dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Jakie kraje?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-07-05, 12:59 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-07-04, 23:15
Posty:3
A ja mam dylemat wakacyjny, choć nie tak odległy jak RPA ;) Kochani, Egipt, czy Turcja? :)
Wybieram się ze znajomymi na wczasy, i chcemy jak najwięcej zobaczyć. Dlatego, chyba wygra Turcja, bo wycieczki objazdowe są ciekawe i jest to raczej nie tak powszednie, jak już dzis Egipt. Jakieś rady? :) chętnie poczytam :D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jakie kraje?
PostNapisane: 2011-07-08, 11:01 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2010-08-09, 14:26
Posty:177
A mi się marzy od dłuższego czasu Tajlandia i Kambodża. Znalazłem świetną ofertę na homohibernatus.eu, organizują wyprawę do właśnie wyżej wymienionych krajów. Dużo pieszych wędrówek, także trzeba mieć kondycję, zwiedzanie Ankgor Wat i pałacu królów w Bangkoku. Trzeba zbierać kasę! :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jakie kraje?
PostNapisane: 2011-07-11, 04:58 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-06-09, 02:33
Posty:6
Turcja, ciekawy zróżnicowany kraj. I może Istanbuł? Naprawdę ciekawe miasto i bardzo niejednolite kulturalnie. Brama do turcji muzułmańskiej. Gdyby nie było dobrych wycieczek, to proponuję samemu cos zorganizować. Bilety można w dobrych promocjach znaleźć tutaj http://okeytravel.pl/ tylko trzeba w miarę regularnie zaglądać, bo oferty potrafią pojawiać się z dnia na dzień. Ewentualnie zarezerwuj z półrocznym wyprzedzeniem, wtedy będzie zdecydowanie taniej. No i hotel wybierz na podstawie opinii wczasowiczów. Możesz zarezerwować na tej stronie co podałam, ale również bezpośrednio na stronie hotelu. No i warto się ubezpieczyć.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jakie kraje?
PostNapisane: 2011-07-11, 16:26 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-05-31, 00:10
Posty:23
obydwa kierunki są szalenie ciekawe, jeśli oczywiście nie ograniczymy się do leżenia na plaży. Nie wiem, jaki sposób podróżowania wybieracie. Czy jedziecie na wyjazd zorganizowany czy sami wszystko ogarniacie. ja jestem podróżnikiem samodzielnym, ale do Egiptu samodzielnie ni opłaca się lecieć bo bilet lotniczy do Kairu kosztuje tyle co przelot z pobytem. Tak też z mężem zrobiliśmy, ale objechaliśmy Egipt korzystając z lokalnego biura turystycznego (o niebo tańszego od tego z biura podróży). Jechaliśmy tylko we dwoje i robiliśmy co chcieliśmy. Wcześniej wszystko rozpisaliśmy na czym na zależy, nie skupiając się na porach posiłku a na tym, co ciekawego można zobaczyć. w Egipcie najlepsza baza wypadowa to Hurghada, bo i do Kairu można pojechać i do Luksoru. My jeszcze pojechaliśmy pociągiem z Luksoru do Aswanu.
Turcja też jest szalenie ciekawa. Zrobiliśmy podobnie, z biurem podróży polecieliśmy do najtańszego hotelu (daleko od plaży, zero wygód), wynajęliśmy auto i objechaliśmy Turcję. W hotelu spędziliśmy w sumie 3 noce na 2 tygodnie, ale i tak bardziej się opłacało niż bilet ind. Nie udało nam się tylko dotrzeć do Istambułu, co naprawiliśmy 3 lata później przy innej okazji. Tak zobaczyliśmy i Efez i Pammukele i Kapadocję i posągi w Namrut Dagi. Super wszystko, lokalne hoteliki tanie, wszędzie zimne piwko, dobry kebab tylko benzyna od cholery droga. te parę lat temu 1l kosztował ponad 8 PLN!!!!! Tak więc najlepiej taki objazd robić conajmniej we czwórkę, wtedy taniej wychodzi. Turcję polecam ogromnie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jakie kraje?
PostNapisane: 2011-07-11, 18:16 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-07-04, 23:15
Posty:3
Ooo, dziekuję bardzo! No ja myślę, że u nas jednak wygra Turcja, ale z uwagi na to, że nie jesteśmy zbyt doświadczonymi turystami, ten pierwszy raz postanowiliśmy jechać z biurem :)
Chociaż, no pomysł wynajęcia samochodu też jest kuszący! Może zapolujemy na jakiegoś lasta... sama jeszcze nie wiem. Ale znalazłam też fajną objazdówkę w jednym z biur- ze Stambułem, Kapadocją, Troją, Pergamonem i Efezem... brzmi ciekawie, może właśnie na to się zdecydujemy! Mam niezłą zagwozdkę, ale szukanie wakacji to sympatyczne zajęcie :)
dzięki Wam za praktyczne informacje :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jakie kraje?
PostNapisane: 2011-07-26, 16:39 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2009-06-12, 20:05
Posty:207
A co myślicie o bardziej ekstremalnym zwiedzaniu zagranicznych krajów? Mi się marzy wyprawa tego typu: http://www.homohibernatus.eu/pdf/tybet.pdf Na pewno dzięki takiemu zwiedzaniu można sporo zobaczyć, a przy okazji na pewno przeżyć przygodę życia.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jakie kraje?
PostNapisane: 2011-08-22, 11:14 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1130
u nas odpada, ze względu na dzieci, a jakoś nie wyobrażam sobie pojechać na dłuższe wakacje bez nich, więc wybieramy raczej spokojniejsze wczasy nad ciepłym morzem, żeby odpocząć,a jednocześnie wyszaleć się w wodzie... Zastanawiamy się nad Bułgarią we wrześniu, znowu pojawiają się oferty za grosze, za niecałe 900 zł znalazłam http://www.itaka.pl/wczasy/bulgaria/index.php

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jakie kraje?
PostNapisane: 2011-10-03, 09:56 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
Algieria, Tunezja, UK i jeszcze trochę się tego nazbierało.. Teraz planuję wyprawę do Etiopii. Z ofert najbardziej obiecująco wygląda Itaka, ale jeszcze nie zdecydowałam. Co myślicie?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jakie kraje?
PostNapisane: 2011-10-04, 19:33 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1130
a jakieś szczegóły tej oferty? dlaczego akurat Etiopia?

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jakie kraje?
PostNapisane: 2011-10-07, 17:24 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-05-17, 20:32
Posty:382
DorotaK napisał(a):
a jakieś szczegóły tej oferty? dlaczego akurat Etiopia?
jestem ciekawa wyboru :D
Ja bardziej udarzełabym w "cywilizowane" miejsca na wypoczynek wczasowy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO