dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:
Wpisz tutaj treść wiadomości. Nie może mieć ona więcej niż 60000 znaków. 

Uśmieszki
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :diabel: :krew: :alien: :aragorn: :run: :crush: :compcrush: :cygaro: :dog: :druch: :drunk: :rambo: :gilotyna: :pistoldance: :hulk: :jackass: :jedi: :kolejka: :jury: :koncert: :hit: :bullets: :newyear: :notcool: :ohno: :bored:
Pokaż więcej uśmieszków
Rozmiar:
Kolor tekstu
Opcje:
BBCode jest włączony
[img] jest włączony
[flash] jest wyłączony
[url] jest wyłączony
Uśmieszki są włączone
Wyłącz BBCode
Wyłącz uśmieszki
Podaj nazwę aktualnego miesiąca
Podaj nazwę aktualnego miesiąca:
   

Przegląd tematu - Ślub konkordatowy
Autor Wiadomość
  Tytuł:  Re: Ślub konkordatowy  Cytuj
Przede mną w najbliższym czasie ślub konkordatowy, trochę nie tak że te dokumenty z USC są ważne tylko 1 miesiąc.
Post Napisane: 2012-03-01, 15:24
  Tytuł:  Re: Ślub konkordatowy  Cytuj
Dla mnie to było świetne rozwiązanie :) Załatwienie w USC tylko przed,a po już kościół przesyła papiery do USC. I tak potem jest wystarczająco biegania po urzędach - zmiana dokumentów itd. ;)
Post Napisane: 2012-02-16, 12:12
  Tytuł:  Ślub konkordatowy  Cytuj
Ślub konkordatowy
Zgodnie z podpisaną w 1998 roku pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Stolicą Apostolską umową konkordatową wszystkie osoby wyznania rzymsko-katolickiego mają możliwość zawarcia jednego ślubu tzw. konkordatowego, który uznaje zarówno Kościół jak i polskie prawo. Młoda Para nie musi więc zawierać oddzielnie ślubu cywilnego i kościelnego. Nie jest konieczna rezerwacja terminu w Urzędzie Stanu Cywilnego czy zakup dodatkowej sukienki i garnituru stąd też większość Młodych decyduje się na taki ślub. Nie oznacza to, iż nie zdarzają się przypadki zawierania osobnego ślubu cywilnego i kościelnego (np. gdy Młodzi chcą przeżyć dwie uroczystości) lub zawierania tylko ślubu cywilnego (np. kwestie przekonań).

Tak jak w przypadku ślubu kościelnego, ślub konkordatowy zawieramy w parafii pani lub pana młodego. Oczywiście możemy go zawrzeć w każdej innej parafii, ale w takiej sytuacji potrzebujemy tzw. "licencji" - czyli wyrażenia zgody proboszcza.

Decydując się na taką formę ślubu, należy wspomnieć, że nie unikniemy niestety wizyt w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Jak tego dokonać?
Cały proces załatwiania formalności związanych ze ślubem konkordatowym nie różni się niczym w stosunku do dwóch poprzednich form zawarcia związku małżeńskiego. Decydując się na ślub konkordatowy możemy krok po kroku postępować zgodnie z kalendarium przygotowanym w zakładce "Ślub kościelny" oraz "Ślub cywilny", z tą różnicą, że przy ślubie cywilnym nie uwzględniamy już samej kwestii załatwiania uroczystości ślubnej.

Wszelkie dokumenty które załatwimy w Urzędzie Stanu Cywilnego (najważniejszym jest oczywiście w przypadku ślubu konkordatowego zaświadczenie informujące o braku jakichkolwiek przeszkód na zawarcie związku małżeńskiego) dostarczamy bezpośrednio do kancelarii parafialnej. Dalsze formalności załatwiamy już tam i wszelkie decyzje oraz wątpliwości rozpatrujemy już bezpośrednio z kapłanem.

Na zakończenie
Przed uroczystością ślubną Para Młoda podpisuje w zakrystii klauzulę skutków cywilno-prawnych małżeństwa konkordatowego. Obecność świadków przy tym, podpisie jest obowiązkowa!

Po uroczystości, w ciągu pięciu dni od daty zawarcia małżeństwa kościół przesyła dokumenty do USC, który jest w tej sytuacji odpowiedzialny za sporządzenie aktów ślubu. Para młoda może je odebrać po 10-ciu dniach od daty ślubu.

Żródło. slub-wesele.pl
Post Napisane: 2008-03-05, 10:16
4CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC

Strefa czasowa: UTC + 2


2CCCCCCCCCCCCCCCCC cron

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO