dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-03-23, 17:44 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-02-12, 14:45
Posty:105
Chciałabym być uzależniona od sprzątania:) To chyba najfajniejszy nałóg na świecie:) Masz w koło porządek, niczego nie musisz szukać, bo leży dokładnie tam gdzie powinno. Czym tu się martwić? Gorzej gdyby było na odwrót:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re:
PostNapisane: 2010-06-11, 19:19 
[quote="winiona"]Chciałabym być uzależniona od sprzątania:) To chyba najfajniejszy nałóg na świecie:) Masz w koło porządek, niczego nie musisz szukać, bo leży dokładnie tam gdzie powinno. Czym tu się martwić? Gorzej gdyby było na odwrót:)[/quote]

Jesteś pewna?
Moja mama wciąż sprząta i nie potrafi skończyć!! Wciąż widzi, że coś jest do posprzątania. Chyba w jej życiu nigdy nie panowała sytuacja w której mogłaby powiedzieć, że jest już wszystko posprzątane i teraz może poczytać gazetę. Wiecznie coś widzi do zrobienia. Nie może nawet wyjść na zakupy do sklepu, bo nie ma wszystkiego posprzątane, nie spotyka się ze znajomymi, bo nie ma posprzątane i również dlatego, że później oni będą chcieli przyjść do niej i zobaczą jaki ma "bałagan" :/
Co ciekawe u nas nigdy nie ma czysto! Myślicie, że teraz wszystkiem zaprzeczam, ale taka jest prawda! Moja mama wciąż sprząta, ale rzadko kiedy zdarza się, że mamy w domu porządek, bo wciąż wyciąga nowe rzeczy. Próbując je posprzątać, lecz zwykle nie stracza jej na to czasu. Czasami zdarza się tzw. "pozorny porządek" w sobotę. Wtedy moja mama zauważa, że brudna jest ... ULICA!! Zaczyna zamiatać ulicę!
Nie wspomnę już nawet o fakcie, że nie daje rady, że wciąż ją coś boli, że ledwo stoi na nogach z przemęczenia, ale mimo to MUSI sprzątać!
To jest nie do zniesienia! Ona nie może żyć bez sprzątania... i zapewniam, że nie sprawia jej to najmniejszej przyjemności. Nawet namiastki dopaminy się nie wytwarza.
Jest na takie zachowanie jakiś złoty środek?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Uzależnienie od sprzątania
PostNapisane: 2010-07-14, 18:04 
Uzależnienie się od sprzątania jest chorobą na tle nerwowym,to uspokaja i wycisza większość kobiet.Sądzę,że lepsze to niż darcie się na swojego starego bez powodu bo słońce krzywo świeci.Powinny występować takie objawy w wieku powyżej 50 -ki,wcześniej może to być okaleczenie dziedziczne.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Uzależnienie od sprzątania
PostNapisane: 2010-10-03, 19:05 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-10-03, 19:01
Posty:10
hmmm to chyba jest jakaś fobia juz, jak ktos ma obsesje na punkcie sprzatania.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Uzależnienie od sprzątania
PostNapisane: 2012-07-12, 14:40 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-05-17, 20:32
Posty:382
Sprzątam w miarę możliwości, ale łazienkę to z 3 razy w tygodniu, czy to obsesja.. nie wiem. Widziałam i czytałam parę artykułów na temat utrzymywania czystości w łazience i w ogóle w miejscach szczególnie narażonych na bród, wilgoć, zmasowaną ilość drobnoustrojów i po prostu robię to dla dobra swojego i rodziny a nie ze względów fobii, a już na pewno nie braku zajęcia...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Uzależnienie od sprzątania
PostNapisane: 2012-08-31, 14:03 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-08-31, 13:56
Posty:4
CzcigodnyBuc napisał(a):
U mnie w domu jest sterylnie czysto, ubrania są ułożone kolorami, książki alfabetycznie, ręczniki wiszą w ściśle ustalonej i przestrzeganej przeze mnie kolejności, samochód zawsze parkuję tak, by nie łamał zasad decorum, zaś z podłogi w łazience można jeść.

Nie wiem, jak to w Twoim przypadku, ale w moim jest to pedanteria i perfekcjonizm.



To mi się podoba, z taką osobą mogłabym żyć ... mam dosyć ciągłego zbierania rzeczy po mieszkaniu, sprzątania i czyszczenia- moja praca rzadko są doceniana i uszanowana. Czuje się jakbym mieszkała z dziećmi, a tak nie jest .... uwielbiam porządek i harmonię.

_________________
Moje ulubione kosmetyki to Bioderma.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Uzależnienie od sprzątania
PostNapisane: 2012-10-29, 12:52 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-08-13, 13:27
Posty:264
Ja na szczęście jestem wolny od tego brutalnego nałogu xD

_________________
Ciekawe informacje, dla każdego


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Uzależnienie od sprzątania
PostNapisane: 2013-01-01, 20:37 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2013-01-01, 18:36
Posty:5
To nie ejst dobre jak kazdy nałóg...ciezko tez wytrzymac z taka osoba, bo tylko sprzata i innych gonier do tego i nieskazitelnego porzadku, a przeciez cz lowiek sammym sprzatniem nie zyje...

_________________
A jak nacisnę display to co wtedy będzie ?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Uzależnienie od sprzątania
PostNapisane: 2013-01-07, 11:29 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2012-12-05, 14:31
Posty:307
ja raczej jestem uzależniona od "nie sprzątania", strasznie trudno mnie do tego namówić i na prawdę już muszę poczuć wewnętrzną potrzebę, aby sie za to zabrać, więc nie wiem jak można rano wstawać i myśleć o kurzu :/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Uzależnienie od sprzątania
PostNapisane: 2013-05-14, 21:02 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2013-05-13, 19:57
Posty:4
varna napisał(a):
Czy można uzależnić się od sprzątania? Dzień bez odkurzania jest dniem straconym. Ranek rozpoczyna się nie od śniadania tylko powiedzenia sobie co najpierw - sprzątanie kurzu (którego tak naprawdę nie ma), układnie na pułkach, odkurzanie. Spotkaliście się z czymś takim?

tak-moja tesciowa.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO