dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Opłata za drugi kierunek studiów- dobry, czy zły pomysł?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-11-05, 23:23 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2009-11-05, 22:58
Posty:1
Polskie uczelnie delikatnie ujmując sprawę- nie stoją najlepiej finansowo... jak uważacie- czy opłata za drugi kierunek studiów może mieć faktycznie znaczący wpływ na poprawę ich kondycji? A może widzicie inne pozytywne aspekty tego typu rozwiązania?!

Osobiście jestem za; uważam bowiem, że takie rozwiązanie mogłoby skłonić studentów do racjonalnego wybierania drugiego kierunku, a nie- jak to ma częstokroć miejsce w tym momencie- kierowania się swoistą modą na dorzucenie sobie czegokolwiek do CV, by lepiej wyglądało... ale patrzę z punktu widzenia studentki studiów niestacjonarnych, więc mój ogląd sytuacji może być trochę zaburzony ;-)

Co Wy na to? Nie ukrywam- pytanie to zrodziło się w mojej głowie na skutek zadania :roll: jakie postawił przede mną pewien wykładowca, jednak wiem, że najlepszą metodą na wyrobienie sobie szerszego poglądu na daną sprawę jest poznanie opinii i motywacji innych ludzi- toteż piszę :-)

Czekam na Wasze opinie!

Pozdrawiam ciepło ;-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Opłata za drugi kierunek studiów- dobry, czy zły pomysł?
PostNapisane: 2009-11-06, 18:09 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Noname napisał(a):
Polskie uczelnie delikatnie ujmując sprawę- nie stoją najlepiej finansowo... jak uważacie- czy opłata za drugi kierunek studiów może mieć faktycznie znaczący wpływ na poprawę ich kondycji? A może widzicie inne pozytywne aspekty tego typu rozwiązania?!

Osobiście jestem za; uważam bowiem, że takie rozwiązanie mogłoby skłonić studentów do racjonalnego wybierania drugiego kierunku, a nie- jak to ma częstokroć miejsce w tym momencie- kierowania się swoistą modą na dorzucenie sobie czegokolwiek do CV, by lepiej wyglądało... ale patrzę z punktu widzenia studentki studiów niestacjonarnych, więc mój ogląd sytuacji może być trochę zaburzony ;-)

Co Wy na to? Nie ukrywam- pytanie to zrodziło się w mojej głowie na skutek zadania :roll: jakie postawił przede mną pewien wykładowca, jednak wiem, że najlepszą metodą na wyrobienie sobie szerszego poglądu na daną sprawę jest poznanie opinii i motywacji innych ludzi- toteż piszę :-)

Czekam na Wasze opinie!

Pozdrawiam ciepło ;-)


Niewielu ludzi stać na opłacenie studiów. Rząd, zamiast zadbać o lepsze finansowanie uczelni, co pozwoliłoby rozszerzyć ofertę edukacyjną uczelni, woli ograniczyć społeczeństwu szansę na edukację. Zamiast leczyć, woli zabijać.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-07, 14:20 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-10-16, 22:44
Posty:14
nie wiem dlaczego tylkko drugi kierunek ma być płatny, wszystkie uczelnie wyzsze powinny być płatne. Teraz kiedy człowiek w Polsce dostaje wykształecenie za darmo i wyjeżdza za granicę pracować w zawodzie to ile Państwo do tego realnie dopłaca....? Dużo... wszystkie uczelnie powinny być prywatne (płatne)

[ Dodano: 2009-11-07, 13:24 ]
co do płatności :jest cośtakiego jak kredyt studencki, są stypendia itp.
Z innej strony to dlaczego 95% osób z maturą musi iśc i skończyć studia? Budowy i magazyny już pełne są magistrów socjologi, zarządzania, polonistów i innych, markety zaś pań pedagogów. I znowu państwo wykrztałciło za nasze pieniądze niepotrzbnych do niczego fachowców... i znów marnotrastwo publicznych pieniędzy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-07, 14:57 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
rycyk napisał(a):
nie wiem dlaczego tylkko drugi kierunek ma być płatny, wszystkie uczelnie wyzsze powinny być płatne. Teraz kiedy człowiek w Polsce dostaje wykształecenie za darmo i wyjeżdza za granicę pracować w zawodzie to ile Państwo do tego realnie dopłaca....? Dużo... wszystkie uczelnie powinny być prywatne (płatne)


Dlatego, że mało kogo byłoby stać na studiowanie.

Cytuj:
co do płatności :jest cośtakiego jak kredyt studencki, są stypendia itp.
Z innej strony to dlaczego 95% osób z maturą musi iśc i skończyć studia? Budowy i magazyny już pełne są magistrów socjologi, zarządzania, polonistów i innych, markety zaś pań pedagogów. I znowu państwo wykrztałciło za nasze pieniądze niepotrzbnych do niczego fachowców... i znów marnotrastwo publicznych pieniędzy.


Na studia, nie idzie się by mieć zawód, tylko żeby czegoś się nauczyć.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-07, 21:33 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-10-16, 22:44
Posty:14
CzcigodnyBuc napisał(a):
Dlatego, że mało kogo byłoby stać na studiowanie.


Jakoś w Usa sobie jakoś radzą... jak pisałem wcześniej- kredyty, stypendia.

CzcigodnyBuc napisał(a):
Na studia, nie idzie się by mieć zawód, tylko żeby czegoś się nauczyć.


w zasadzie jedno i to samo. Idzie się żeby się czegoś nauczyć w kierunku zawodu który po studiach planujemy wykonywać.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-07, 21:37 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
rycyk napisał(a):
CzcigodnyBuc napisał(a):
Dlatego, że mało kogo byłoby stać na studiowanie.


Jakoś w Usa sobie jakoś radzą... jak pisałem wcześniej- kredyty, stypendia.


Ależ ze mnie kretyn! My przecież żyjemy w kraju, który jest łudząco podobny do USA, nawet prawie taki sam, tylko że u nas są studia darmowe. Jak mogłem tego nie zauważyć!

Cytuj:
CzcigodnyBuc napisał(a):
Na studia, nie idzie się by mieć zawód, tylko żeby czegoś się nauczyć.


w zasadzie jedno i to samo. Idzie się żeby się czegoś nauczyć w kierunku zawodu który po studiach planujemy wykonywać.


Niestety, ale nie. Oprócz medycyny, skończyłem także drugi kierunek, nie z myślą o swoim przyszłym zawodzie, ale dlatego, że chciałem się czegoś nauczyć ;-)

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-07, 23:09 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-10-16, 22:44
Posty:14
CzcigodnyBuc napisał(a):
Oprócz medycyny, skończyłem także drugi kierunek, nie z myślą o swoim przyszłym zawodzie, ale dlatego, że chciałem się czegoś nauczyć

jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę w takim razie. Ja w zasadzie również wybieram się w niedalekiej przyszłości na psychologię, a na stare lata planuję jeszcze filozofię. I za wszystko zapłacę. Mam nadzieję że będzie mnie stać na dobrą uczelnię... zapłacę dużo, a cenę ureguluje wolny rynek.
Ty prawdopodobnie też płaciłeś za swój drugi kierunek.....? mam rację ....?
CzcigodnyBuc napisał(a):
My przecież żyjemy w kraju, który jest łudząco podobny do USA,

Usa to tylko przykład w wielu krajach płaci się za studia nie tylko tam

i jeszcze taka mała dygresja... Czcigodny mieszkasz za granicą? (Skąd: Polska/Francja)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-07, 23:51 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
rycyk napisał(a):
CzcigodnyBuc napisał(a):
Oprócz medycyny, skończyłem także drugi kierunek, nie z myślą o swoim przyszłym zawodzie, ale dlatego, że chciałem się czegoś nauczyć

jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę w takim razie. Ja w zasadzie również wybieram się w niedalekiej przyszłości na psychologię, a na stare lata planuję jeszcze filozofię. I za wszystko zapłacę. Mam nadzieję że będzie mnie stać na dobrą uczelnię... zapłacę dużo, a cenę ureguluje wolny rynek.


Studia nie są jeszcze płatne, z tego co wiem na ten temat. Ale jak będą, to co zrobisz, gdy nie będzie Cię nań stać?

I nie istnieje coś takiego, jak wyjątek potwierdzający regułę. Jeżeli coś jest regułą, to wyjątki raczej ją podważają, niż świadczą o jej prawdziwości :)

Cytuj:
Ty prawdopodobnie też płaciłeś za swój drugi kierunek.....? mam rację ....?


Niestety, ale nie masz.

Cytuj:
CzcigodnyBuc napisał(a):
My przecież żyjemy w kraju, który jest łudząco podobny do USA,

Usa to tylko przykład w wielu krajach płaci się za studia nie tylko tam


Ale nasze społeczeństwo nie jest na tyle zamożne, by każdego na studia było stać.

Cytuj:
i jeszcze taka mała dygresja... Czcigodny mieszkasz za granicą? (Skąd: Polska/Francja)


Od dłuższego czasu mieszkam w Polsce.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-19, 22:18 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-11-15, 18:22
Posty:108
Lokalizacja: ...z daleka;p
Nie popieram ustawy ,ktora stwierdza za za drugi kierunek studiow trzeba placic.Zgodze sie z Czcigodnym,ze nie wszystkich bedzie stac na wyzsze wyksztalcenie,a pieniadze w drodze po wiedze nie powinny byc przeszkoda( idealistyczne podejscie ).Z drugiej strony nalezy zauwazyc ciekawy aspekt jaki ujawnia wprowdzenie tegoz intratnego pomyslu,a mianowicie kiedy studiowanie nie bedzie juz tak szeroko udostepnione,odsetek ludzi wyksztalconych zmniejszy sie a co za tym idzie,wzrosnie poziom ( z czasem oczywiscie )zapotrzebowania na wyksztalcona kadre pracownicza czyli w koncu doceni sie czlowieka z wyzszym wyksztalceniem :-) To dobrze ,ze jestesmy wyksztalconym spoleczenstwem ale zadajmy sobie pytanie czy ilosc zawsze rowna sie jakosci? :-P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-20, 00:24 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Ale w ten sposób odbierzemy szansę na edukację osobom ubogim czy też pochodzącą z obszarów wiejskich. Utrwalimy bezrobocie, a ktoś, kto być może mógłby zostać wybitnym specjalistą, będzie operował łopatą, bo nie dano mu szansy.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO