Przechodząc do obecnej, „strasznej epidemii” wirusa Zika.
Mamy kolejny problem, ponieważ podobno ten wirus został już odkryty w 1947 roku w Ugandzie. Przed 3 pokoleniami, ale do tej pory nie był znany z żadnej dolegliwości. Ot, taki cichociemny. A w ogóle, to podobno powoduje katar, zapalenie spojówek i czasami wysypkę. Mało tego, Uganda, szczególnie po II WŚ to, jak zapewne wszystkim waidomo, to kraj wybitnych naukowców, którzy mogli dokonać odkrycia takiego wirusa. Broń Panie Boże, niczego nie sugeruję. Dziwne jest tylko to, że te odkrycia, podobnie jak E-bola, dokonuje się na takim zadupiu, gdzie nawet wacika do odkażania nie można nigdzie kupić, nie wspominając o papierze toaletowym, czy możliwości podmycia pupy po defekacji.
Wracając do naszego ZIKa.
Otóż po odkryciu w 1947 roku, spokojnie zimował on w magazynach, i jak twierdzą, pojawił się w 2013/14 roku w czasie Mistrzostw Świata w Brazylii. Znowu zdziwienie. Pojawił się, ale prasa nie dostała jeszcze informacji, że może o nim pisać???? W każdym bądź razie do maja 2015 roku o wirusie i chorobie wywoływanej przez niego, nikt na świecie nic nie wiedział, z wyjątkiem oczywiście wtajemniczonych. Tak dla świętego spokoju przypomnę, że Brazylia to kraj o powierzchni prawie 9 milionów km, czyli porównywalny z Europą, a zamieszkały przez 207 milionów ludzi, czyli ponad 2 razy mniej.
I teraz dochodzimy do najciekawszego. Rzekomy wirus ZIKa jest z tej samej „hodowli” co denga, żółta febra, zachodniego Nilu, czy inne, już wcześniej opisywane. Problem polega na tym, że wirusy i pochodne występują w zupełnie innej części Brazylii. Pomimo ich znania od 70 lat, nikt nigdy nie opisał związku wirusa z małogłowiem. Wirus ZIKa upodobał sobie prowincję Pernambuco, zamieszkałą przez 8.798.000 ludzi. Czyli znacznie ograniczamy obszar poszukiwań. Prowincja ta jest znana z produkcji bawełny, kukurydzy i trzciny cukrowej. Wiadomo, że są to uprawy roślin GMO. Wiadomo również, że jak GMO, to i glifosat, zwany w Polsce Roundapem – Randapem.
_________________ wolność to świadomość ograniczeń
|