dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Jak rzucić palenie?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-09-19, 13:53 
Bohater
Offline

Dołączył(a):2013-12-30, 12:50
Posty:566
Moim zdaniem super jest to, że powstają takie stronki. W rzucaniu palenia jedną z ważniejszych spraw jest chyba pokazanie, że nie jest się z tym samym. Brak wsparcia może wiele utrudnić, więc czytając i dowiadując się jakie metody stosują inni można wiele zyskać. Tak samo korzystając z infolinii. Na pewno są tam ludzie, którzy mogą wiedzieć dużo więcej od nas i chcą nam pomóc.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak rzucić palenie?
PostNapisane: 2014-09-19, 15:54 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2014-04-14, 19:19
Posty:88
Wśród moich znajomych jest więcej byłych palacz, niż osób palących. Jest to na pewno też dużym ułatwieniem, by nie powrócić do nałogu. Mnie zawsze do papierosa najbardziej ciągnęło na spotkaniach towarzyskich. Kiedyś większość paliła, więc szybciej człowiek się łamał, a teraz nawet się o tym nie myśli :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak rzucić palenie?
PostNapisane: 2014-09-19, 16:19 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2014-04-14, 19:19
Posty:88
Mego taty kumpel pracował w miejscu gdzie można było palić i po 2 latach pracy w taki miejscu, zrobił sobie badania. Wyszło z nich jakby 10 lat sam był palaczem. Także dobrze robisz, że chcesz namówić męża na rzucenie, obojgu wam wyjdzie to na plus.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak rzucić palenie?
PostNapisane: 2014-09-21, 13:12 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-18, 11:32
Posty:491
Lokalizacja: Warszawa
nie wiem czy każdy palacz wie, że w sumie swoim paleniem robi większą krzywdę osobom przebywającym w ich otoczeniu niż sobie samemu. Tym bardzie warto wszelkimi sposobami mobilizować palaczy do rzucenia, bo wszystkim wyjdzie to na zdrowie. Co prawda piszecie o stronie na której można znaleźć sporo ciekawych metod na rzucenie palenia ale przede wszystkim trzeba tego chcieć.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak rzucić palenie?
PostNapisane: 2014-09-22, 14:49 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
Do mojej przyjaciółki najbardziej przemówiła prosta kalkulacja:

Paczka jej papierosów - 14 zł
Koszt dzienny palenia - 21 zł (średnio 1,5 paczki)
Koszt tygodniowy palenia - 147 zł
Koszt miesięczny palenia - 588 zł (średnio)

Rocznie - 7056 zł

Robi wrażenie, co? :) SPA, wycieczka na Kubę, świetne buty, torebka znanego projektanta, całe mnóstwo mniejszych i większych marzeń... można spełnić. A do tego korzyści dla zdrowia i urody - bezcenne!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak rzucić palenie?
PostNapisane: 2014-09-23, 15:12 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2014-08-07, 17:06
Posty:78
Robi wrażenie. Ale nie każdego jednak taka kalkulacja przekona ;) Ostatnio słyszałam o kuracjach odwykowych, gdzie palacze uczęszczają na zabiegi akupunktury. Odechciewa się im palić. Coś podobnego jest też na odchudzanie - wtedy taka kuracja zmniejsza apetyt. CO o tym sądzicie?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak rzucić palenie?
PostNapisane: 2014-09-23, 15:49 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2014-04-14, 19:19
Posty:88
Na mnie też robi to wrażenie :) Ja jak rzuciłam palenie, to najbardziej cieszyłam się właśnie z wyglądu skóry i z tego jak wszystko zaczęło inaczej smakować, na nowo odkryłam przyjemność z gotowania. Nie paląc można zacząć na prawdę zdrowo żyć.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak rzucić palenie?
PostNapisane: 2014-09-23, 19:02 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1131
Electra, dokładnie. A jeśli nasze zdrowie nie jest dla niego ważne, to niech pomyśli chociaż o dzieciach, które z nami mieszkają. Fakt, że nigdy przy nich nie pali, wychodzi na schody, ale wystarczą uchylone drzwi, a już dym wchodzi do mieszkania. Najlepiej może mu pokazać te metody, które opisują na stronie, albo niech poczyta historie osób, które już rzuciły, może go to zmotywuje

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak rzucić palenie?
PostNapisane: 2014-09-23, 22:54 
Bohater
Offline

Dołączył(a):2013-12-30, 12:50
Posty:566
Nie powiedziałabym, że palenie szkodzi bardziej innym niż samym palącym. Bierne palenie też jest oczywiście bardzo szkodliwe, ale paląc największą krzywdę robimy sami sobie. Duż osob zdaje sobie z tego sprawe, ale trudno podjąć pierwszy krok, zdecydowac sie na jakas metode (a jest ich mnostwo) i znalezc w sobie motywacje. Mysle, ze dobrym pomyslem jest kontakt z jakims ekspertem, ktory ma doswiadczenie i moze sie nim podzielic.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak rzucić palenie?
PostNapisane: 2014-09-27, 21:56 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2014-09-27, 21:49
Posty:6
Moim zdaniem, żeby rzucic palenie to trzeba chcieć - to jest podstawa. Po drugie unikac kontaktu z palaczami. Wiadomo, na początku może być trudno, ale z czasem jest tylko lepiej. Człowiek zdrowszy i kaski więcej. Wiem, bo sam byłem nałogowym palaczem...:(


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO