dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2006-11-11, 17:57 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2006-11-03, 13:53
Posty:112
Thx za pomoc ze znakami, bo sama bym nigdy na to nie wpadła.

Już nie po raz pierwszy zarzucasz mi hipokryzję. Wg "Słownika wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych" Władysława Kopalińskiego hipokryzja, to obłuda, dwulicowoœć, nieszczeroœć, fałsz, udawanie ... obłudna nie jestem na pewno, bo nikomu swoimi wypowiedziami nie chcę się podlizać, dwulicowa tym bardziej, bo nigdy nie demonstruję dwóch różnych poglšdów do dwóch różnych ludzi, nie odpowiadam co innego jednemu a co innego drugiemu, bo to chcš usłyszeć, tym bardziej nie jestem nieszczera, bo szczerze przedstawiłam swoje poglšdy na temat dyskutowany, fałsz również do mnie nie pasuje, bo nie podlizuję się nikomu o kim mam złe zdanie, udawanie na pewno mnie nie bawi i nie udaję przed Wami przekonanej do Waszych racji, skoro nie przekonaliœcie mnie jeszcze. W czym więc przejawia się ta moja hipokryzja?
A może tak, jak już tu ktoœ pisał, nie uznajesz naukowych definicji i na okreœlenie hipokryzjii masz swojš, całkiem innš?
Tekstu PTS nie znałam, bo w żaden szczególny sposób do tej pory nie zajmowałam się badaniami nad homosexualizmem, jedynie temat mnie interesuje, więc czytam tylko to, co mi wpadnie w rękę na ten temat. Dlatego też nie próbuję nikogo przekonywać do mojego poglšdu a jedynie go przedstawiam. Jest ogólnodostępne forum dyskusyjne z tematem, który mnie interesuje i sš ludzie, którzy twierdzš, że sš tolerancyjni, to czemu nie mam szczerze napisać, co na ten temat myœlę?
Na zdrowy rozum, to powinno być dobrze, bo może dowiem się czegoœ ciekawego ... ale to tylko ja tak myœlę. Okazało się, że osoby naprawdę tolerancyjne majš zupełnie inny poglšd na tš sprawę. A tak a propos, to wiesz, kto jest tak naprawdę tolerancyjny? Otóż ten, kto toleruje fakt, że inni go nie tolerujš. Ja tego właœnie doœwiadczam na żywo, bo ani mnie ziębi ani grzeje fakt, że nie tolerujecie moich poglšdów. Ja Was toleruję i dziękuję Panu Bogu, że nie jestem taka, jak Wy ... znaczy Ci, którzy nie tolerujš mojego prawa do wyrażenia swoich poglšdów, tylko słyszšc, że sš one inne, niż ich własne, obrzucajš mnie żałosnymi epitetami. Tak szczerze mówišc, to czytajšc wypowiedzi niektórych osób, nasunęło mi się przypuszczenie, że gdybyœmy żyli w œredniowieczu, to zostałabym spalona na stosie za brak zgody do wyrażania narzuconego z góry zdania.

W każdym bšdŸ razie, w moim rozumieniu, prawie każdy, to większoœć a nie wszyscy, podobnie jak większoœć pokrzywdzonych, to większoœć pokrzywdzonych a nie wszyscy. Może i bardzo niewielka, ale jednak różnica. I ta różnica sprawia, że nie można uogólniać, tylko należy każdego człowieka traktować, jako jednostkę a wszystkich po prostu tolerować a nawet więcej ... otoczyć szczególnš troskš, miłoœciš i akceptacjš. Bo tak należy zachowywać się w stosunku do każdego, kogo nie rozumiemy. Nie porównuję więc homosexualistów do ludzi ułomnych, tylko uważam, że powinni być traktowani tak, jak inni ułomni ludzie. I od razu wyjaœnienie ... ułomny człowiek, to człowiek, któremu czegoœ brak ... ręki, nogi, wzroku, słuchu ale także np. potrzeby pozostawienia po sobie potomka, co jest domenš samców nie tylko ludzkich :-D .
I tak oto udało mi się gładko przejœć do tematu homosexualnych zwierzšt ... na stronie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm

jest taki text ...

"Homoseksualizm u zwierzšt
Istnieje wiele zachowań zwierzęcych, które nie sš akceptowane w stosunkach międzyludzkich, w zwišzku z czym badania nad występowaniem zachowań homoseksualnych u zwierzšt nie powinny być traktowane jako punkt odniesienia do oceny tego zjawiska u ludzi. W œwiecie zwierzšt obserwuje się zbliżenia o charakterze homoseksualnym, również wœród gatunków najbliżej spokrewnionych z człowiekiem – szympansów.

Przy wycišganiu wniosków z obserwacji zachowań zwierzšt należy być jednak ostrożnym, ponieważ pewne zachowania, które wyglšdajš jak kopulacja dwóch samców bardzo często nie wynikajš z pocišgu seksualnego do osobników tej samej płci, lecz sš to rytualne zachowania w których jeden samiec próbuje w ten sposób zademonstrować swojš dominację nad drugim. Takie zachowanie jest często spotykane np. u psów czy pawianów. W społeczeństwach cywilizowanych, zachowanie takie uważa się za patologię, spotyka się je w œrodowiskach nacechowanych agresjš np. wœród więŸniów oraz żołnierzy (tzw. fala)."

I teraz pytanie ... czy jesteœmy społeczeństwem cywilizowanym? :-D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-11-11, 18:47 
nie ma za co, ale coś nadal te Twoje polskie literki nie dzialają poprawnie :)
ja poza wyborem automatycznym mam jeszcze zaznaczone pod spodem "Europa Środkowa (ISO)" może to wina tego :)


wszystkie "trudniejsze" słowa sprawdzasz w słowniku? :)

dwulicowa tym bardziej, bo nigdy nie demonstruję dwóch różnych poglšdów do dwóch różnych ludzi
właśnie tak robisz, najpierw piszesz, że homoseksualizm to zboczenie, choroba, homosexualisci to ludzie ułomni, pedofile etc a później, że jesteś tolerancyjna, wypowiadasz się o nich nawet z sympatią mimo wcześniejszej antypatii, najpierw szufladkujesz wszystkich homosexualistów do jednego worka zboczeńców i pedofili a później piszesz, że nie uogólniasz, że ludzi powinno się oceniać jako jednostkę, indywiduum.

tak więc nie piszę swoich definicji różnych słów, zresztą skoro mnie poprawiasz to sama wyrażaj sie poprawnie bo nie ma "naukowych definicji" słów więc to może Ty sama stwarzasz sobie własne pojęcia. :) ja zawsze myślałam, że są definicje językowe/słownikowe słów.

Ja także jestem tolerancyjna wobec Twoich poglądów. Nie szykanuje Cie przecież. Nie piszę "homofobi do gazu!" "homofobi na stos" i nie rzucam kamieniami. Poprostu jesteś, żyjesz obok mnie. A co ja robie? Wyrażam swoje poglądy i polemizuje z Tobą bo są one sprzeczne z Twoimi.

żałosne epitety? hipokrytka? homofobka? moja droga, to nie są żadne epitety tylko moje obserwacje na temat Twojej postawy. :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-11-11, 18:57 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
delikatna nikt Cie nie obrzucal zalosnymi epitetami, byla mowa ze jestes nietolerancyjna, jesli to dla Ciebie zalosny epitet to przepraszam Cie z calego serca, ale czytajac Twoj posty takie odnosze wrazenie.
I naprawde najpierw cos piszesz a potem sie tego wypierasz a na kazde takie zachowanie masz wytlumaczenie i kilka definicji ze "Słownika wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych" Władysława Kopalińskiego.
Ja narazie nie zamierzam sie udzielac w tym temacie bo dyskutowac mozna z osobami ktore wiedza co mowia i maja swoje zdanie a nie przepisuja definicje wyrazow ze "Słownika wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych" Władysława Kopalińskiego.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-11-11, 22:56 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2006-11-03, 13:53
Posty:112
Re: alinQa ...

Ja nie muszę sprawdzać znaczenia słów, które używam, bo je znam, ale kiedy muszę uświadomić kogoś, że myli pojęcia, to zawsze powołuję się na źródło moich wiadomości, żeby nie wyszło, że coś komuś imputuję a nie mam racji. I tak a propos ... dwulicowa byłabym wtedy, gdybym przykładowo swoim znajomym homosexualistom mówiła w oczy, że homosexualizm nie jest zboczeniem a poza nimi, czyli do innych ludzi mówiła, że jest. Nic takiego nie ma miejsca, jak dyskusja schodzi na ten temat, to zawsze trzymam się swojego zdania, że jest, bo na dzień dzisiejszy takie mam zdanie. Krową nie jestem i zdanie zmieniam, ale tylko wtedy, jak ktoś mnie przekona, że nie mam racji.
Na koniec umówmy się, że każdy pozostaje przy swoim zdaniu, bo wyciąganie kilku czy kilkunastu słów z moich wypowiedzi, które potwierdzają teorię mojej rzekomej nietolerancji jest wielkim przegięciem. Nie zrozumienie moich wypowiedzi powoduje takie a nie inne obserwacje mojej postawy, a to z kolei powoduje wyciaganie z moich postów słów bez cytowania kontextu, bez którego sens staje się całkiem inny. Myślę, że sensowniejsze na początek byłoby podyskutowanie o tolerancji.

Nie wiem, jak mi wyjdzie ten text, ale mam wszystko zaznaczone prawidłowo ...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-11-11, 23:09 
wyszedł Ci dobrze. :)

Może dlatego, że formuujesz nielogiczne zdania :) w końcu nie ja jedna napisałam, że nie jesteś konsekwentna w tym co piszesz. :)

ja także znam znaczenie słów których używam.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-11-13, 15:10 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-08-30, 19:53
Posty:1248
Lokalizacja: Strzelece Op.
eh...dziewczyny...czytam to i zastanawiam sie kiedy skonczycie...To juz nie jest spokojna rozmowa na temat homo. To zamienilo sie w sprawe prywatna...

peace V

_________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-11-13, 17:56 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2006-11-03, 13:53
Posty:112
Może jeszcze tego nie widać, ale ja na razie zakończyłam tą dyskusję. Jest taka pewna granica, której nigdy nie przekraczam, ale dokładniej o tym już pisałam, więc nie będę się powtarzać. Rzecz po prostu w tym, że zapomninam czasami, z kim dyskutuję i to, co piszę nie podoba się ... ale inteligencja chwali. :-D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-30, 16:34 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Słyszeliście o pomyśle pewnej pani z MEN (nie jestem pewna czy ona była z MEN czy od Rzecznika Praw Dziecka) która zrobiła listę z zawodami których homoseksualiści nie powinni wykonywać :roll: Jest tam bodajże nauczyciel, instruktor fitness i jakiś tam zawód związany ze sztuką.

Jak dla mnie totalny absurd! Ona chyba uważa że każdy gej = pedofil.
co Wy o tym myślicie ?

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-30, 18:04 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Ostatnio zauważyłam, że w naszym kraju panuje przekonanie, że jak o czymś nie mówimy to tego nie ma :-/ Lista zawodów zakazanych dla gejów jest jednym z przejawów takiego myślenia.... Jak dzieci nie będą miały styczności z homoseksualizmem to nigdy więcej nie urodzi się żaden gej ani lesbijka.
Tak samo jak pomysł całkowitego zakazu mówienia w szkołach o takich sprawach, który też niedawno wyszedł od naszego rządu. Ludzie, to nie jest sposób :/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-31, 18:07 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-03-24, 15:32
Posty:48
a ja się zastanawiam co się dzieję...

ostatnio na jakie forum nie wejdę tam jest temat o homoseksualizmie :)

widać dosyć prężnia działa ta, no jak jej tam, propaganda homoseksualna
tak?
;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO