dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

co grozi za jazde bez prawa jazdy i po alkoholu??
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-12-29, 01:22 
witam. pare dni temu Mój chłopa zrobił cos bardzo bardzo głupiego:/ jest w trakcie kursu na prawo jazdy, zostały mu jeszcze 3h do wyjeżdzenia i egzamin... pare dni temu spotkał się z kumplami którzy byli samochodem napili się piwa ( kierowca także) i prowadzili po alkoholu, mój chłopak był najtrzezwiejszy z nich wszystkich i wyszło że bedzie prowadził... niestety zatrzymała ich policja bo nie mieli właczonych świateł... badanie alkomatem wykazało 0,8 ale policjant tłumaczył coś ze to mnozy sie jakoś razy 2 czy cos i ze ma 1,5 promila??:| nie rozumiem o co chodziło on tez nie. na dodatek mój chłopak nie miał prawa jazdy! zgarnęli go chcieli zatrzymac na 48h ale wypuścili z powodu świąt, jutro ma zgłosić się na przesłuchanie, znajomi w tym jeden prawnik mówi że skończy się to na zakazie prowadzenia pojazdów i wysokiej karze, i ze nie moga go zamknąć bo nie zpowodował wypadku ani nie przekroczył prędkości jechał wolno. Dodam ze ma 23 lata, studiuje i było to jego pierwsze wykroczenie, bardzo tego załujei wie ze zrobił żle, więc prosze nie piszcie ze dobrze mu tak i tp bo to juz wiemy i rozumiemy. Nie wiem czy ktoś się zna ale co dokładniej moga mu zrobić?? jutro ma przesłuchanie moga go znów zatrzymac tam?? może mu grozić więznie lub zawiasy czy rzeczywiście tylko wysoki mandat...? w kodeksie pisze ze jazda po pijanemu zagrożona jest karą grzywny i do 3 lat pozbawienia wolności to samo jazda bez prawa jazdy.
Pomóżcie!


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-29, 13:46 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-04-13, 15:19
Posty:219
Lokalizacja: Wałbrzych
malutkaa napisał(a):
badanie alkomatem wykazało 0,8 ale policjant tłumaczył coś ze to mnozy sie jakoś razy 2 czy cos i ze ma 1,5 promila??:| nie rozumiem o co chodziło on tez nie.


O,8 to wykazał alkomat jako ilość miligramów w wydychanym powietrzu. W przeliczeniu na promile faktycznie wychodzi 1,5. Nie jest więc to już wykroczenie, a przestępstwo.
Skoro Twojemu facetowi grozi kara grzywny i do 3 lat pozbawienia wolności, to sama przecież wiesz co mu grozi. Wyroku więzienia dostać raczej nie powinien ze względu właśnie na małą szkodliwość społeczną czynu (nie spowodował wypadku ani nie przekraczał prędkości). Raczej pewne jest to, że otrzyma on wysoką karę grzywny, jest tak w większości wypadków.

_________________
ObrazekObrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-29, 15:49 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Wiesz, Twój chłopak jest kretynem i potencjalnym mordercą.
To wszystko co chciałam powiedzieć.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-30, 01:05 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-07-08, 23:44
Posty:427
0.8 w wydychanym to ja moja droga mam po wypiciu 0,7 z kolegami, wiec prosze Cie nie sciemniaj ze byl po jednym piwie i wogole krysztal bo obrazasz tym inteligencje forumowiczow. Taki z niego kierowca ze w trakcie kursu nie wie ze sie na swiatlach jezdzi? I jeszcze pewnie powiesz ze w bialy dzien w poludnie wsiadl do auta i prowadzil?
A powiedz mi co by bylo jakby zabil dzieciaka ktory sobie szedl poboczem? Tez by powiedzial ze to jego pierwsze wykroczenie i bardzo zaluje?
Dozywotnio zakazu prowadzenia pojazdow mu zycze, kal imbecyl nie potrafi sie stosowac nawet nie do zasad kodeksu drogowego ale zwyklego zdrowego rozsadku to niech siedzi w chalupie na dupie a nie samochodami po drogach!

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-30, 10:56 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-04-13, 15:19
Posty:219
Lokalizacja: Wałbrzych
Butters napisał(a):
Dozywotnio zakazu prowadzenia pojazdow mu zycze,


Dożywotniego po pierwszym razie nie dostanie, ale jak tak dalej pójdzie to na pewno tak się to właśnie skończy. To, że człowiek nie pomyślał to fakt, ale teraz musi ponieść tego konsekwencje. A swoją drogą to zgadzam się że to dziwne, że facet, któremu zostały do wyjeżdżenia 3h kursu nie wie, że trzeba na światłach jeździć. Może to wynik spożytego wcześniej alkoholu?

_________________
ObrazekObrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-31, 00:46 
tak sie sklada ze to akurat o mnie chodzi. Wiem że dorypalem sobie taka jazda i uwazam ze jest to niewybaczalne (ludzki kretynizm) no ale cóż.

astonfan napisał(a):
Dożywotniego po pierwszym razie nie dostanie, ale jak tak dalej pójdzie to na pewno tak się to właśnie skończy.


Dalej nic nie pójdzie bo dostałem nauczke na całe zycie.

Butters napisał(a):
Taki z niego kierowca ze w trakcie kursu nie wie ze sie na swiatlach jezdzi? I jeszcze pewnie powiesz ze w bialy dzien w poludnie wsiadl do auta i prowadzil?


Jechałem starym gratem kolegi swiatła sie jakos hvjowo włącza kolo pedałów a nie koło kierownicy. Normalnie jak sie swieci predkosciomierz to swiatla powinny byc włączone a tam caly czas to jest podswietlone wiec nie zauwazyłem (BYŁEM POD WPŁYWEM dodatkowo jakby ktos zapomniał). Jechałem o 2 w nocy po 3 pasmowej pustej ulicy.

ema napisał(a):
Wiesz, Twój chłopak jest kretynem i potencjalnym mordercą.
To wszystko co chciałam powiedzieć.


Koleżanko moja dziewczyna powiedziala ze chce konkretnych odpowiedzi a nie takich glupich tekstów wiec sobie daruj.

Aha... byłem na komisariacie juz i poddałem sie dobrowolnie karze. Dostałem 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, 2 lata nie moge miec prawka, i 1400zł grzywny.

W styczniu ide na jakies badania psychiatryczne (czy tam psychologiczne) bo powiedzialem kiedyś ze miałem kiedys uraz głowy, bo sie pytal czemu mam grupe D w wojsku. Jak dobrze pójdzie to bedzie że byłem niepoczytalny i sie bede ubiegał o zmniejszenie kary. Ale nad tym sie zastanowie.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-31, 09:43 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
tim napisał(a):
Koleżanko moja dziewczyna powiedziala ze chce konkretnych odpowiedzi a nie takich glupich tekstów wiec sobie daruj.


Prawda w oczy kole?
Mam prawo wypowiedzieć swoje zdanie i korzystam z niego. Przeprasza za obraźliwe słowo - faktycznie niepotrzebnie je napisałam, ale niestety - taka jest moja opinia.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-31, 14:18 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-10-18, 22:31
Posty:63
Lokalizacja: Wrocław
@tim - po tym co napisales uwazam, ze nie powinienes nigdy siadac za kolkiem...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-01, 11:31 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
To żeś sobie chłopie papiery załatwił. Dobrze, że tylko papiery.

Ja Ci powiem tak - jak już przyjdzie do egzaminu, to powodzenia, bo w WORDzie będą mieli info, co zmajstrowałeś. Nie będzie łatwo zdać.

malutkaa napisał(a):
pare dni temu spotkał się z kumplami którzy byli samochodem napili się piwa ( kierowca także) i prowadzili po alkoholu, mój chłopak był najtrzezwiejszy z nich wszystkich i wyszło że bedzie prowadził...


A teraz to koledzy mają to w dupie. I mają nadal prawa jazdy.

Gratulacje normalnie za pomysłowość.

Mi aż się nie chce wierzyć w to wszystko, powiem Ci wprost - Ty byłeś napruty jak biszkopt, skoro świateł nie mogłeś/nie umiałeś włączyć :!:

W najbliższą sobotę mam ponad 400 km do przejechania i wierz mi. Nie mam ochoty trafić na kogoś w takim stanie, prowadzącego auto.

Ależ mi ten temat ciśnienie podniósł :evil:

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-01, 14:13 
zysio napisał(a):
A teraz to koledzy mają to w dupie. I mają nadal prawa jazdy.

Oni nie mają prawka po za tym kolesiem którego prowadziłem auto

zysio napisał(a):
Mi aż się nie chce wierzyć w to wszystko, powiem Ci wprost - Ty byłeś napruty jak biszkopt, skoro świateł nie mogłeś/nie umiałeś włączyć :!:

Jak juz mówiłem tablica mi sie świeciła z prędkościomierzem wiec byłem pewien ze byly wlaczone. Po za tym bardziej byłem skupiony na drodze niz na swiatlach. Rozumiem ze to było idiotyczne z mojej strony i rozumiem oburzenie wasze.

Sam jestem na siebie nieźle wkur... bo w zyciu bym nie pomyslał ze zrobie taką głupotę :-/


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO