dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-11-06, 20:17 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-11-06, 19:42
Posty:10
Nikt nikogo nie obraża, skoro masz się za dorosłego to byś się tego domyślił że wyrażenie swojego zdania i zajęcie odpowiedniego stanowiska w dyskusji nie jest jeszcze obrazą


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-06, 20:23 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
kam19zmc napisał(a):
Nikt nikogo nie obraża, skoro masz się za dorosłego to byś się tego domyślił że wyrażenie swojego zdania i zajęcie odpowiedniego stanowiska w dyskusji nie jest jeszcze obrazą


Galerianka, to określenie kobiety, a raczej młodej dziewczyny prostytuującej się w zamian za uzyskanie konkretnych korzyści (ubrań, butów, torebek etc.). Więc nazwanie kogokolwiek galerianką, jest obraźliwe.

Odnośnie dorosłości, to tak się składa, że jestem dwukrotnie starszy od Ciebie :)

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-06, 21:27 
Cytuj:
Pamietajmy, że w 1 fazach zaplodnienia oraz rozwoju to jeszcze nie jest calkowicie utworzona forma zycia. Mozna to porownac do kijanki lub zoltka w jajku. Hm jesli to sa 1 tygodnie ciazy to jestem za aborcja jesli to juz pare miesiecy to jestem przeciwna. Po paru miesiacach jest to morderstwo. Oczywiscie mozecie sie nie zgodzic, pozdrawiam.


Cooo?????? :shock: A co to niby jest, jak nie żywa istota??? Bo co, bo człowieka nie przypomina???? To kiedy staje się człowiekiem??? Jak ma palce, nóżki czy włosy??? Nam o tym decydować??? A jeśli to jest już człowiek, a Ty nie masz tej świadomości, to zaryzykujesz i je zabijesz??? Wołam o pomstę do nieba!!! :evil:


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-06, 21:41 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Davis napisał(a):
Cytuj:
Pamietajmy, że w 1 fazach zaplodnienia oraz rozwoju to jeszcze nie jest calkowicie utworzona forma zycia. Mozna to porownac do kijanki lub zoltka w jajku. Hm jesli to sa 1 tygodnie ciazy to jestem za aborcja jesli to juz pare miesiecy to jestem przeciwna. Po paru miesiacach jest to morderstwo. Oczywiscie mozecie sie nie zgodzic, pozdrawiam.


Cooo?????? :shock: A co to niby jest, jak nie żywa istota??? Bo co, bo człowieka nie przypomina???? To kiedy staje się człowiekiem??? Jak ma palce, nóżki czy włosy??? Nam o tym decydować??? A jeśli to jest już człowiek, a Ty nie masz tej świadomości, to zaryzykujesz i je zabijesz??? Wołam o pomstę do nieba!!! :evil:


Po zapłodnieniu, formuje się zygota. Jest to zapłodniona komórka, która ulegnie podziałowi, dając początek zarodkowi. Zarodek, to komórka która uległa podziałowi. To stadium trwa mniej więcej do ósmego-dziewiątego tygodnia ciąży. Dopiero w kolejnych tygodniach możemy mówić o płodzie. Niemniej, w pierwszym trymestrze życia, nie jest to nawet żywa istota.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-06, 21:50 
Aaa... bo człowiek to sobie tak ponazywał? :) Medycyna zawsze znajdzie sobie jakieś wytłumaczenie. A dusza? Kiedy ona jest obecna? Po podziale, czy dopiero jak człowiek się urodzi?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-06, 21:55 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Davis napisał(a):
Aaa... bo człowiek to sobie tak ponazywał? :) Medycyna zawsze znajdzie sobie jakieś wytłumaczenie. A dusza? Kiedy ona jest obecna? Po podziale, czy dopiero jak człowiek się urodzi?


Nie chce mi się tłumaczyć wiadomości oczywistych. Zajrzyj do dowolnego podręcznika biologii ze szkoły średniej. Tam masz dokładnie wyjaśnione, dlaczego to się nazywa i jak wygląda przebieg ciąży.

Duszą medycyna się nie zajmuje, z prostego względu. Medycyna, jest nauką zajmującą się chorobami i leczeniem człowieka, bazując na doświadczeniach empirycznych. Nie zajmuje się natomiast tym, co nie istnieje.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-06, 22:05 
Cytuj:
Nie chce mi się tłumaczyć wiadomości oczywistych. Zajrzyj do dowolnego podręcznika biologii ze szkoły średniej. Tam masz dokładnie wyjaśnione, dlaczego to się nazywa i jak wygląda przebieg ciąży.


Dzięki, ale zawsze miałem 4 lub 5 z biologii ;] Skąd się wzięły te wszystkie definicje w tym podręczniku? No krasnoludki chyba tego nie napisały, a jak nie one to chyba człowiek.. ?
Czyli człowiek sam sobie to tak ponazywał;]

Cytuj:
Duszą medycyna się nie zajmuje, z prostego względu. Medycyna, jest nauką zajmującą się chorobami i leczeniem człowieka, bazując na doświadczeniach empirycznych. Nie zajmuje się natomiast tym, co nie istnieje.


Medycyna jak i lekarze chcą cały świat zmieścić w głowie i zbyt racjonalnie podchodzą do życia. Że też akurat musiałem trafić na niewierzącego lekarza... ;/ Ok, kwestii wiary nie poruszam, bo to nie ten temat, a poza tym ciśnienie mi już wystarczająco wzrosło...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-06, 23:19 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Davis napisał(a):
Cytuj:
Nie chce mi się tłumaczyć wiadomości oczywistych. Zajrzyj do dowolnego podręcznika biologii ze szkoły średniej. Tam masz dokładnie wyjaśnione, dlaczego to się nazywa i jak wygląda przebieg ciąży.


Dzięki, ale zawsze miałem 4 lub 5 z biologii ;] Skąd się wzięły te wszystkie definicje w tym podręczniku? No krasnoludki chyba tego nie napisały, a jak nie one to chyba człowiek.. ?
Czyli człowiek sam sobie to tak ponazywał;]


Załóżmy, że istnieje jakieś kryterium bycia np. psem. Sierść, długi język, ogon, wydawanie odgłosów nazywanych szczeknięciem. I tutaj, niezależnie, czy nazwiemy tę istotę psem, czy też benzenem, nie ulega wątpliwości, że spełnia on dane kryterium, prawda? Podobnie też, zygota jest tylko zygotą (tj. zapłodnioną komórką jajową), jak zarodek tylko zarodkiem. Ciężko przypisywać cechy spełniające kryterium bycia człowiekiem zarodkowi.

Cytuj:
Cytuj:
Duszą medycyna się nie zajmuje, z prostego względu. Medycyna, jest nauką zajmującą się chorobami i leczeniem człowieka, bazując na doświadczeniach empirycznych. Nie zajmuje się natomiast tym, co nie istnieje.


Medycyna jak i lekarze chcą cały świat zmieścić w głowie i zbyt racjonalnie podchodzą do życia. Że też akurat musiałem trafić na niewierzącego lekarza... ;/ Ok, kwestii wiary nie poruszam, bo to nie ten temat, a poza tym ciśnienie mi już wystarczająco wzrosło...


Nie wnikając w kwestie istnienia, czy też nieistnienia duszy, nie jest to organ widoczny, namacalny, którego można doświadczyć. Kwestią duszy zajmują się teologowie, nie lekarze.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-06, 23:25 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-16, 17:18
Posty:359
Davis napisał(a):
Medycyna jak i lekarze chcą cały świat zmieścić w głowie i zbyt racjonalnie podchodzą do życia.


Chyba jesteś nieco przewrażliwiony pod tym względem. :) A biologia chyba nie była ulubionym przedmiotem.
Poza tym jeśli kilka komórek dla Ciebie to istota to spójrz dookoła siebie i zobacz ile "istot" w tej chwili Cię otacza.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-06, 23:28 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
varna napisał(a):
Poza tym jeśli kilka komórek dla Ciebie to istota to spójrz dookoła siebie i zobacz ile "istot" w tej chwili Cię otacza.


Aż się wstyd robi na samą myśl, ile istnień zostało poświęconych w imię sterylności stołu operacyjnego.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO