dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Praktyka - gabinet rehabilitacji
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-06-10, 19:33 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
Stenogram Wykładu p.t.
Wyniki stosowania aplikatorów magnetyczno-świetlnych w półrocznej obserwacji
wygłoszonego przez mgr rehabilitacji panią Skupińską
na XXI Sympozjum dla lekarzy i fizjoterapeutów poświęconym magnetostymulacji, w W-wie w dniu 27.03.2004r. [nieautoryzowany]
W zawodzie rehabilitanta pracuję 30 lat, w tym 20 lat na Oddziale rehabilitacji Szpitala w Zabrzu. Dodatkowo prowadzę od 93 roku prywatny gabinet rehabilitacji. Jestem kierownikiem Działu rehabilitacji fundacji [ ].Zatrudniamy około 80 terapeutów, Miesięcznie wykonujemy około 35 tys. zabiegów. W roku ubiegłym [2003] przeprowadziliśmy około 390 tys. zabiegów. W lutym tego roku[2004] wykonaliśmy plan Funduszu na cały rok[?].
Chciałam państwu przybliżyć jak u nas wygląda praca na wydziale rehabilitacji gdzie zlecamy stosowanie zabiegów aparatem abc jps, zarówno w magnetostymulacji jak i aplikatorami magnetyczno-świetlnymi.
80% przypadków to są pacjenci skierowani przez ortopedów, neurologów, lekarzy rehabilitantów.
Badanie rehabilitacyjne, oprócz ustalenia rozpoznania, ma na celu poznanie rozmiarów nasilenia odchyleń chorobowych, dynamiki okresu rozwojowego choroby, jak również mechanizmu powstania i nasilenia się zniekształceń dysfunkcji oraz związku przyczynowego między czynnikami uszkadzającymi a następstwami jak: uraz, niefizjologiczny rodzaj pracy, wymagania stawiane narządowi ruchu przez rodzaj pracy, nieprawidłowe stosunki stawowe. Dane te służą za podstawę wyboru metod, sposobów taktyk leczenia.
Badanie ogólne przeprowadza się pod kątem wydolności narządów wewnętrznych, zwłaszcza oddychania i krążenia. Wydolność ta ma decydującą rolę w ustaleniu przeciwwskazań do leczenia tj.: rozległości zabiegu, intensywności dawkowania zabiegów fizykalnych. Badanie to odnosi się do stanu ogólnego, odcinkowego, miejscowego. Przeprowadza się w stanie statycznym i dynamicznym. Po wykonaniu tych czynności przystępujemy do ustalenia rodzaju zabiegu, dawki zabiegu i ilości. W pracowniach rehabilitacyjnych wykonujemy wszystkie rodzaje zabiegów z fizykoterapii, kinezyterapii, masażu leczniczego i innych technik specjalistycznych.
W okresie ostatnich 6-ciu miesięcy zostało poddanych leczeniu 3 500 osób, których leczenie odbyło się tylko i wyłącznie przy użyciu aparatu abc jps z zastosowaniem aplikatorów magnetyczno-świetlnych [magnetostymulacja sprzężona ze światłem]: aplikatora IR [podczerwień]- największa liczba zleceń, aplikator mieszany [czerwień-podczerwień], aplikator czerwony.
Były stosowane w następujących jednostkach chorobowych:
- dyskopatie [lędźwiowe, szyjne]
- zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa
- zmiany zwyrodnieniowe stawów [biodrowych, kolanowych]
- [ ] choroby maziówki i ścięgien
- zespół bolesnego barku
- zespół łokcia tenisisty
- zaburzenia w krążeniu rdzeniowym
- ZZSK [zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa – choroba Bachterewa]
- RZS [reumatoidalne zapalenie stawów]
- choroby tkanek miękkich związane z ich używaniem i przeciążeniami
- wszystkie stany pourazowe, skręcenia, złamania [ ] krwiaki oraz martwice kości – choroba Pertesa i Szojermana[fonetycznie].
Z dyskopatią i chorobami zwyrodnieniowymi było 60%, urazy 30%, inne przypadki 10%.
Obecnie przedstawię jednostki, które należą do trudnych w leczeniu a pacjenci wcześniej leczeni byli, bez wyraźnych rezultatów, innymi metodami niż leczenie magnetostymulacją sprzężoną ze światłem.
[ ] było około 1700 przypadków.
Ułożenie punktów aplikacyjnych przy magnetostymulacji jest inne niż przy stosowaniu aplikatorów magnetyczno-świetlnych. Przy aplikacji magnetyczno-świetlnej, aplikatory stosowane są w punktach takich jak w laseroterapii.
Kobieta lat 34 z dyskopatią L4-L5 L5-S1, sklinowacenie L3 po przebytej chorobie Szojermana, z bólami głowy, drętwienie nóg i rąk.
Zastosowałam M3/P2 na 4 IR na odcinek lędźwiowy oraz M1/P2 na 2 IR na odcinek szyjny. Po 2 zabiegach pacjentka pozostała bez zażywania środków bólowych. Po 6-ciu zwiększenie ruchomości głowy do 50%. Pełna ruchomość w stawach barkowych. Po 10-ciu powrót do pracy.
Mężczyzna lat 47. duże skrzywienie w odcinku piersiowym, ze szczytem th4, z rotacją[] trzonów kręgów, ból w okolicy th8, promieniujący do ręki lewej. Leczony bez rezultatów w poradni ortopedycznej.
Zastosowałam M3/P2 na 5 IR.
Po pierwszym zabiegu ból zmniejszył się o 40 %. Następne 5 zabiegów zmniejszyło ból
o 80 % bólu początkowego.
Górnik lat 29 z dyskopatią, z porażeniem nerwu strzałkowego. 4 miesiące w przychodni neurologicznej bez rezultatu w leczeniu.
Zastosowano M3/P2 na 5 na odcinki L5-S1 i drugie ułożenie według wstępnie podanych punktów aplikacji: jeden punkt aplikacji na wejście nerwu kulszowego, dalej w dole podkolanowym następny i na [ ] główkę kości strzałkowej następny. Bardzo dobre rezultaty.
Mężczyzna lat 53 [ ] od 6-ciu miesięcy leczony farmakologicznie bez efektu. Ból promieniujący do lewej dłoni, barku. Pacjent cierpiał cały czas na bezsenność.
Zastosowałam M3/P2 na 4 na głowę kości ramiennej
M1/P3 na 2 na C6 przez 2 tygodnie i następnie M3/P2 na 5 na [ ] barkowe.
Uzyskałam zgięcie do kąta 1200 i odwodzenie pełne. Bóle głowy ustąpiły.
Bardzo dużo przypadków, około 300, było ze zmianami chorobowymi stawów biodrowych stawów kolanowych. Gonartrozy [ ] skręcenia stawów. W tych przypadkach punkty aplikacji to przyczepy mięśni [ ] i tu aplikacja jest stosowana, gdy zachodzi potrzeba przekazania światła w celu zadziałania o pewnym zasięgu tj.:
-typu zapalnego,
- antyobrzękowego lub przeciwbólowego na tkanki lub punkty położone na małej głębokości. Inne punkty aplikacji, ośrodek zgięcia podkolanowego, jest używany, gdy zachodzi pewność, że można skoncentrować całą energię na jednym szczególnym punkcie lub trzeba doprowadzić do przeniknięcia energii przez szpary stawowe i powodując odbicie, trafić do samego centrum stawu. Ważne jest także by stawy były zgięte w sposób umożliwiający otworzenie szpary.
Kobieta lat 64 z gonartrozą stawów kolanowych. Przykurcze, ból w stawach kolanowych i biodrowych.
Zastosowałam M1/P3 na 2 aplikator mieszany na okolice głównego bieguna rzepki i drugie ułożenie na przyśrodkową stronę stawów kolanowych. Trzecie na [ ].
Po trzecim zabiegu nastąpiło rozluźnienie napiętych mięśni. Po 10-ciu pełne zgięcie w stawach kolanowych i chód płynny.
W schorzeniach reumatycznych nadal u mnie pozostaje 90-ciu pacjentów.
Mężczyzna lat 50. ZZSK. Przykurcze w stawach barkowych, brak ruchomości w odcinku szyjnym i piersiowym. Przykurcze w stawach biodrowych.
Zastosowałam M3/P2 na 5 mieszany na stawy krzyżowo-biodrowe
M1/P3 na 2 na odcinek szyjny, na zmiany i na odcinek piersiowy. Dużo większe możliwości ruchowe, prawie o 60%, większa pojemność płuc, swobodniejsze oddychanie. Nadal pozostaje w leczeniu 2 razy w tygodniu.
Dużą grupę stanowią młodzi pacjenci w wieku 11 – 16 lat ze zmianami zapalnymi, z martwicą kości.
Chłopak lat 16. jałowa martwica guzowatości kości piszczelowej. Duża wrażliwość bólowa, miejscowe zgrubienie, wzmożona ciepłota skóry, chód o kulach. Zakwalifikowany do zabiegu operacyjnego.
Zastosowałam M3/P3 na 4 na miejsce guzowatości. Po 3 zabiegach ból ustąpił. Po 10-ciu pacjent odstawił kule. Po następnych 5 M3/P3 na 3 przesłałam go do usprawnienia ruchowego.
Około 23 mężczyzn w wieku 14 – 23 lata z chorobą Szojermana. Jałowa martwica nasad trzonów kręgów w okolicy środkowego i dolnego odcinka piersiowego.
Zastosowałam M1/P3 na 3 aplikatorem mieszanym na okolicę środka odcinka piersiowego
M1/P3 na 3 na dolną część odcinka piersiowego.
Po 8-miu zabiegach nastąpiło duże rozluźnienie napięcia mięśniowego, całkowicie zniknął ból. Po 10-ciu zabiegach można było rozpocząć ćwiczenia.
Mężczyzna lat 19. choroba Pertesa, złuszczenie głowy kości udowej i jej martwica. Leczony długo przez lekarza ortopedę. Stosowano tylko unieruchomienie gipsowe.
W efekcie zakwalifikowany do zabiegu operacyjnego.
Zastosowałam M3/P2 na 5 mieszany na głowę kości udowej
M1/P3 na 3 IR na staw krzyżowo-biodrowy.
Po 5-ciu zabiegach ustąpił ból i nastąpiło rozluźnienie przykurczonych mięśni. Po następnych 5-ciu poprawa w zakresie ruchu w stawie. Pozostaje w leczeniu 1 raz w tygodniu M1/P3 na 3 IR. Zdjęcie rtg kontrolne wykonane będzie w,maju 2004 r.
Następna grupa leczonych to chorzy z urazami. Działanie terapeutyczne aplikatora IR w procesie leczenia złamań, okazało się niezwykle skuteczne, zwłaszcza w przypadkach, w których z powodu zjawisk pseudo artrozy lub innych anomalii zachodzą opóźnienia tworzenia chrząstki. Działanie przeciwbólowe aplikatora IR odgrywa dużą rolę, ponieważ w wielu przypadkach nie usunięcie następstw bólowych stoi na przeszkodzie ustąpieniu przedwczesnej sztywności kończyny. Sztywność kończyny powoduje także zastój żylno-limfatyczny wraz z obrzękami i w wielu wypadkach z zanikiem kostnym tzw. zespół Sudecka.
Kobieta lat 56 po złamaniu kostki bocznej. 4 tygodnie gips, następne 4 tygodnie rehabilitacja w innej placówce – bez efektu. Stopa i podudzie, obrzęk Sudecka wyraźny.
Zastosowałam M3/P2 na 5 IR na kostkę boczną
M3/P2 na 4 na staw skokowy przez 2 tygodnie, następnie M3/P2 na 3 IR. Może chodzić samodzielnie, bez obrzęku, bez bólu.
Górnik poparzony w listopadzie [2003] w kopalni Sośnica. 40% powierzchni ciała uległo poparzeniu. Po leżeniu w szpitalu skierowany do rehabilitacji. Bardzo duże blizny ramion, przedramion, ruch w stawach palców minimalny.
Zastosowano M1/P2 na 2 mieszany na stronę grzbietową rąk przez 15 dni. Uzyskano pełną ruchomość stawów palców, bez obrzęków.
Pacjenci po zakończeniu leczenia rehabilitacyjnego, są ponownie konsultowani przez lekarza kierującego i w razie konieczności dodatkowo diagnozowani. Wykonywane są zdjęcia rtg, rezonans magnetyczny.
Oceniając na podstawie 3 500 pacjentów leczonych przy pomocy aplikatorów magnetyczno-świetlnych aparatu abc jps, stwierdzam, że ich użycie jest bardzo znaczące i jest doskonałym wspomaganiem w rehabilitacji, skracającym okres rehabilitacji do minimum.

_________________
wolność to świadomość ograniczeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Praktyka - gabinet rehabilitacji
PostNapisane: 2018-03-23, 10:05 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2013-03-15, 20:14
Posty:350
Ja się cieszę że znajomy polecił mi AthleticoMed, po mojej kontuzji kolana dostaję tam niezmierna pomoc w pełni profesjonalny sposób.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=A5lqKG5p6mM


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Praktyka - gabinet rehabilitacji
PostNapisane: 2018-05-30, 21:01 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2018-02-22, 20:43
Posty:41
Na moje kolana pomógł mi laser wysokoenergetyczny i fala uderzeniowa. Chodze do ośrodka Kimed na Mokotowie i jestem zadowolona z tamtejszej opieki rehabilitacyjnej.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO