dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2006-10-02, 20:06 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Cytuj:
Nasowa sie pytanie...Czy mamy w ogole prawo decydowac kto dozyje starosci a kto nie?


Spójrz na to w ten sposób: mordeca (czy pedofil, albo inny popapraniec) sam wydaje na siebie wyrok. Zabijając człowieka wie jakie będą tego konsekwencje. To tak jakby popełnił samobójstwo, tylko że cudzymi rękami.



Ps. Peace V ;-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-10-02, 20:17 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-08-30, 19:53
Posty:1248
Lokalizacja: Strzelece Op.
Ja to rozumiem... Ale nawet najgorsze menty czasem sie zmieniaja... Moze gdyby swiatowej klasy psychologowie sie zebrali i stowrzyli jeden pozadny proces resocjalizacji? To byloby jakies wyjscie. Nie mowie o cudach, ale gdyby chociaz jeden na stu sie nawrocil...Nikt wtedy nie powiedzialby: Nawet nie sprobowali tylko odrazu na stos.

nie wiem co myslec...z jednej strony jestem za, a z drugiej przeciw... ;/

_________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-10-02, 20:31 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Jasne, lepiej by było spróbować jakoś ich "naprawić". Gdyby tak jak mówisz napisać porządny program resocjalizacji i spróbować go wcielić w życie, byłoby super. Tylko żeby była pewność, że po przejściu takiej kuracji więźniowie nie wrócą do przestępczych praktyk. Bo jeżeli resocjalizacja stałaby się prostym sposobem na wyjście z kicia, zamiast pomocą w naprawieniu siebie samego, to byłoby chyba jeszcze gorzej... Przestępcy staliby się bezkarni.

Druga sprawa, kto by za to zapłacił? Jak znam życie rząd stwierdziłby że to wyrzucanie kasy w błoto. Ludzie też raczej nie zrozumieliby sprawy i na finansowanie resocjalizacji z podatków byłoby niemożliwe.

Zdecydowanie jestem za resocjalizacją, ale obawiam się że w naszym kraju to niemożliwe..


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-10-02, 20:49 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-08-30, 19:53
Posty:1248
Lokalizacja: Strzelece Op.
To nasz kraj jest niemozliwy... Nie wiem...I tak nic sie nie stanie... Kara smierci nie wejdzie w zycie, a prawo dalej bedzie niesprawiedliwe... My nie mamy glosu w tym jakze demokratycznym kraju... ;/

peace out V

_________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-10-02, 20:56 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2006-09-25, 15:23
Posty:56
Cytuj:
Ja to rozumiem... Ale nawet najgorsze menty czasem sie zmieniaja... Moze gdyby swiatowej klasy psychologowie sie zebrali i stowrzyli jeden pozadny proces resocjalizacji? To byloby jakies wyjscie. Nie mowie o cudach, ale gdyby chociaz jeden na stu sie nawrocil...Nikt wtedy nie powiedzialby: Nawet nie sprobowali tylko odrazu na stos.

nie wiem co myslec...z jednej strony jestem za, a z drugiej przeciw... ;/



Wiesz ja jestem tego zdania, że jak powiedzmy ukradniesz 2000zł ( to jest przykład ) pójdziesz siedzieć, wypuszczą Cię nic nie ukradniesz, a zobaczysz okazje, że znów by można było wzbogacić sie o nie mały pieniądz znów ukradniesz i pomyślisz znów mnie wypuszczą tak jak było ostatnio, kase sobie ukryjesz i jak wyjdziesz bedziesz mial troszke kaski. Z drugiej strony są osoby, które by się nawróciły, ale zwykle jest tak ze ten nie winny siedzi, a ten winny jest na wolnosci...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-10-02, 21:01 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
No niestety, nasz kraj jest demokratyczny tylko z nazwy... Dlatego jak tylko skończę jakąś dobrą szkołę to wyjeżdżam za granicę. Nie zamierzam gnić w tym państwie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-10-02, 21:02 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-08-30, 19:53
Posty:1248
Lokalizacja: Strzelece Op.
No wlasnie...Bo prawo to syf... ;/

_________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-10-02, 21:09 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2006-09-25, 15:23
Posty:56
OFFTOPIC

[quote]Dlatego jak tylko skończę jakąś dobrą szkołę to wyjeżdżam za granicę. Nie zamierzam gnić w tym państwie.[quote]

Będziesz dalej działac na tym forum ? Tez mam plany wyjechac, ale jak mi sie tu powiedzie to chyba zostane, ale i tak wyjade jakis grosz zarobic na poczatek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-10-02, 21:14 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Chłopie, mam jeszcze przed sobą końcówkę liceum i jakieś 4-5 lat studiów. Jeszcze się ze mną pomęczycie zanim wyjadę ;-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-19, 19:01 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2007-01-19, 18:47
Posty:1
wg mnie nie powinno sie ich usmiercaC.dla wielu skazańców to dobrodziejstwo.skazywać ich na przymusowe roboty np kamieniołomy, wyrobiska ,huty,kopalne itp.dla niegroźnych zbieranie śmieci przxy drodze czy kopanie rowów lub wszelkie prace na drogach.Zapłata to utrzymanie w więzieniu.Standart chleb+ woda.przywileje: tv, radio ,dvd dobre żarcie.Ja mam wyjście.widzieliście jak to wygląda w usa.Tam na 50 skazanych zapierd.... w kamieniołomie przypada 10 strażników z bronią.próba ucieczki=kula w łeb / w majestacie prawa.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO