Stosuj dietę przeciwnowotworową
Ogranicz cukry i pokarmy zawierające dużą ilość skrobi – czyli przede wszystkim to, co słodkie oraz ziemniaki i kukurydzę. Dzięki temu będziesz mógł znormalizować poziom insuliny we krwi, hormonu stymulującego wytwarzanie IGF-1 (insulinopodobny czynnik wzrostu), który z kolei stymuluje wzrost komórek rakowych. To jeden z najbardziej skutecznych środków, jakie możesz podjąć, by zapobiec rozwojowi raka.
Zadbaj o właściwy poziomu witaminy D
Jeśli mieszkasz w obszarze mało nasłonecznionym (na przykład w Polsce!) weź sobie do serca tę radę. Około 30% zgonów z powodu raka można byłoby uniknąć każdego roku poprzez optymalizację poziomu witaminy D.
Antynowotworowe działanie witaminy D polega na:
1) zwiększaniu zdolności do autodestrukcji zmutowanych komórek (które, jeżeli pozwoli się im na dalszy podział, mogą doprowadzić do pojawienia się guza nowotworowego);
2) spowalnianiu wzrostu i namnażania komórek nowotworowych;
3) angiogenezy, czyli tworzeniu naczyń krwionośnych, odżywiających nowotwór;
4) wspomaganiu układu odpornościowego.
Konsekwentnie stosuj mikroodżywianie antyrakowe
Nawet jeśli prowadzisz higieniczny tryb życia, dobrze się odżywiasz, uprawiasz aktywność fizyczną, a hormony są na prawidłowym poziomie, zawsze można zrobić coś więcej, aby chronić się przed rakiem lub lepiej z nim walczyć.
Zacznij dbać o odpowiedni poziom składników mineralnych. I nie zawsze chodzi tu o uzupełnianie niedoborów, często wręcz przeciwnie.
np. Żelazo może kumulować się w organizmie, gdzie jego zdolność utleniająca jest potężna, zwiększając liczbę wolnych rodników oraz ryzyko wystąpienia raka.
Jak widzisz na tych trzech przykładach, profilaktyka przeciwnowotworowa nie jest zbyt skomplikowana.
|
|