dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-02-09, 18:17 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
tomekk napisał(a):
podobnie jak te wszystkie 'tesh', 'jush'


Niejaka kasioolka, jest specjalistką od tych oraz tym podobnych wyrazów :-p


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 23:32 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-06-03, 20:19
Posty:2159
tomekk napisał(a):
eLo mŁoDzIeŻoWyCh 'ZaJaWkAcH'

tomekk napisał(a):
tesh

Zanim ja takie coś przeczytam, poskładam w całość i zrozumiem to minie troooochę czasu :roll:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-10, 20:11 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
za nagminne i głupie błędy ortograficzne powinno się płacić.
za PoKeMoN!a$te pismo także.

.. jak widzę takie językowe herezje to aż mnie skręca :-?

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-10, 21:50 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-06, 15:22
Posty:97
Cytuj:
za nagminne i głupie błędy ortograficzne powinno się płacić.


"za dużo rzeczy powinno się płacic, a za dużo nie, czy jesteś w stanie to zagwarantować?"
troche przerobiony cytat z tolkiena :-P

A co do mnie to myślę że ten problem raczej się nie skończy, a nawet się powiększy, jest gigantyczne spustoszenie wśród 10 - latków i coraz więcej ma internet.
Sądzę że trzeba przygotowac schrony i słowniki, bracia, to będzie masakra, np za 3 lata :shock:

hihihihihihi


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-16, 18:11 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-06-03, 20:19
Posty:2159
Najgorsze jest to, że jak tak siędzę i czytam to wszystko to później sama się łapie na błędach przez to.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-29, 20:22 
a) Tżeba uprościć pisownię, m.in. ustalając jedno: ż, h, u, ś (zamiast „si”), ć (zamiast „ci”) oraz, iż „nie” piszemy razem z wyrazem m.in. gdy występuje w kontekście jednoznacznie negatywnej odpowiedzi i, że wyrazy piszemy tak jak je wymawiamy. Uczenie się dotyhczasowyh - arhaicznyh - zasad jest zmorą milionuw ludzi (nie tylko Polakuw)(pżecież, gdy np. rozmawiamy to nie posługujemy się ortografią, a mimo to doskonale się rozumiemy), pożera miliony godzin nauki, pieniędzy i kilogramuw papieru. Jest zbędne, irracjonalne (nie potżebnie obciąża intelekt – podczas pisania tżeba się zastanawiać nad arhaizmami, zamiast wyłącznie nad treścią). W brew pozorom (pżyzwyczajeniu) obecne (z zasadami ortografii) czytanie jest trudniejsze, i trwa dłużej bo tżeba analizować wyrazy by w odpowiednim msu np. „c”, „r” czytać, a w innym je ignorować (więc po co je w ogule pisać?). Skrucimy też dzięki temu wyrazy (objętość tekstuw).
Często ruwnie ważnym kryterium oceny jest, oprucz treści, poprawność ortograficzna. Na tej podstawie dyskredytuje się ludzi – totalny absurd!. Jeśli ktoś miałby
ohotę, to mugłby obecne zasady stosować w prywatnej korespondencji. Życie tżeba sobie ułatwiać (w tym oszczędzać m.in. czas). Jedni hcą żyć w świecie bez zmian, pełnym ograniczeń, stereotypuw, tabu. Inni są twurcami. Moim obowiązkiem jest z działać tyle ile się da (więc m.in. z tymi, z kturymi jest to możliwe: ludźmi otwartymi, odważnymi, racjonalnymi, twurczymi). Postęp zawdzięczamy m.in. pżełamywaniu stereotypuw. Kim Ty jesteś?
PS Tym, ktuży mają klapki na oczah, można m.in. tak odpowiadać: R-zeczywiście, tr-zeba naśladować naszyc-h pr-zodko(`)w... (proszę zrobić eksperyment i pżeczytać to zdanie komuś na głos, raz z „rz”, „ch”, „ó”, a drugim razem z „ż|”, „h”, „u” i nieh wskaże rużnice...).
Jak Ci ludzie opanowują inne języki skoro czytanie moih tekstuw - z uproszczoną pisownią , gdyż tylko z jednym „ż”, „h”, „u” - jest dla nih barierą nie do
pokonania (kaleczeniem, profanacją języka itp...)? Jak się spodziewać, oczekiwać od nih pokonywania prawdziwyh problemuw, skoro nie potrafią pokonać takih banalnyh, własnyh upżedzeń, stereotypuw? Już na takim pżykładzie widać jak trudno jest kogoś do czegoś racjonalnego pżekonać – coś zmienić.
www.wolnyswiat.pl


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-29, 20:29 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
Koleś co sie rozpisał :mrgreen: weź się puknij. Ci co walą ortografy mają problem i to z nich się będą ludzie śmiać...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-29, 20:53 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Redaktor napisał(a):
a) Tżeba uprościć pisownię, m.in. ustalając jedno: ż, h, u, ś (zamiast „si”), ć (zamiast „ci”) oraz, iż „nie” piszemy razem z wyrazem m.in. gdy występuje w kontekście jednoznacznie negatywnej odpowiedzi i, że wyrazy piszemy tak jak je wymawiamy.


Taaa... czemu nikt jeszcze nie wpadł na ten genialny pomysł? :roll:
Róże litery odpowiadające tym samym głoskom są wynikiem wielowiekowego procesu kształtowania się naszego języka. I najlepszym rozwiązaniem jest nauczenie ludzi poprawnego posługiwania się nim, a nie 'okrojenie' go w beznadziejny sposób :roll:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-30, 11:19 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
Niech się Redaktor Morse'a najlepiej nauczy, tam tylko kropka i kreska, nie ma innej opcji.

Ja się zastanawiam czy osoby, które takie rzeczy piszą, mają wszystko po kolei poukładane pod kopułką, bo nie wydaje mi się.


Ja jórz jezdem ópszedzony do szanownego Redaktora... :evil:

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-04-01, 18:45 
mnie też rażą błędy ortograficzne i te wszystkie PoKeMoŃsKiE $wEeT bLoGaSkI... eh, ja nie wiem jak morzna robici błendy w najprostrzyh wyrazach :lol: właśnie takie błędy najbardziej rażą oczy - "ci" tam gdzie powinno być "ć", "en" zamiast "ę" i te nieszczęsne "h" i "ch"...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO