dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-07-08, 17:15 
nikos111 napisał(a):
Boisz się palić swoją ulubioną używkę?
nie boję się bo ja palę papierosy a nie takie szmatławce (brakuje mi określenia) jak narkotyki. Uważam iż konopie powinno się niszczyć gdy to jest nielegalna hodowlą - co innego jak ta hodowla jest legalna i ma specjalne przeznaczenia : badania naukowe itp. A takimi kampanie to są śmieszne i ja mam je w poważaniu.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-07-08, 17:43 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-10, 17:28
Posty:566
Lokalizacja: Wrocław
90% tego tematu to klotnie, juz odechciewa mi sie czytac to wszystko...

Ale...

Wypowiem sie odnosnie tematu..

Z jednej strony samo popalanie marihuany nie jest gorsze od picia alkoholu czy palenia papierosow. Jak chcemy sie truc mozemy przeciez tez wypic plyn do naczyn, wziac 50 aspiryn, czy cokolwiek innego szkodliwego co nie jest zakazane ;) Zapalic tez mozna i lisc jalowca z ogrodka i tez sie zatruc ;)

Jednakze, nie popieram marszu bo:

Z drugiej strony ogromna ilosc ludzi, ktora siegnela po narkotyki twardsze, najpierw zaczynala od marihuany. Oczywiscie nie mozna patrzec odwrotnie, ze wiekszosc palaczy marihuany siega po twardsze, bo sama wiem, ze jest ogrom ludzi palacych marihuane od czasu do czasu lub raz na dlugi czas, ktora nigdy nie siegnela po nic wiecej.

Ale...

Z wszystkich szkodliwych zwiazkow tylko marihuana prowadzi (jak juz mowilam nie zawsze) do brania czegos wiecej. W przypadku alkoholu, najgorszym do czego mozna dojsc to picie spirytusu, jednakze w przypadku narkotykow dochodzi sie w najgorszym przypadku do heroiny. Nawet w polowie drogi (chocby przy wzieciu tabletki ekstazy na imprezie), moze sie to skonczyc zapascia. W przypadku alkoholu takie przypadki sa wyjatkami niezwykle rzadkimi.

Sa tez inne powody o ktorych moze jeszcze pozniej napisze. Chocby takie, ze mentalnosc polaka jest nieco inna niz holendra (dla niewiedzacych, mieszkanca kraju gdzie marihuana jest legalna) i konsekwencje legalizacji bylbyby nieco inne.

Ogolnie jestem raczej na nie.

Na koniec dodam, ze jesli juz, ktos tak bardzo pragnie palic sobie na wolnosci to wyjazd do Holandii dobrze mu zrobi ;)

_________________
Nie pragnij być lepszym od innych, najpierw bądź samym sobą.


Ostatnio edytowano 2008-07-08, 18:51 przez Niespiaca, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-07-08, 18:44 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
rouge napisał(a):
nikos111 napisał(a):
Boisz się palić swoją ulubioną używkę?
nie boję się bo ja palę papierosy a nie takie szmatławce (brakuje mi określenia) jak narkotyki.

Rouge świństwo i szmatławce to są fajki, mają więcej substancji trujących niż znajdziesz w centrum Katowic, a konopia to ZIOŁO, rozumiesz różnicę ? Więc nie pisz 'narkotyki' bo to nie narkotyk a ziele, narkotykiem się staje kiedy dilerzy dosypują tam różnych świństw, wbij se to do łba, proszę.


Nieśpiąca masz bardzo dużo racji ale pamiętaj że jest tak że jak coś jest zakazane to zawsze ciągnie, gdyby to było legalne dużo osób spróbowałaby i już, kuniec :) a tak, skoro już spróbowałam tego i się udało to może jeszcze to i to... z tego co wiem to od czasu legalizacji w Holandii ilosc narkomanów nieznacznie spada, ważne że nie powiększa się i to jest też bardzo mocny argument na tak.

Jednak dyskusja o legalizacji M. w naszym kraju jest bezsensowna :))

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-07-08, 18:53 
Natty, Mi konopie nie są do niczego potrzebne.
Natty napisał(a):
mają więcej substancji trujących niż znajdziesz w centrum Katowic, a konopia to ZIOŁO
ciekawe ile trujacych substancji maja te konopie jak sie je pali - ja watpie ich wlasiciwosci lecznicze. a jak ktos probuje narkptykow ( i nie wazne czy bedziemy bawic sie podzialy na miekkie i twarde) to znaczy ze taka osoba ma niska samoocene i ze jest nic niewarta - nakrotyki sa dla sabych ludzi i glupich.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-07-08, 18:56 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-10, 17:28
Posty:566
Lokalizacja: Wrocław
Natty napisał(a):
Rouge świństwo i szmatławce to są fajki, mają więcej substancji trujących niż znajdziesz w centrum Katowic, a konopia to ZIOŁO, rozumiesz różnicę ? Więc nie pisz 'narkotyki' bo to nie narkotyk a ziele, narkotykiem się staje kiedy dilerzy dosypują tam różnych świństw, wbij se to do łba, proszę.


Nie zgodze sie, poniewaz czysta marihuana rowniez jest narkotykiem. Od kokainy, amfetaminy czy heroiny rozni sie tym, ze jest to narkotyk lekki :)

Rogue, jesli chodzi o podzial to zacytuje cos:


Cytuj:
Często narkotyki dzieli się na miękkie i twarde, choć kryterium podziału nie jest jasno ustalone. Jako twarde najczęściej określa się te, których używanie prowadzi do silnego uzależnienia, zwłaszcza kiedy jest połączone z poważnymi następstwami zdrowotnymi. Za miękkie uznaje się te, które uzależniają w dużo mniejszym stopniu lub wcale. Podział narkotyków na miękkie i twarde ma znaczenie w prawie Holandii, gdzie używanie "narkotyków miękkich" jest legalne.

Do narkotyków twardych najczęściej zalicza się kokainę, amfetaminy, i opioidy jak heroina i morfina, do miękkich najczęściej marihuanę i haszysz.

Wziete z: http://pl.wikipedia.org/wiki/Narkotyki


Ale jak mowilam dla mnie narkotyk to narkotyk, jednakze kazdy jest inny, a podzialy zawsze sa kontrowersyjne ;)

_________________
Nie pragnij być lepszym od innych, najpierw bądź samym sobą.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-07-08, 19:06 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
rouge napisał(a):
ciekawe ile trujacych substancji maja te konopie jak sie je pali - ja watpie ich wlasiciwosci lecznicze. a jak ktos probuje narkptykow ( i nie wazne czy bedziemy bawic sie podzialy na miekkie i twarde) to znaczy ze taka osoba ma niska samoocene i ze jest nic niewarta - nakrotyki sa dla sabych ludzi i glupich.

przecież narkotyk to używka, taka sama jak chocby papierosy czy wódka, każdego nałogowca uważasz za nic niewartego głupca ? Wykluczasz .. ja wiem ... z 70 % społeczeństwa.
Niespiaca napisał(a):
Cytat:
Często narkotyki dzieli się na miękkie i twarde, choć kryterium podziału nie jest jasno ustalone. Jako twarde najczęściej określa się te, których używanie prowadzi do silnego uzależnienia, zwłaszcza kiedy jest połączone z poważnymi następstwami zdrowotnymi. Za miękkie uznaje się te, które uzależniają w dużo mniejszym stopniu lub wcale. Podział narkotyków na miękkie i twarde ma znaczenie w prawie Holandii, gdzie używanie "narkotyków miękkich" jest legalne.

Do narkotyków twardych najczęściej zalicza się kokainę, amfetaminy, i opioidy jak heroina i morfina, do miękkich najczęściej marihuanę i haszysz.

udowodniono naukowo że konopie są mniej szkodliwe niż papierosy, nie niszczą płuc itd, więc podzielmy wszystkie używki
twarde to alkohole, papierosy i te tzw twarde narkotyki
a miękkie to marihuana i haszysz
A więc sprawiedliwie byłoby zakazac również wódki bo w dużych ilościach niszczy wątrobę i papierosów bo niszczą płuca i serce. Jak już zakazujemy to zakazujmy z głową :)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-07-08, 19:11 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-10, 17:28
Posty:566
Lokalizacja: Wrocław
No teraz to juz troche przesada bo alkohol nie uzaleznia bardziej niz marihuana a tylko nadmiar alkoholu szkodzi, tak samo nadmiar marihuany :)

Lampka dobrego wina do obiadu nie szkodzi nikomu a poprawia smak oraz trawienie.
Szklanka piwa pomaga w problemach z pecherzem.

Wiec nie przesadzajmy :)

Jesli chodzi o papierosy to od nich tez od razu umrzec nie mozna. Truje sie czlowiek stopniowo.

Do wszystkiego wystarczy umiar

_________________
Nie pragnij być lepszym od innych, najpierw bądź samym sobą.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-07-08, 19:18 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Otóż to, więc dlaczego odmawiamy palaczom marihuany jednej fifki powiedzmy na tydzień wypalonej w spokoju ? (która np odpręża)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-07-08, 19:29 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-10, 17:28
Posty:566
Lokalizacja: Wrocław
Najpierw obywatelstwo polskie musi przejsc przez pewien etap doksztalcania (poki co jeszcze niektorzy z naszych rodzicow mysla ze zapalajac jednego jointa mozna zacpac sie na smierc).

Pozniej trzeba by bylo stworzyc prawo.

Pozniej doksztalcic spora grupe ludzi, ktora sie tym zajmie.

I mozna tak wymieniac.

Niestety nie wszystko moze zdac egzamin

No i z przykroscia stwierdzam, ze zanim to nastanie w polsce trzeba zrobic mase innych dosc istotnych rzeczy, ktore powinny miec pierwszenstwo.

_________________
Nie pragnij być lepszym od innych, najpierw bądź samym sobą.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-07-08, 19:45 
Adept
Offline

Dołączył(a):2008-07-08, 19:14
Posty:34
Natty napisał(a):
Otóż to, więc dlaczego odmawiamy palaczom marihuany jednej fifki powiedzmy na tydzień wypalonej w spokoju ? (która np odpręża)


A także zamula umysł i prowadzi do depresji, ach, ja i tak wole inny temat, od czasu do czasu, choć też w innych ilościach, żeby się nie uzależnić :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO