dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-11-27, 13:23 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2008-10-03, 10:25
Posty:98
kupuje krewetki w pudelku ale nigdy sie nie przyjzalam czy tam jakis przepis jest na nie. w kazdym razie ostatnio sprobowalam zlote krewetki w panierce i zrobilam do nich taki sosik majonezowo czosnkowy i bylo pychaaaaa.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-27, 18:24 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2008-01-24, 13:59
Posty:49
o! ale krewetki z jajecznicą to może być bardzo fajny pomysł. a w hiszpanii to czasem nie robią z nimi tortilli? ziemniaczki, krewetki, cebulka, jajka, przyprawy i placek gotowy. muszę wypróbować.

te złote w panierce mrożone jadam od czasu do czasu. pasuje mi do nich idealnie dressing tysiąca wysp taki smak majonezowo-keczupowy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-05, 16:53 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-11-05, 16:47
Posty:77
No ja też kupuje krewetki mrozonki. Czasem jest to z czosnkiem, a czasami atakuje je:) pieczarkami. Z resztą krewetki mozna jesc z roznymi wyrobsami. Możesz dodac jakiś sosik, parmezan. Z jajecznica osobiscie nie probowalam, wiec sama nie wiem

_________________
Małżeństwo jest jak oblężone miasto: Ci co są wewnątrz, chcą wyjść, natomiast Ci co są na zewnątrz, pragną się tam dostać :(


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-06, 23:06 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2008-01-24, 13:59
Posty:49
lunit, a jak je przyrządzasz z pieczarkami??


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-08, 13:00 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2008-10-03, 10:25
Posty:98
podpatrzylam fajny przepis na pieczarki. cale pieczarki na oliwke z oliwek na patelnie i potem czosnek taki w przyprawie sypki i pietruszka. palce lizac jak one sie tak same zrobia. mysle ze mozna tak tez do tego wrzucic krewetki koktajlowe. bo ja je tez robie podobnie wiec razem pasuja. agulka podaj sos na ten tysiaca wysp :) bo ja lubie bardzo ale w domu nigdy nie robilam. tylko koktajlowy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-08, 14:01 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-11-05, 16:47
Posty:77
Agulka robie to mniej wiecej tak : Kroję wczesniej pieczarki i dodaje inne warzywa jak np. marchewka czy cebulka. Cebule smaze, poźniej wszystko dusze i przyprawiam. NAstepnie w naczyniu do gotowania ukladam krewetki posrodku czyli warstwa warzyw, krewetki, warstwa warzyw. I do piekarnika :)

_________________
Małżeństwo jest jak oblężone miasto: Ci co są wewnątrz, chcą wyjść, natomiast Ci co są na zewnątrz, pragną się tam dostać :(


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-09, 23:25 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2008-01-24, 13:59
Posty:49
teresita, myślę że sosy koktajlowy i tysiąca wysp to jedno i to samo. ja ostatnio kupiłam po prostu gotowy ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Krewetki & wszelakie owoce morza :)
PostNapisane: 2010-11-30, 12:09 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-08-31, 09:26
Posty:17
Krewetki lubię najbardziej, ale mulami tez nie pogardzę, tylko muszą być dobrze przyrządzone i rozpływać się w ustach. I tak naprawde ci którzy jeszcze nie spróbowali, nie wiedza co tracą, bo owoce morza są przede wszystkim zdrowe no i rzecz jasna smaczne.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Krewetki & wszelakie owoce morza :)
PostNapisane: 2011-05-30, 09:19 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2010-08-21, 09:07
Posty:72
ja uwielbiam krewetki w wersji hiszpańskiej, konkretnie gambas en ajillo :) bajecznie proste do przyrządzenia, potrzebne będą:

- krewetki (ok.250g)
- oliwa z oliwek (z pierwszego tłoczenia, ja kupiję biedronkową (10zł za 750ml)
- czosnek (3-4 ząbki)
- papryczka chilli

oliwy musi być sporo, bo krewetki z założenia mają w niej pływać. Podgrzewamy oliwę, dodajemy pokrojony czosnek i chilli, jak się czosnek zarumieni to wrzucamy krewetki i tak w głębokiej oliwie smażymy parę minut (do smaku).

W hiszpani podaje się to jako tzw. tapas, czyli przekąskę (nie jest to taki full-obiad).

Bardzo dobrze smakuje potem makaron przyrządzony z tą oliwą smakową, która zostaje po smażeniu. Ja zwyklę kupuję paczkę lubelli, gotuję i smażę w tej oliwie, ewentualnie dodaję jogurtu naturalnego :) PYCHA!!!!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Krewetki & wszelakie owoce morza :)
PostNapisane: 2011-06-06, 10:58 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1130
brzmi pysznie :D muszę kiedyś spróbować, ale jakoś do tych polskich krewetek nie mam przekonania... ale ciekawa jestem czy można je podać z tym makaronem jako danie główne, na romantyczną kolacje np.

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO