne z najwyższych wartości dla aluminium w ludzkiej tkance mózgowej, które zostały do tej pory zarejestrowane i należy zadać pytanie dlaczego, na przykład zawartość aluminium w płacie potylicznym 15-letniego chłopca wynosiłaby 8,74 (11,59) μg/g suchej masy? Mikroskopia fluorescencyjna została wykorzystana do identyfikacji glinu w tkance mózgowej u 10 dawców. Podczas obrazowania aluminium związanego z neuronami wydaje się, że jest ono obecne wewnątrzkomórkowo, w komórkach podobnych do mikrogleju i innych zapalnych nieneuronalnych komórkach w oponach mózgowych, układzie naczyniowym, substancji szarej i białej. Prymat wewnątrzkomórkowego glinu związanego z komórkami nieneuronowymi jest wyjątkową obserwacją w tkance mózgowej autyzmu i może dostarczyć wskazówek dotyczących zarówno pochodzenia glinu mózgowego, jak i przypuszczalnej roli w zaburzeniach ze spektrum autyzmu.” – Volume 46, March 2018, Pages 76–82; Aluminium in brain tissue in autism http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0946672X17308763
[color=#FF0000]Są to jedne z najwyższych wartości dla aluminium w ludzkiej tkance mózgowe[/color]j, które zostały do tej pory zarejestrowane i należy zadać pytanie dlaczego, na przykład zawartość aluminium w płacie potylicznym 15-letniego chłopca wynosiłaby 8,74 (11,59) μg/g suchej masy? Mikroskopia fluorescencyjna została wykorzystana do identyfikacji glinu w tkance mózgowej u 10 dawców. Podczas obrazowania aluminium związanego z neuronami wydaje się, że jest ono obecne wewnątrzkomórkowo, w komórkach podobnych do mikrogleju i innych zapalnych nieneuronalnych komórkach w oponach mózgowych, układzie naczyniowym, substancji szarej i białej. Prymat wewnątrzkomórkowego glinu związanego z komórkami nieneuronowymi jest wyjątkową obserwacją w tkance mózgowej autyzmu i może dostarczyć wskazówek dotyczących zarówno pochodzenia glinu mózgowego, jak i przypuszczalnej roli w zaburzeniach ze spektrum autyzmu.” – Volume 46, March 2018, Pages 76–82; Aluminium in brain tissue in autism http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0946672X17308763
|
|
|
|
Napisane: 2017-12-16, 20:11 |
|
|
|
|
|
Tytuł: |
Re: Aluminium w mózgu osób autystycznych – prof. Chris Exley |
|
|
„Zaburzenia ze spektrum autyzmu są zaburzeniem neurorozwojowym o nieznanej etiologii. Sugeruje się udział zarówno podatności genetycznej, jak i czynników środowiskowych, w tym toksyn środowiskowych. Ekspozycja ludzi na toksynę środowiskową jaką jest aluminium zostało wstępnie powiązane z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W tym celu po raz pierwszy wykorzystaliśmy absorpcyjną spektrometrię atomową z atomizacją w piecu grafitowym (GFAAS), aby zmierzyć zawartość glinu w tkance mózgowej od dawców ze zdiagnozowanym autyzmem. Zastosowaliśmy również fluor selektywny względem aluminium do identyfikacji tego pierwiastka w tkance mózgowej za pomocą mikroskopii fluorescencyjnej. Zawartość glinu w tkance mózgowej osób z autyzmem była konsekwentnie wysoka. Średnia (odchylenie standardowe) zawartość glinu u wszystkich 5 osób dla każdego płata wynosiła 3,82(5,42), 2,30(2,00), 2,79(4,05) i 3,82(5,17)μg/g suchej masy, odpowiednio dla płatów potylicznych, czołowych, skroniowych i ciemieniowych.
„Zaburzenia ze spektrum autyzmu są zaburzeniem neurorozwojowym o nieznanej etiologii. Sugeruje się udział zarówno podatności genetycznej, jak i czynników środowiskowych, w tym toksyn środowiskowych. Ekspozycja ludzi na toksynę środowiskową jaką jest aluminium zostało wstępnie powiązane z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W tym celu po raz pierwszy wykorzystaliśmy absorpcyjną spektrometrię atomową z atomizacją w piecu grafitowym (GFAAS), aby zmierzyć zawartość glinu w tkance mózgowej od dawców ze zdiagnozowanym autyzmem. Zastosowaliśmy również fluor selektywny względem aluminium do identyfikacji tego pierwiastka w tkance mózgowej za pomocą mikroskopii fluorescencyjnej. [color=#FF0000]Zawartość glinu w tkance mózgowej osób z autyzmem była konsekwentnie wysoka[/color]. Średnia (odchylenie standardowe) zawartość glinu u wszystkich 5 osób dla każdego płata wynosiła 3,82(5,42), 2,30(2,00), 2,79(4,05) i 3,82(5,17)μg/g suchej masy, odpowiednio dla płatów potylicznych, czołowych, skroniowych i ciemieniowych.
|
|
|
|
Napisane: 2017-12-16, 20:10 |
|
|
|
|
|
Tytuł: |
Aluminium w mózgu osób autystycznych – prof. Chris Exley |
|
|
Aluminium w mózgu osób autystycznych – prof. Chris Exley
Badanie przez nas przeprowadzone umożliwiło zmierzenie zawartości aluminium w mózgach zmarłych osób, u których zdiagnozowano autyzm. Udało nam się dokonać dwóch rzeczy: dokonaliśmy pomiaru ilości aluminium w mózgach zmarłych osób cierpiących na autyzm oraz przyjrzeliśmy się aluminium obecnym w tkankach posługując się techniką badań mikroskopowych zwaną fluorescencją.
http://szczepienia.wybudzeni.com/2017/12/15/aluminium-w-mozgu-osob-autystycznych-prof-chris-exley/
Aluminium w mózgu osób autystycznych – prof. Chris Exley
Badanie przez nas przeprowadzone umożliwiło zmierzenie zawartości aluminium w mózgach zmarłych osób, u których zdiagnozowano autyzm. Udało nam się dokonać dwóch rzeczy: dokonaliśmy pomiaru ilości aluminium w mózgach zmarłych osób cierpiących na autyzm oraz przyjrzeliśmy się aluminium obecnym w tkankach posługując się techniką badań mikroskopowych zwaną fluorescencją.
http://szczepienia.wybudzeni.com/2017/12/15/aluminium-w-mozgu-osob-autystycznych-prof-chris-exley/
|
|
|
|
Napisane: 2017-12-16, 20:08 |
|
|
|
|