dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:
Wpisz tutaj treść wiadomości. Nie może mieć ona więcej niż 60000 znaków. 

Uśmieszki
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :diabel: :krew: :alien: :aragorn: :run: :crush: :compcrush: :cygaro: :dog: :druch: :drunk: :rambo: :gilotyna: :pistoldance: :hulk: :jackass: :jedi: :kolejka: :jury: :koncert: :hit: :bullets: :newyear: :notcool: :ohno: :bored:
Pokaż więcej uśmieszków
Rozmiar:
Kolor tekstu
Opcje:
BBCode jest włączony
[img] jest włączony
[flash] jest wyłączony
[url] jest wyłączony
Uśmieszki są włączone
Wyłącz BBCode
Wyłącz uśmieszki
Podaj nazwę aktualnego miesiąca
Podaj nazwę aktualnego miesiąca:
   

Przegląd tematu - Co sądzić o magnetoterapii?
Autor Wiadomość
  Tytuł:  Re: Co sądzić o magnetoterapii?  Cytuj
Moja babcia miała podobny problem. Skorzystaliśmy z tego, że mieszkamy niedaleko Ciechocinka (typowe uzdrowisko dla seniorów). Wykupiliśmy babci kilka pobytów w hotelu Abidar. Mają tam nowoczesne dostosowane spa, jacuzzi, sauna i inne dodatki. Bardzo kameralny i spokojny klimat. Zdecydowanie stan zdrowia babci się poprawia a co najważniejsze zaczęła niedawno przeżywać drugą młodość :P
Post Napisane: 2016-09-17, 12:51
  Tytuł:  Re: Co sądzić o magnetoterapii?  Cytuj
Klarson napisał(a):
kurcze czytajac o tej magnetoterapii az nie chce mi sie wierzyc ze to faktycznie pomaga. Moze to z tego wzgledu, ze z jakiegos powodu kojarzy mi sie to wszystko z bioenergoterapeutami itd. chyba sie zaglebie w ten temat.



Faktycznie pomaga, sama tego doświadczyłam po kontuzji narciarskiej. Miałam dość brzydko zwichniętą kostkę i moja kochana siostra dowiedziała się z miastokobiet.eu o oferowanej magnetoterapii, która przyspiesza regenerację komórek i gojenie. Musiałam szybko do pracy wrócić dlatego się na to zdecydowałam.A co mi szkodziło? :) I faktycznie pomogła, bardzo szybko wszystko się zagoiło
Post Napisane: 2016-02-25, 21:14
  Tytuł:  Re: Co sądzić o magnetoterapii?  Cytuj
PolaWrocek napisał(a):
Czytałam kiedyś o magnetoterapii, ale to podobno trzeba być ekspertem total, żeby ją polecać innym- poduszki magnetyczne itd to ponoć szajs


Niejako "odpowiedzią" na powyższe jest fakt naszego życia TU, na ziemi. Ziemia posiada pole magnetyczne o parametrach korelujących z naszymi wewnętrznymi organicznymi przemianami.
Nasz mózg emituje podczas funkcjonowania pola elektromagnetyczne o specyficznych częstotliwościach (nie pamiętam dokładnie) 7 Hz, 14 Hz, 21 Hz (Hz - jednostka częstotliwości zmian pola - Hertz) a takie same są częstotliwości pól Ziemi. Doświadczenia lotów kosmicznych udowodniły ścisłą zależność zdrowia kosmonautów od przebywania lub nie w zasięgu pól Ziemi. Poprostu tam w górze, pola były niezwykle małe (słabe osłabione odległością od Ziemi) i kosmonauci, wracający na Ziemię byli bardzo chorzy (rozstrojenie funkcji organizmu). Współcześnie stacje na których przebywają wyposażone są w źródła pól o parametrach pól ziemskich.
Dla zainteresowanych wspominam o wpływie pola grawitacyjnego Księżyca na parametry pól el-mag ziemi. Wzajemne grawitacyjne oddziaływanie mas Ziemi i Księżyca powoduje pływy wód morz i oceanów. Jak to działa? Wody morskie są elektrolitem, t zw przewodnikiem drugiego stopnia (przewodnikiem). Jeśli taki przewodnik porusza się w polu magnetycznym(elektromagnetycznym) (ziemi) to wzbudza to w nim przepływ prądu. Przepływ prądu indukuje (wytwarza) pole elektromagnetyczne, a to pole nakłada się na pole ziemi dając w wyniku skomplikowane (niż się wydaje) geopole elektromagnetyczne Ziemi. A więc mimo, że ziemia ma (jak magnes) bieguny "N" i "S" to wszystkie wyżej opisane zjawiska powodują, że ma ono charakterystyki drgające, tak po krótce. Wniosek - pole ziemskie i aparatura emitująca pola o odpowiednich parametrach ma wpływ na zdrowie . Jakby co to pytajcie, spróbuję odp...
Post Napisane: 2015-03-28, 20:11
  Tytuł:  Re: Co sądzić o magnetoterapii?  Cytuj
kurcze czytajac o tej magnetoterapii az nie chce mi sie wierzyc ze to faktycznie pomaga. Moze to z tego wzgledu, ze z jakiegos powodu kojarzy mi sie to wszystko z bioenergoterapeutami itd. chyba sie zaglebie w ten temat.
Post Napisane: 2015-03-28, 12:00
  Tytuł:  Re: Co sądzić o magnetoterapii?  Cytuj
Czytałam kiedyś o magnetoterapii, ale to podobno trzeba być ekspertem total, żeby ją polecać innym- poduszki magnetyczne itd to ponoć szajs
Post Napisane: 2013-02-09, 15:45
  Tytuł:  Re: Co sądzić o magnetoterapii?  Cytuj
WYDAWNICTWA KSIĄŻKOWE

FIZYKOTERAPIA – Wydanie IV-Wydawnictwa Lekarskie PZWL
Tadeusz Mika, Wojciech Kasprzak
Pola magnetyczne – str. 329, Magnetoterapia – str. 336, Magnetostymulacja str. 344


ZASTOSOWANIE PÓL MAGNETYCZNYCH W MEDYCYNIE – Wydanie II –
Aleksander Sieroń, Grzegorz Cieślar, Aleksandra Krawczyk-Krupka, Tomasz Biniszkiewicz, Aleksandra Bilsko-Urban, Mariusz Adamek
Podstawy teoretyczne, efekty biologiczne i zastosowania kliniczne

1) WOLNOZMIENNE PLA MAGNETYCZNE W PSYCHOPROFILAKTYCE
2) WOLNOZMIENNE POLA MAGNETYCZNE W BADANIACH
PSYCHOFIZJOLOGICZNYCH

Autor- Siostra Prof. dr hab. Maria Bogumiła Pecyna

Ocenia się, że do 2003 r. wydano ok. 50 000 prac naukowych zajmujących się tematyką wpływu wolnozmiennych pól magnetycznych na organizmy żywe.
Post Napisane: 2012-12-20, 23:22
  Tytuł:  Re: Co sądzić o magnetoterapii?  Cytuj
MEDYCYNA FIZYKALNA LASERY KOMPUTERY nr 1-2/99 vol. 5
Prof. dr hab. Janusz Paluszak
Lek. med. Kinga Mikrut
Lek. med. Przemysław Sosnowski
Katedra Fizjologii Akademii Medycznej w Poznaniu
WPŁYW ZMIENNEGO POLA MAGNETYCZNEGO NA AKTYWNOŚĆ ENZYMÓW ANTYOKSYDACYJNYCH WE KRWI

. . . . . . korzystny wpływ pola magnetycznego u chorych niedokrwieniem serca, tłumaczy się poprawą zaopatrzenia w tlen.
BALNEOLOGIA POLSKA tom XXXX rok 1998 zesz. 3-4
Lek. med. Aleksandra Bilska
Prof. dr hab. med. Aleksander Sieroń
Lek. med. Jolanta Nowak
Lek. med. Andrzej Wiczkowski
Prof. dr hab. med. Jerzy Żmudziński
ZASTOSOWANIE WOLNOZMIENNEGO POLA MAGNETYCZNEGO
W LECZENIU OSTEOPOROZY
. . . . . . .Uważa się, że pola magnetyczne, zwłaszcza niskiej częstotliwości ingerują w procesy osteogenezy.
Zatti i współpracownicy...........dowiedli, że pola magnetyczne zapobiegają osteoporozie pomenopauzalnej. Użycie pól magnetycznych miało pozytywny wpływ na gęstość tkanki kostnej, na ciężar suchej masy kości.
. . . . . . pola magnetyczne mogą opóźniać procesy utraty masy kostnej, a stosowane łącznie z kalcytoniną, znamiennie zwiększyły tę masę.
Zastosowanie lecznicze pól magnetycznych, jest coraz częstsze w medycynie dzięki poznaniu ich właściwości, a także oddziaływania na organizmy żywe.
Nie jest kwestionowane ich użycie w chorobach narządu ruchu, układu nerwowego, skóry i tkanek miękkich, chorobach narządu wzroku czy układu krążenia.
MEDYCYNA FIZYKALNA LASERY KOMPUTERY nr 4/1998 vol.4
Aleksander Sieroń
Tomasz Biniszkiewicz
Karolina Sieroń
Maria Głowacka
Katarzyna Biniszkiewicz
Śląska AK. Medyczna i Oddział Reumatologiczny Szpitala nr 1 w Bytomiu
SUBIEKTYWNA OCENA EFEKTÓW LECZNICZYCH SŁABYCH PÓL MAGNETYCZNYCH
. . . . . . . Stwierdzono, że głównym efektem działania zastosowanych PM było zmniejszenie nasilenia dolegliwości bólowych u pacjentów chorobą zwyrodnieniową stawów obwodowych i kręgosłupa.
. . . . . PM stosowane w magnetostymulacji cechuje się niewielkimi wartościami indukcji (od 1pT do 100 uT), co odróżnia je od magnetoterapii.
. . . . . . Magnetostymulacja znajduje zastosowanie w neurologii (choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane) oraz w leczeniu zespołów bólowych. . . . .Tabele i Zestawienia
POLSKI TYGODNIK LEKARSKI 1996 r. T LI nr 6-9
Aleksander Sieroń
Grzegorz Cieślar Jacek Matuszczyk
Jerzy Żmudziński
III Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych Śląskiej Akademii Medycznej i Wojewódzkiego Ośrodka Rehabilitacyjnego w Kochcicach
PRÓBA WYKORZYSTANIA ZMIENNEGO POLA MAGNETYCZNEGO
W OBJAWOWYM LECZENIU STWARDNIENIA ROZSIANEGO
. .. . . . . W grupie eksponowanej w polu magnetycznym (pm),obniżenie napięcia mięśniowego i zmniejszenie stopnia spastyczności uzyskano u 77,1% chorych.
. . . . . .W grupie eksponowanej, wielokrotnie częściej obserwowano również zwiększenie siły mięśniowej niedowładnych grup mięśniowych (poprawa u 62,9% chorych. . . .), zmniejszenie drżeń zamiarowych uzyskano łącznie
u 47,1% chorych a zmniejszenie nasilenia lub całkowite ustąpienie oczopląsu u 63,6% . . . .
Ponadto w grupie eksponowanej w pm, u 65,7% chorych stwierdzono poprawę samopoczucia, u 42,7% poprawę zdolności koncentracji, u 48,6% ustąpienie zaburzeń równowagi i poprawę sprawności chodzenia. . . . . .
W randomizowanych badaniach z wykorzystaniem zarówno otwartej jak i podwójnej ślepej próby, osiągnięto poprawę u ponad 80 % chorych ze stwardnieniem rozsianym, poddanych ekspozycji w polu magnetycznym. Najwyraźniejsza poprawa dotyczyła spastyczności kończyn, siły mięśniowej, dolegliwości bólowych oraz nietrzymania moczu . . . . . .
Wykazano, że pole to przez wpływ na właściwości magnetyczne pierwiastków wchodzących w skład enzymów transportujących tlen w organizmie, powoduje wzrost ciśnienia parcjalnego w tkankach oraz pobudzenie procesów oddychania tkankowego.
. . . . . . obserwowane zmniejszenie tonusu naczyń mózgowych, intensywny rozwój krążenia obocznego oraz zwiększenie przepływu krwi w obszarze unaczynienia tętnic szyjnych u chorych po udarach mózgowych, leczonych zmiennym polem magnetycznym.
Potwierdzono silne właściwości przeciwagregacyjne pola.
. . . . . . te mechanizmy sprzyjać mogą poprawie metabolizmu tkanki mózgowej w warunkach oddziaływania pola magnetycznego.
. . . . . . .nasilenie procesów regeneracyjnych w tkance nerwowej. . . . .
. . . . . . nasilenie procesu rozgałęziania i różnicowania neurotyków oraz zwiększenie aktywności filiopoidalnej i wzrost neurotyków. . . . . . prowadzi to do przyśpieszenia powrotu prawidłowej czynności w uszkodzonych nerwach obwodowych z ograniczeniem obszaru bliznowacenia . . . . . . potwierdzeniem tych obserwacji. . . . . . pozytywne wyniki u chorych z porażeniem nerwu twarzowego oraz atropią nerwu wzrokowego.
. . . . . . . Wykazano, że zmienne pole magnetyczne nie pozostaje bez wpływu na procesy immunologiczne. . . . . . . co przejawia się w zmniejszeniu liczby krwinek białych, zwiększeniu aktywności procesu tworzenia przeciwciał przez limfocyty typu B . . . . . . oraz lokalnym działaniu przeciwzapalnym.
. . . . . . istotność statystyczna różnic uzyskanych między grupami, wskazuje na skuteczność magnetoterapii w tej chorobie (SM – stwardnienie rozsiane)..
. . . . . . . metoda ta nie wywołuje ubocznych działań immunosupresji, jest nieobciążająca dla chorego.
ORTOPEDIA –TRAUMATOLOGIA-REHABILITACJA nr 4 3/2000
Edward Buczek – Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej, Piekary Śląskie

WPŁYW ZMIENNEGO POLA MAGNETYCZNEGO NISKIEJ CZĘSTOTLIWOŚCI NA PROCES POWSTAWANIA BLIZNY KOSTNEJ

. . . . . . Obserwacje kliniczne, doświadczalne, prowadzone w wielu ośrodkach badawczych wskazują, że wpływ impulsowego pola magnetycznego na metabolizm komórkowy i tkankowy zdecydowany i, dostępnymi metodami, w pełni udokumentowany.
Stwierdzono także pozytywny wpływ pola na przyśpieszenie procesów regeneracyjnych w tkance kostnej. . . . . . .
Poznane do tej pory, biologiczne mechanizmy wpływu impulsowego pola magnetycznego na komórki i tkanki, wyrażają się przez zmianę:
-szybkości dyfuzji w membranach,
-zmianę tarcia cząsteczkowego w płynach ustrojowych,
-zwiększenie energii drgań błony komórkowej oraz prawidłowe przechodzenie jonów
Na, K, Ca i innych,
-rozszerzenie naczyń krwionośnych,
-wzrost ciśnienia parcjalnego tlenu,
-zwiększenie ilości komórek krwiotwórczych i tworzących tkankę kostną,
-polaryzacja makrocząsteczek i komórek tworzących tkankę kostną,
-polaryzacja makrocząsteczek białka, DNA, RNA,
-wzmożenie wytrącania osadu wapniowego w tkance kostnej,
-zmiana wartości pH.
Ponadto pulsujące pole magnetyczne wywołuje efekt piezoelektryczny w kolagenie, dentynie, keratynie, co ma również wpływ na procesy osteogenne.
Prowadzone badania w różnych ośrodkach na świecie wykazują, że obecnie nie ma już wątpliwości, iż leczenie polem magnetycznym przynosi pożądane efekty w bardzo szerokim zakresie wskazań. Zakres wskazań rozszerza się wprost proporcjonalnie do zakresu prowadzonych badań naukowych i możliwości korzystania z wysokiej jakości aparatury indukcyjnej i pomiarowej. . . . . . .
W efekcie przeprowadzonych doświadczeń i analizy otrzymanych wyników, można wyciągnąć następujące wnioski:
1. Wpływ pola magnetycznego o niskiej częstotliwości działa korzystnie na proces powstawania blizny kostnej w miejscu złamania, manifestując się przyspieszeniem przebudowy tkanki kostnej grubowłóknistej w tkankę kostną blaszkowatą (kość blaszkowatą), która stanowi kość ostateczną.
2. Działanie pola magnetycznego przyspiesza powrót operowanej kończyny do pełnej sprawności statyczno-motorycznej.
3. Metalowe zespolenia miejsca złamania kości nie stanowią przeszkody w leczeniu polem magnetycznym.
4. Terapia polem magnetycznym może stanowić prostą i tanią samodzielną metodę leczenia, dlatego zasługuje na zainteresowanie się nią w aspekcie klinicznym.
MEDYCYNA SPORTOWA vol. 17 nr 6, 2001 p. 217-256
Mirosław Janiszewski
Anna Błaszczyk
Oddział Kliniczny Rehabilitacji Dorosłych, Akademia Medyczna, Wojewódzkie Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu, Szpital im. Z. Radlińskiego, Łódź
WPŁYW ZMIENNEGO POLA MAGNETYCZNEGO NISKIEJ CZĘSTOTLIWOŚCI NA SPRAWNOŚĆ MANUALNĄ I LOKOMOCYJNĄ U PACJENTÓW PO UDARZE MÓZGU
Znany fakt, iż połowa osób, które przeżyły rok po przebytym udarze mózgu,
pozostaje niesprawna w zakresie podstawowych funkcji życiowych, zwraca na konieczność poszukiwania nowych metod rehabilitacji tych pacjentów.
Grupa 180 pacjentów w wieku 50 – 70 lat, po przebytym udarze mózgu, poddana była rehabilitacji ruchowej i stymulacji zmiennym polem magnetycznym małej częstotliwości.
. . . . . . Uzyskane wyniki wskazują, że pole magnetyczne wpływa na efekty usprawniania pacjenta po udarze mózgu, przez co może być cennym środkiem wspomagającym rehabilitację ruchową u pacjentów po udarze mózgu, skracając znacznie czas usprawniania leczniczego. :bored:
Post Napisane: 2012-12-20, 23:20
  Tytuł:  Re: Co sądzić o magnetoterapii?  Cytuj
ABINET PRYWATNY 11/1999 (76 ) str. 22 – 23
Lek. med. Maria Misiura ( 30 lat staż)
. . . . . . . skutki zdrowotne magnetostymulacji wypróbowałam na sobie i na rodzinie przez 3 miesiące w domu. Mąż, córka (18 l) i syn (14 l) sami stwierdzili zdecydowaną poprawę samopoczucia i zrównoważenie psychiki.
Jednocześnie przez kilkanaście miesięcy obserwowałam innych zadowolonych pacjentów. Większość z nich chwaliła zabiegi, propagowała wśród znajomych, także gotowa była zapłacić z następne. To najlepszy wyznacznik skuteczności aparatu i metody.

BALNEOLOGIA POLSKA tom XLI rok 1999 zesz. 1-2
Krzysztof Michalak, Feliks Jaroszyk, Piotr Jaśkowski
- Katedra i Zakład Biofizyki Akademii Medycznej w Poznaniu (kierownik Prof. dr hab. Feliks Jaroszyk)
-Klinika Neurologii Akademii Medycznej w Poznaniu (kier. Prof. dr hab. Wojciech Kozubski)
BADANIE WPŁYWU ZMIENNEGO POLA MAGNETYCZNEGO WYTWORZONEGO PRZEZ MAGNETOSTYMULATOR NA CHORYCH ZESPOŁEM I CHOROBĄ PARKINSONA.

PODSUMOWANIE.
Wyniki uzyskane w dotychczasowych badaniach wykazują tendencję pozytywnego wpływu w leczeniu choroby i zespołu Parkinsona . . . . . Nie zaobserwowano negatywnego dla zdrowia badanych, oddziaływania pola magnetycznego. . . . . . . . . . . .

GABINET PRYWATNY 9/1999 (74)
Lek. med. Świetlana Cymbarewicz-Powierza
Od roku stosuję u niektórych pacjentów kurację wolnozmiennym polem magnetycznym . . . . . . . Najczęściej są to . . . . . . . . . . ze schorzeniami narządów ruchu, z nadciśnieniem tętniczym.
Doskonały efekt terapeutyczny w takich przypadkach, jest nam lekarzom dobrze znany. Przy okazji . . . . . . . zauważyłam znaczny wzrost odporności moich pacjentów na infekcje górnych dróg oddechowych i przeziębienia.
Niewątpliwie magnetostymulacja ma wpływ na układ immunologiczny.
Polecam ją zwłaszcza osobom starszym, narażonym na niebezpieczeństwo infekcji.
Trzytygodniowa kuracja aparatem, zastosowana jesienią i wiosną, jest rewelacyjną profilaktyką w takich przypadkach.

BALNEOLOGIA POLSKA tom XLI rok 1999 zesz. 1-2 str. 57
Dr n. med. Marta Woldańska –Okońska – ordynator oddziału rehabilitacji ZOZ w Sieradzu
Prof. dr hab. med. Jan Czernicki – Zakład Rehabilitacji Wojskowej Akademii Med. w Łodzi
Magdalena Hyż
OCENA SKUTECZNOŚCI PRZECIWBÓLOWEJ PÓL MAGNETYCZNYCH
O RÓŻNEJ CHARAKTERYSTYCE

Wnioski :
1. Wolnozmienne pola magnetyczne emitowane przez MRS 2000, wywiera silniejsze działanie przeciwbólowe aniżeli źródła konwencjonalne.
2. Silniejsze działanie tego pola jest spowodowane prawdopodobnie zachowaniem niezmiennego poziomu melatoniny u chorych poddawanych
magnetostymulacji

MEDYCYNA FIZYKALNA LASERY KOMPUTERY nr 3-4/2001 vol. 7

Aleksander Sieroń
Karolina Sieroń-Słotny
Bożena Mrugała-Przybyła
Śląska Akademia Medyczna i Szpital Powiatowy w Zawierciu
AKTUALNE SPOJRZENIE NA STOSOWANIE PÓL MAGNETYCZNYCH
W MEDYCYNIE
. . . . . . Do mechanizmów biologicznych, działania zmiennych pól magnetycznych, udowodnionych bezspornie zaliczyć należy:
-intensyfikację utylizacji tlenu i oddychania tkankowego
-działanie analgetyczne
-nasilenie reparacji i regenaracji tkanek miękkich i twardych
-działanie wazodilatacyjne i angiogenetyczne
Do jednostek chorobowych, w których bezspornie udowodniono korzystne efekty działania pól należą:
-osteoartrozy
-reumatyzm tkanek miękkich
-stany spastyczne o różnym tle, zwłaszcza stany po udarach mózgowych
-stany po urazach tkanek miękkich i twardych
-owrzodzenia podudzi
. . . . . . Do jednostek chorobowych, w których zastosowanie pól magnetycznych dowiedzione jest dostatecznie należy:
-osteoporoza
-migrenowe bóle głowy
-schorzenia tkanki łącznej, w tym reumatoidalne zapalenia stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
. . . . . . Istnieje grupa schorzeń, w których należy spodziewać się perspektywicznego, dobrze udokumentowanego wykorzystania pól magnetycznych. Należą do nich:
-schorzenia układu nerwowego
-stwardnienie rozsiane

-choroba Parkinsona
Zaliczyć do tej grupy można także schorzenia psychosomatyczne, w których subiektywna ocena wystawiona przez pacjentów zastosowania pól magnetycznych jest korzystna, takie jak nerwice i bezsenność.
. . . . . . – istnieje osobnicza wrażliwość na pola elektromagnetyczne, w tym na częstotliwości rezonansowe generowane przez magnetostymulator.
ekspozycja na wolnozmienne pola magnetyczne opóźnia procesy starzenia się roztworów heminy i hemoglobiny
obserwuje się istotny wpływ na dystrybucję ważnych dla życia jonów, w tym sód i wapń.
aktywność enzymów, będących wskaźnikiem żywotności komórkowej w hodowli komórek nowotworowych ulega zmianie zarówno w obecności, jak i braku obecności cytostatyku
pod wpływem pól magnetycznych zmniejsza się pobudliwość i wrażliwość zwierząt z uszkodzonym układem dopaminergicznym
BALNEOLOGIA POLSKA tom XLI -1999 zesz. 1-2
Prof. dr hab. med. Aleksander Sieroń - III Klinika i Katedra Chorób wewnętrznych Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach
Lek. med. Marek Glinka z Oddz. Chirurgii Ogólnej Szpitala w Strzelcach Opolskich
WPŁYW WOLNOZMIENNYCH PÓL MAGNETYCZNYCH NA PROCES
GOJENIA SIĘ RAN

. . . . . . Zachęcające wyniki uzyskano przy stosowaniu terapii polem magnetycznym przy leczeniu ran oparzeniowych . . . . jest jego działanie przeciwzapalne . . . . . . . oraz angiogenetyczne. . . . . . , publikował Gajduk i współpracownicy.
. . . . . . Rany leczone polem magnetycznym oczyszczały się szybciej i skuteczniej niż leczone tradycyjnie.
. . . . . . . Magnetoterapię można wykorzystać do przygotowania rany oparzeniowej o dużej powierzchni, do ewentualnego położenia przeszczepu na czystą i niezainfekowaną ziarninę.
. . . . . . Również przeszczepy skórne, kładzione na rany po leczeniu polem magnetycznym przyjmowały się częściej.
. . . . . . Wnikliwe badania . . . . . .prowadził Biniszkiewicz. Udowodnił, że rany w przypadku, których stosowano magnetoterapię . . . . . . szybciej oczyszczają się oraz poprawia się ukrwienie oparzonych tkanek.
. . . . . . Wnikliwe badania . . . . . . Ottani i współpracownicy. W ranach poddanych magnetoterapii, dojrzałość histologiczna osiągana jest szybciej, a ilość kolagenu znacznie przewyższa rany gojone tradycyjnie. Zauważono również, iż w tych ranach wcześniej pojawiają się pączkujące naczynia włosowate, tworzące sieć odżywczą nowo formującej się blizny.
Badania . . . . wykazały korzystne działanie pól magnetycznych niskiej częstotliwości na proces gojenia ran.
Wskazanie do stosowania . . . . . . . przede wszystkim w przypadku ran o charakterze przewlekłym a więc:
-odleżyn
-owrzodzeń miażdżycowych, cukrzycowych stóp i podudzi
-owrzodzeń żylakowatych podudzi
-długo niegojących się ran pooperacyjnych i pourazowych
Podsumowując. . . . . . . magnetoterapia może stanowić cenne uzupełnienie leczenia trudno gojących się ran. . . . . . . , prowadzącym do całkowitego zamknięcia się rany.
MEDYCYNA FIZYKALNA LASERY KOMPUTERY nr 3/98 vol. 3
Aleksander Sieroń
Aleksandra Krawczyk-Krupka
III Katedra i Klinika chorób wewnętrznych Śląskiej Akademii Med.
KOMÓRKOWE EFEKTY ODDZIAŁYWANIA WOLNOZMIENNYCH PÓL MAGNETYCZNYCH
- Efekty jonowe i błonowe
-Wpływ W.P.M. na produkcję mediatorów procesu zapalnego
-Wpływ WPM na procesy metabolizmu komórkowego
-Wpływ WPM na hodowle komórek nowotworowych


MEDYCYNA FIZYKALNA LASERY KOMPUTERY nr 2/98 vol. 4
Aleksander Sieroń
MAGNETOTERAPIA I MAGNETOSTYMULACJA
. . . . . . w 1985 R. Liboff wykazał, że istnieje możliwość wpływania PM na przepuszczalność błon kanałów wapniowych (16.5 Hz)
. . . . . . Wykazano, że istnieją PM o częstotliwości i indukcji magnetycznej, które działają destrukcyjnie na hodowle komórek nowotworowych.
Wykazano również, że PM oddziałujące na komórki z dodanym do medium cytostatykiem, synergistycznie powodują niszczenie komórek nowotworowych.
. . . . . Do najlepiej udokumentowanych efektów biologicznych przy stosowaniu WPM należy zaliczyć:
-działanie wazodilatacyjne i angiogenetyczne
-nasilenie procesu regeneracji tkanek miękkich
-intensyfikacja procesu utylizacji tlenu oraz oddychania tkankowego
-przyśpieszenie procesu tworzenia zrostu kostnego
-działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe
-działanie analgetyczne
MEDYCYNA FIZYKALNA LASERY KOMPUTERY nr 3-4/99 vol5

Prof. dr hab. Med. Wojciech Kozubski
Śląska Akademia Medyczna – Katedra i Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych i Medycyny Fizykalnej

WPŁYW WOLNOZMIENNYCH PÓL MAGNETYCZNYCH NA NAMNAŻANIE STAPHYLOCOCCUS AUREUS

. . . . . Uzyskane wyniki pozwoliły stwierdzić, że wolnozmienne PM stosowane w terapii nie mają istotnego wpływu na szybkość namnażania się bakterii stophylococcus aureus.
. . . . . .pola magnetyczne można bezpiecznie stosować w schorzeniach przebiegających z infekcją bakteryjną, oraz, że za poprawę zdrowia pacjentów odpowiadają inne mechanizmy niż sugerowane w literaturze przeciwbakteryjne działanie WPM.
. . . . . . za poprawę stanu zdrowia chorych z infekcją gronkowca, odpowiada inny
mechanizm niż antybakteryjne działanie tych pól.
Post Napisane: 2012-12-20, 23:17
  Tytuł:  Re: Co sądzić o magnetoterapii?  Cytuj
WYBRANE FRAGMENTY PUBLIKACJI NA TEMAT STOSOWANIA WOLNOZMIENNYCH PÓL MAGNETYCZNYCH
W LECZNICTWIE KLINICZNYM


GABINET PRYWATNY 12/2000(89)
Doc. dr hab. Stanisław Grabiec P.A.N.

Przeprowadziłem badania nad wpływem fal e.m. ,emitowanych przez aparat, na procesy oksydoredukcyjne związane z syntezą kwasu ATP , a więc enzymy odpowiedzialne za energetykę organizmu.
Badania wykonano metodą chemiluminescencyjną. Wykazały one, że oddziaływanie( ) zwiększyło aktywność enzymów o 20 – 40% . . . . . . . . aparat zwiększa syntezę ATP, więc energetykę organizmu, co ma istotne znaczenie we wszystkich procesach regeneracji.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BALNEOLOGIA POLSKA tom XXXX rok 1998 zeszyt 3-4
Lek. med. Paweł Serafin
Lek. Med. Dariusz Marcinkowski
Lek med. Janusz Jurczyk
Z 22 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowego W Ciechocinku

WPŁYW MAGNETOSTYMULACJI NA ZMIANY STĘŻENIA WYBRANYCH ELEKTROLITÓW U PACJENTÓW Z CZYNNIKAMI RYZYKA CHOROBY WIEŃCOWEJ

. . . . . . Zastosowanie lecznicze pól magnetycznych w kardiologii jest ugruntowane, a wzrost stężenia potasu pod ich wpływem był już wcześniej opisywany.
Stwierdzony w badaniach własnych wzrost stężeń potasu i magnezu w surowicy krwi może być jednym z mechanizmów, dzięki którym działając zmiennym polem magnetycznym klinicznie, osiąga się poprawę terapii choroby wieńcowej i czynników jej ryzyka.
WNIOSKI.
-stosowanie magnetostymulacji powoduje istotny wzrost stężenia potasu i magnezu w surowicy krwi
-magnetostymulacja może być cenną metodą uzupełniającą wyrównanie niedoborów magnezu w organizmie.

MEDYCYNA FIZYKALNA LASERY KOMPUTERY nr 1-2/2000 vol. 6
E.Jankowska T.Pietraszkiewicz J. Thannhauser L. Borodulin-Nadzieja
Akademia Medyczna Wrocław

WYKORZYSTANIE MAGNETOSTYMULACJI W TERAPII ZESPOŁÓW BÓLOWYCH NARZĄDU RUCHU (BADANIA WŁASNE)

. . . . . . obserwuje się wzrost zainteresowania wpływem pól magnetycznych na organizm człowieka, a zwłaszcza możliwościami wykorzystania w lecznictwie. . . . . . wynika z poszukiwania metod , które mogłyby zastąpić farmakoterapię . . . . . farmakoterapia niesie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
. . . . . . . tylko w 2,2% nie uzyskano efektu leczniczego.
. . . . . . . zmniejszenie dolegliwości bólowych ( 63,8% ) lub całkowitego ich ustąpienia ( 34,0% ).
. . . . . . . ze znoszeniem bólu, badani zgłaszali zwiększenie sprawności ruchowej kręgosłupa, stawów oraz poprawę ogólnego samopoczucia. Dodać należy, że korzystny wpływ terapeutyczny magnetostymulacji uzyskano w przypadku bólów głowy, rwy kulszowej.
. . . . . . . najszybciej efekt u osób z krótkotrwałymi bólami, bólami ostrymi i u osób z bólami o charakterze mięśniowym.
. . . . . . . Uzyskane wyniki badań własnych są zgodne z danymi innych autorów, potwierdzających skuteczność magnetostymulacji w leczeniu i zwalczaniu dolegliwości bólowych schorzeń narządów ruchu.

GABINET PRYWATNY 12/1999 (77)( X Zjazd Polskiego Komitetu Zwalczania Raka)

Podczas ceremonii wręczania odznaczeń i dyplomów zasłużonym na rzecz walki z rakiem, Jarosław Owsiak, wiceprezes firmy Dolina Magnetyczna,otrzymał z rąk prezesa prof. Zbigniewa Woronkowskiego pamiątkowy medal i dyplom, za szczególne zasługi na rzecz walki z rakiem.

MEDYCYNA MANUALNA tom II nr 2/3/1998
Mirosław Janiszewski – Centrum medyczne Kształcenia Podyplomowego Łodzi

OCENA SKUTECZNOŚCI BIOREZONANSU MAGNETYCZNEGO JAKO CZYNNIKA WSPOMAGAJĄCEGO REHABILITACJĘ LECZNICZĄ U PACJENTÓW CHOROBĄ ZWYRODNIENIOWĄ STAWÓW

. . . . . . Zastosowano terapeutyczny system magnetostymulacyjny. Stwierdzono, iż stanowi on cenne uzupełnienie rehabilitacji ruchowej w chorobie zwyrodnieniowej stawów, jest bezpieczny w stosowaniu i nie powoduje objawów ubocznych. W celu uzyskania efektu terapeutycznego, konieczne jest stosowanie zabiegów przez 4 do 9 tygodni.
Post Napisane: 2012-12-20, 23:13
  Tytuł:  Re: Co sądzić o magnetoterapii?  Cytuj
bardzo ciekawe relacje polskie:
Opisane poniżej przypadki potwierdzają teoretyczne i praktyczne informacje zawarte w piśmiennictwie naukowym i medycznym. Podstawą do zrozumienia procesów towarzyszącym zabiegom magnetostymulacji są m.in. książki: „Zastosowanie pól magnetycznych w medycynie” prof. A.Sieroń – podręcznik „Fizykoterapia” prof. Mika

Korzyści z stosowania magnetostymulacji w przypadku:
Pielęgniarki chorej na łuszczycę.
Ze względu na zajętą chorobą skórę dłoni nie mogła wykonywać zawodu gdyż wzbudzała w pacjentach złe reakcje związku z tym pracowała w rejestracji.
Po odbyciu ok. (2) dwu miesięcznej kuracji zmiany skórne na dłoniach zniknęły. Podjęła pracę na wydziale szpitalnym.
Młodej osoby chorej na łuszczycę.
Widok zmian na jej skórze wzbudzał u rówieśników nieprzyjemne odczucia. Czuła się odrzucona .Poszukiwania rodziców doprowadziły do informacji o ().
Systematyczne stosowanie zabiegów przez okres ok. 15 miesięcy ,dało całkowite zniknięcie objawów zewnętrznych.
Zdała maturę ,kreśli plany na przyszłość. Nie odczuwa dręczącego jej dotychczas uczucia strachu przed kontaktami z osobami z poza jej środowiska.
Mężczyzna ok.40-to letni po upadku z rusztowania budowlanego.
Właściciel firmy budowlanej .Spadł z rusztowania budowy, na której prowadził roboty. Zataił przed Inspekcją Pracy fakt upadku .gdyż sam to rusztowanie stawiał. Próbował pracować. Badania lekarskie wykazały złamanie żebra ,przesunięcia międzykręgowe ,zwichnięcia , obicia ,stłuczenia. Faktycznie miał szczęście, bo upadek mógł skończyć się śmiercią.
O magnetostymulacji dowiedział się przypadkowo i jak wielu mężczyzn początkowo uznał osobę informującą o metodzie za oszusta próbującego wyłudzić od niego pieniądze a metodę za szarlatańską, mimo że ,jak później przyznał ,nie miał żadnych podstaw do oceny, żadnej wiedzy, aby móc ocenić magnetostymulację od strony technicznej a tym bardziej od strony praktycznej i medycznej.
Po trzech miesiącach leczenia ,praktycznie nie był w stanie pracować. Prowadzone przedsiębiorstwo podupadało. Aby udowodnić rodzinie bezużyteczność TERAPII ,pozwolił na zabiegi na jego osobie.
Wiadomo, że w przypadku świeżych urazów magnetostymulacja w stosunkowo szybkim czasie daje pożądane efekty i tak w przypadku Przedsiębiorcy po 10-ciu dniach bardzo wyraźnie zmniejszyły się bóle, wzrosła ruchomość uszkodzonych stawów. Sytuacja taka dała mu możliwość normalnego kontaktu z klientami , nadzorowania robót .Po 15-tu dniach miał własny ().
Przedsiębiorca –właściciel firmy poligraficznej. Stres.
Przygotowywał nową linię produkcyjną opakowań. Przeżywał ogromny stres .Napięcie psychiczne było tak wielkie ,że nie mógł zasnąć w nocy ,natomiast w ciągu dnia napadała go ogromna senność .Nie potrafił skupić się na pracy .Zaczął popełniać błędy, rozruch produkcji tuż tuż. Był tak zmęczony , że o mały włos nie podpisał umowy , która mogła przynieść mu straty. Zasnął w obecności klienta ,na szczęście przyjaciela.
Próbował najróżniejszych środków, zareagowała chora wątroba. Szpital .Na sąsiednim łóżku mężczyzna ,któremu rodzina stosowała ().
Zdziwiony sytuacją stosowania prywatnego urządzenia w szpitalu , zagadnął lekarza. Dowiedział się o możliwościach systemu QqQ ,także w przypadku gnębiącego go stresu. Za zgodą lekarza ,na prośbę przedsiębiorcy ,sąsiad pozwolił na próbę () Zasnął podczas zabiegu i obudził się następnego dnia bez bólu wątroby i tak wypoczęty ,że na własną prośbę wypisał się do domu. Ma () w domu. Żadnych problemów z snem i stresem. Umożliwia używanie () swoim pracownikom. Zauważył u pracowników pozytywy dające w efekcie większą wydajność pracy. Syn po skomplikowanym złamaniu narciarskim bardzo szybko powrócił do sprawności i nie stracił roku szkolnego.
Młody mężczyzna – martwica głowicy kości udowej
Kontakt z mężczyzną poprzez żonę , która zaniepokojona stanem zdrowia męża ,przekonała go po wielu rozmowach na prezentację systemu magnetostymulacji.
Jak powiedziała żona „tak go boli noga ,że zdecydował się zobaczyć system ,ale jest bardzo sceptyczny „.
Podczas spotkania w domu mężczyzny . omawiano sprawę smogu elektromagnetycznego i poddano mieszkanie pomiarom. Zaskoczeniem dla mierzących i mieszkańców domu a szczególnie mężczyzny było. że po zmierzeniu promieniowania elektromagnetycznego w mieszkaniu, okazało się, że łóżko mężczyzny znajduje się tuż przy telefax-ie i telefax jest bardzo blisko bolącego go miejsca(lewe biodro), praktycznie dotyka biodra i wokół telefax-u jest bardzo duże pole elektromagnetyczne. Mężczyzna uprawia zawód wymagający posiadania łączności, nawet w nocy i telefax –u w takim usytuowaniu używa od kilku lat.
Pomiary wyraźnie zachwiały jego sceptycyzmem. Zgodził się na zabieg w domu. Prezenter miał ze sobą ().
Ciekawa sytuacja nastąpiła po zabiegu. Mężczyzna chodził po mieszkaniu i w pewnym momencie żona głośno zauważyła ,że mniej on kuleje. Zauważył ,że ma złudzenie mniejszego bólu.
Dla próby, odwiedzał prezentera używając zabiegów magnetostymulacji, po kilku dniach kupił, () .Pojechał, biorąc () na wczasy do Włoch i jak stwierdził, przez cały tam pobyt, biodro go nie bolało i nie używał kuli.. Właśnie używanie kuli przez mężczyznę spowodowało, iż żona zdecydowanie przeciwstawiła się obiekcjom swego męża.
Konsultacje lekarskie w WAM potwierdziły przypuszczenia mężczyzny ,że rozwija się u niego martwica .Lekarze WAM znający magnetostymulację ,zalecili jej stosowanie w warunkach domowych po przeszczepie kości w chore miejsce. Przeszczep udał się wspaniale i mężczyzna (lekarz chirurg) stał się orędownikiem magnetostymulacji.
Jałowa martwica kości udowej u dziewczynki.
Rodzice dziewczynki znając perspektywę około 1,5 do 2 lat leczenia choroby Pertesa metodami tradycyjnymi ,po zapoznaniu się z informacjami na temat leczenia tego schorzenia z wspomaganiem magnetostymulacją ,zdecydowali się magnetostymulację zastosować.
Po około pól rocznym stosowaniu magnetostymulacji dziewczynka korzystała z nart podczas ferii zimowych.
Franciszek ok.60 lat z zatkaniem tętnicy szyjnej wewnętrznej.
Zaburzenia funkcjonowania uniemożliwiały mu jakąkolwiek aktywność. Przebyte w przeszłości choroby spowodowały, że po zbadaniu przepływów w szyi lekarze rozłożyli ręce. Na pytanie żony, co ma dalej robić, padła odpowiedź –czekać. Gdy kontynuowała indagację, usłyszała dramatyczne-NA ŚMIERĆ.
Za ścianą ich mieszkania ,przyjaciele mieli od jakiegoś czasu (). Jak zwykle wiemy wszystko o leczeniu i oczywiście śmiesznym była propozycja przyjaciół, aby spróbować zabiegów magnetostymulacji. Nagle , dramatyczna diagnoza.
Kładł się na aplikatory, tylko dla żony. Nie chciał by płakała i zawracała mu głowę no i nie miał nic do stracenia.
Zawroty głowy ustąpiły po kilkunastu dniach. Po miesiącu ze zdziwieniem zauważył ,że bez problemów porusza się po mieszkaniu ,ma plany na najbliższe lato a żona to piękna kobieta.
Powtórne badanie przepływowe wykazało odblokowanie tętnicy w 40 %.
Powrócił do pracy, mimo że przyjaciele pożyczyli mu() to zamierza go w najbliższym czasie mieć, choćby ze względu na problemy zdrowotne swoich dzieci.


Mężczyzna ok. 50 lat bolesność kręgosłupa –działalność gospodarcza.
Ból uniemożliwiał działalność. Do wytrzymania była pozycja leżąca. Jak rozmawiać z klientem na leżąco?
Ulga nastąpiła po 5-ciu tygodniach zabiegów(rano i wieczorem). Niespodzianką dla niego było zmniejszenie jego nadpobudliwości. Bardzo szybko denerwował się. Teraz najbliżsi powiedzieli, że można z nim wytrzymać. Bardzo wiele podróżował w celach handlowych. Problemem, który męczył go podczas podróży to „ rozregulowany żołądek”.
Znał wszystkie WC na trasach.
Musiał wiedzieć, który i kiedy jest czynny itd. itp. Wpadał na stację benzynową i gdyby interesujące go pomieszczenie było zamknięte, mogłoby to skończyć się dramatycznie. Zaskoczeniem była dla niego podróż z Wrocławia na Rzeszowszczyznę, którą odbył bez zbędnych postojów i problemów jelitowych..
może jeszcze coś znajdę. Zajmowałam się drukiem materiałów i zostały u mnie, a niektóre mają ok 20 lat więc zamieszczam :koncert:
Post Napisane: 2012-12-20, 23:09
4CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC

Strefa czasowa: UTC + 2


2CCCCCCCCCCCCCCCCC cron

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO