dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Płatki owsiane
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-08-09, 17:03 
Adept
Offline

Dołączył(a):2007-08-09, 16:10
Posty:17
PŁatki owsiane te zwykłe i te górskie, jak je przyrządzacie??

Oto mój sposób, a bardziej to mojej babci :-)

około 100gram płatków owsianych wieczorem zalewam wodą, żeby stały się miękkie. rano wstawiam na gaz, i gotuje je, gdy woda "bulkuje" dolewam chłodnego mleka i wszystko razem gotuję z 5minut. Częściej niż rzadziej razem z mlekiem dodaję łyżeczkę miodu i siekane jabłko, albo brzoskwinię, banana. A gdy juz nałożę sobie na talerz , dodaję orzechy laskowe które podkreślają smak :-) pychaaa...... polecam moj sposób wszystkim.

Bardzo dobrze smakuje ale zastanawiam się czy płatki nie tracą swoich walorów energetycznych po takim przyrządzeniu :-/ ????
Słyszałem też że surowe płatki zalane wrzątkiem, czy gorącym mlekiem to po zjedzeniu tylko zapychają żołądek, a nie dostarczają odpowiednich związków chemicznych organizmowi, czyli węglowodanów których w płatkach jest najwięcej.

Więc co o tym sądzicie?? jakie Wy macie sposoby??


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-09, 23:52 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
Ja nie jadam takich płatek, na śniadańko to jakas kromeczka,z szynka i ogórczkiem kiszonym, albo z biąłym serkiem umiesznym, na to pomidorek.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-10, 21:14 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
Nie lubię płatków owsianych... ale jakoże wypadałoby ostatnio zaczęłam je jadac... feee... chociaż z zimnym mlekiem i tak są w miarę strawne... Fitnes z jogurtem... Ogólnie na Fitnes się przeżuciłam, bo są zdroooweeeeeee.

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-10, 22:23 
Adept
Offline

Dołączył(a):2007-08-09, 16:10
Posty:17
jak są Dobrze przyrządzone to bardzo dobrze smakują. Co do Fitnes tych normalnych nie yogurtowych, jadłem je kiedys z ciepłym mlekiem na sniadanie ale znudziły mi się i teraz wolę platki owsiane. Płatki Fitnes dobrze smakkują z jogurtem naturalnym albo takie na sucho. PO nad Fitnes postawiłbym "Nestle Musli- tradycyjne" z orzechami laskowymi i rodzynkami, taka paczka wystarczy mi na dwa dobre sniadania :P .NEstle Frutina tez dobrze smakuje na sucho i z mlekiem.
Ale ponad tym wszystkim co wypisałem to stawiam płatki owsiane, Fitnes, frutina jest dla kogos kto chce utrzymać linię i takie tam pierdoły :P
W sumie to bardziej zdrowe (tak mi sie wydaje) są platki owsiane niz ta reszta, bo robisz tylko tak że kupujesz i zalewasz mlekiem i gotowe coś jak zupki chińskie tylko że te zalewasz wodą, a tu żeby przygotować smaczne sniadanie z platków owsianych to potrzeba trochę czasu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-10, 22:26 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
Musli i płatki owsiane blaaaaa. Ewentualnie bym mógł jeszcze zjeść jakiegoś corn flakesa.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-13, 22:41 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
# kRy$T!aN # napisał(a):
Oto mój sposób, a bardziej to mojej babci

około 100gram płatków owsianych wieczorem zalewam wodą, żeby stały się miękkie. rano wstawiam na gaz, i gotuje je, gdy woda "bulkuje" dolewam chłodnego mleka i wszystko razem gotuję z 5minut. Częściej niż rzadziej razem z mlekiem dodaję łyżeczkę miodu i siekane jabłko, albo brzoskwinię, banana. A gdy juz nałożę sobie na talerz , dodaję orzechy laskowe które podkreślają smak pychaaa...... polecam moj sposób wszystkim.


Łał ;-) to napewno jest dobre, Krystian Ty zawsze tak jadasz płatki ?

Ja jakoś nigdy za płatkami nie przepadałam, ale zawsze mam w domu takie zwykłe płatki owsiane, czasem jak mi sie spieszy rano to jem je z zimnym mlekiem - ale w sumie nie dlatego ze nie chce mi sie mleka podgrzewać tylko dlatego że z zimnym mi lepiej smakuja.
A tak najbardziej to lubie CiniMinis ale w nich to raczej wiecej roznych substancji niz składników min. i jeśli ktoś dba o linię to raczej nie powinien ich jeść bo maja duzo kalorii :-?

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-14, 10:05 
Adept
Offline

Dołączył(a):2007-08-09, 16:10
Posty:17
Natty, jeśli tak zrobisz jak napisałem to nie poczujesz nawet smaku tych płatek owsianych :P więc spróbuj. Robie też podobnie do Ciebie, tylko że płatki zalewam mlekiem, równocześnie na gazie gotuje samo mleko, gdy to mleko już sie gotuje to dolewam to chłodne mleko z płatkami, wtedy "czuć" że to płatki owsiane :D no i oczywiście 1 albo 2 łyżeczki miodu, zwykłego, a ostatnio gryczanego daje do tego (zamiast cukru)
No jem to 6 dni w tygodniu na pierwsze sniadanie ;)

Natty napisał(a):

.... Ty zawsze tak jadasz płatki ?



Tak płatki owsiane, takie jak te: Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-14, 18:13 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
a to nie, sory, pomyliło mi sie, ja uzywam kukurydzianych ale mowie owsiane na nie :) ale skoro tak zachwalasz to napewno kiedys sprobuje, ale nie wiem czy dodam miodu bo jakos nie przepadam, chyba ze bede miala zly dzien wtedy zjem wszystko co slodkie :)
jak tylko bede miala owsiane platki w domu to sobie zrobie taki przysmak ;)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-15, 14:55 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-08-15, 12:44
Posty:291
Lokalizacja: z magistra
płatki owsiane sa dla biedaków i dla dzieci ! sniadanie musi byc pozywne !

_________________
Świat jest komedią dla tych, którzy myślą i tragedią dla tych, którzy czują.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-15, 15:14 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
na przykład jajecznica na boczku :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO