dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-08-25, 17:30 
Temat dotyczy możliwości zgwałcenia mężczyzny, ale co tam. Co do pierwszej rzeczy, o której mówisz nie zgadzam się, jeśli nawet kobieta ubiera się wyzywająco to odrazu mężczyzna ma prawo lub powód do gwałtu?! Nie sądzę... To tylko tłumaczenie zboczeńców, że dziewczyna ich prowokowała zachowaniem tudzież wyglądem. Ale już z drugim z twoich argumentów w pełni się zgadzam, no cóż, jeśli ktoś jest nie uważny to może ponieści tego drastyczne konsekwencje.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-25, 17:35 
ja pisze to co widze - ile dziewczyna lata tak ubranych ze tylek juz zobaczysz o piersiach nie wpominajac ? Jak jakis zboczeniec czy jakis inny taki to juz nieszczescie gotowe i tragedia ....
mi sie wydaje ze faceta to mozna jedynie analnie zgwalcic - nie znam sie na tym i tylko to mi przyszlo do glowy.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-27, 08:52 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
rouge napisał(a):
Gwałt cóż - wydaje mi sie iż gdyby dziewczyny nie ubierały sie tak mocno wyzywająco - tyłek prawie na wierzchu, i piersi tez , to może nie było takiej ilości gwałtów

Czyli co? Latem na plaży wręcz prosimy się o gwałt bo prawienic na sobie nie mamy?? hmm?
Bez przesady, miniówka i wydekoltowana bluzka nie swiadczy o tym ze same się prosimy... Jedni lubią sie tak ubierać inni nie i tyle...
rouge napisał(a):
kolejna sprawa dyskoteki - pilnować swoich piw, drinków czy co tam jeszcze sie pije - jak sie nie pilnuje to ktoś dobry może dolać tam jakiś narkotyk. trzeba wiedzieć z kim sie idzie na dyskotekę oraz zadać pytanie - czy ufam tym osobom w 100% ?

Przyznaję rację...
rouge napisał(a):
potrzeba większej edukacji seksualnej , zwłaszcza uczulić na gwalt - co to znaczy.

Popieram!!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-27, 09:03 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
rouge napisał(a):
ja pisze to co widze - ile dziewczyna lata tak ubranych ze tylek juz zobaczysz o piersiach nie wpominajac ? Jak jakis zboczeniec czy jakis inny taki to juz nieszczescie gotowe i tragedia ....


Rouge teoretycznie kobieta może chodzić nago i nikt nie ma prawa jej tknąć! Ubierając się wyzywająco prowokują, ale to nie znaczy że ktokolwiek ma prawo je gwałcić. Wiadomo, że lepiej się nie prosić o kłopoty, ale nie można rzucać odpowiedzialności za to co się stało na kobietę. Właśnie takie zachowanie jest najczęstszym powodem ukrywania przez kobiety zostały zgwałcone - to jak sami wiecie może doprowadzić do wielu nieszczęść: niechciane ciąże i nielegalne aborcje, porzucanie bądź mordowanie własnego dziecka poczętego z gwałtu, urazy psychiczne, nie wspominając już o tym, że gwałciciele chodzą dalej na wolności :roll:

Ps. Zmienię trochę nazwę tematu, żeby nie było off topa ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-27, 09:20 
Wiecie spora części gwałcicieli jest seryjnymi gwałcicielami, jednak zostaną złapani dopiero jak jakaś kobieta odważy się powiedzieć o tym, co się stało. To straszne, że tak jest, niby kobieta sama może się lękać, ale powinna też pomyśleć o innych kobietach, które zostaną zgwałcone...(Wiem, że po czymś takim kobiety mogą nie myśleć racjonalnie, mieć uraz i właśnie, dlatego tego nie zgłaszać)
A i jeszcze jedno ktoś wie jakie są kary za gwałt?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-27, 09:25 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Z tego co się orientuję, za jeden udowodniony raz dostaje się wyrok w zawieszeniu. Co do seryjnych to prawdopodobnie idą siedzieć, ale też pewnie nie na długo :roll:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-27, 09:38 
Okropne, myślałem że chociaż 20lat bo cóż to zboczenie i to takie które krzywdzi innego człowieka w straszny sposób... Ale jeszcze będę musiał sprawdzić, bo nurtuje mnie to i jeśli znajdę to i wam powiem, jakie przewiduje się za to kary


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-27, 09:49 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Cytuj:
Przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności

Art. 197. § 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia określonego w § 1 lub 2, działając ze szczególnym okrucieństwem lub wspólnie z inną osobą,
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.


Cytuj:
Art. 148. § 1. Kto zabija człowieka,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. Kto zabija człowieka:
1) ze szczególnym okrucieństwem,
2) w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem,
3) w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
4) z użyciem broni palnej lub materiałów wybuchowych,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 3. Karze określonej w § 2 podlega, kto jednym czynem zabija więcej niż jedną osobę lub był wcześniej prawomocnie skazany za zabójstwo.
§ 4. Kto zabija człowieka pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.


To udało mi się znaleźć. Czyli za gwałt od 3 miesięcy do 5 lat, ze szczególnym okrucieństwem lub gwałt + zabójstwo od 2 do dożywocia jeśli wcześniej był już skazany za zabójstwo. No chyba że coś pomyliłam


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-27, 10:25 
Chyba coś ci się pomieszało za gwałt do 10lat, a to od 3m do 5lat to chyba za seks lub rozbieranie się w publicznych miejscach i takie tam rzeczy, od 2 do 12 za gwałt zbiorowy lub z przemocą, a za gwałt z użyciem broni od 12 do 25lat no i jeszcze od 25 do dożywocia, jeśli gwałciciel zabije swoją ofiarę. Chyba to tak


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-27, 10:27 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
No możliwe ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO