dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Co to takiego?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-01-09, 17:54 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-03-31, 20:33
Posty:134
na święta jedna z klientek mojego męża (jest taksówkarzem) sprezentowała mu pyszne jedzonko, nie wiem jak to określić ale wyglądało to jak chleb bądź ciasto, było syte i na pewno w środku była kasza i ziemniaki. No przepyszne, ale nie mam pojęcia co to jest... ta kobieta prawdopodobnie była ze wschodniej części Polski, może to jakieś regionalne danie, kojarzycie?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co to takiego?
PostNapisane: 2012-01-09, 18:04 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-12-21, 22:24
Posty:35
Niestety nie wiem co to takiego,mało tego nie miałam pojęcia,że takie jedzenie istnieje:).Dotychczas jadłam zupę w chlebie,ale coś takiego?Narobiłaś mi sporego apetytu:).Mam nadzieję,że ktoś inny skojarzy.

_________________
http://tablojd.pl/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co to takiego?
PostNapisane: 2012-01-09, 18:59 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-11-19, 00:10
Posty:48
Ja bym sie najlpierw zastanowila co maz takiego zrobil, ze dostal jakis przysmak- hehe :D jak maz sie wytlumaczy z calej sytuacji to wtedy bym myslala nad sama potrawa ;)

A co do tematu, to nie mam pojecia co to.... Kojarzy mi sie z czyms to co napisalas, nie powiem, ze nie. Ale pamiec juz nie ta :D wiec niestety nie pomoge.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co to takiego?
PostNapisane: 2012-01-09, 20:48 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-12-14, 20:15
Posty:92
Chyba wiem o czym piszesz, pewnie chodzi o pieróg biłgorajski, to się chyba tez krupniak nazywa czy jakoś tak. Jadłam to w Biłgoraju w hotelu Sitarska
http://www.sitarska.pl/
jest tam taka fajna restauracja, która serwuje dania regionalne. Palce lizać, próbowałam kiedyś zrobić sama tego pieroga, ale mi nie wyszło, chyba jakąś unikalną recepturę mają haha.

_________________
http://przepisy.ancymonki.pl/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co to takiego?
PostNapisane: 2012-01-09, 21:07 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-11-18, 20:36
Posty:90
Uwielbiam pierogi, w każdym wydaniu więc nawet i taki wydaje się być smaczny, hehe. Poza tym nie wiedziałam, że niedaleko mnie jest taka restauracja. Może kiedy się tam wybiorę i dowiem się coś więcej o pierożkach z ziemniakami i kaszą.

_________________
http://tablojd.pl/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co to takiego?
PostNapisane: 2012-03-19, 13:32 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-08-18, 22:06
Posty:38
Dobrze, że trafiłam na ten wątek bo wybieram sie w maju w tamte rejony i chętnie skosztuje regionalnych smakołyków. Hotel Sitarska jest położony w pięknej okolicy, a taki pieróg biłgorajski to może być coś smacznego.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co to takiego?
PostNapisane: 2012-03-19, 15:29 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-08-24, 23:12
Posty:11
Heh, Minimini to raczej nie przypomina takich tradycyjnych pierożków ;) Bardziej bułkę nadziewaną kaszą z ziemniakami, wiem bo pochodzę z tamtych stron no i szczerze polecam takiego pieroga biłgorajskiego bo jest przepyszny.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co to takiego?
PostNapisane: 2012-03-20, 12:19 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-10-10, 10:20
Posty:50
Jedyne co mi się kojarzy z tego opisu to danie włoskie, które kiedyś widziałam w jakimś programie Buddy'ego Valastro. Robił on ciasto na chleb, ale dorzucał masę dodatków : ser, przyprawy, jajka itp. I zapiekał właśnie w takiej formie jak na chlebek. Ciekawie to wyglądało. :) Dodam, że to danie to było jakieś specjalne na Boże Narodzenie albo Wielkanoc, nie pamiętam już.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co to takiego?
PostNapisane: 2012-04-10, 21:46 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-12-14, 20:15
Posty:92
gunnergirl, to o czym piszesz, to może jest zapiekanka pszenna z serem ricotta, ale ona jest akurat na słodko :)
Ten pieróg biłgorajski z wyglądu niczym nie przypomina tradycyjnego pieroga, ja bym raczej powiedziała, ze wygląda jak pasztet, moze tez wyglądać jak bułka, zależy jak kto przyrządza.

_________________
http://przepisy.ancymonki.pl/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co to takiego?
PostNapisane: 2012-04-17, 21:09 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-03-31, 20:33
Posty:134
tak, to był pieróg biłgorajski, zrobiłam sama z przepisu z internetu, ale tamten był duużo lepszy :) może kiedyś pojadę do Biłgoraja i spróbuję takiego fachowego :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO