dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Studia w Anglii
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-08-19, 13:58 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2009-08-19, 13:53
Posty:1
Lokalizacja: Poland ! A co !
Witam wszystkich ;) Piszę tutaj, ponieważ myślę, że jesteście bardziej zorientowani niż ja. Mianowicie chodzi mi o studia w ANGLII. Czy możecie mi napisać jak się tam dostać? Tzn. czy liczą się tylko wyniki z matury w Polsce? Czy trzeba mieć jeszcze jakieś kursy? Będę wdzięczna za wyjaśnienie wszystkiego !
Pozdrawiam serdecznie ;) :mrgreen:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-08-22, 00:27 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2009-08-22, 00:07
Posty:1
Hej! Generalnie to tak, głównym wymogiem, aby dostać się na studia w Anglii jest uzyskanie odpowiedniego wyniku z matury. Jeśli nie zdajesz matury międzynarodowej, będzie Ci też potrzebny certyfikat z języka, jaki - to zawsze określa uniwerek. Oprócz tego będziesz musiała też napisać tzw. personal statement. Jest to taki krótki esej o Tobie, w którym wyjaśniasz dlaczego chcesz studiować wybrany kierunek i dlaczego się do tego nadajesz. Do tego będzie Ci jeszcze potrzebna jedna (jeśli dobrze pamiętam) referencja, oczywiście po angielsku. Wszystkie dokumenty składasz przez ucas, zajrzyj na stronę, tam jest wszystko wytłumaczone krok po kroku. Polecam także przeglądanie stron uniwersytetów, wiele z nich, np. ten, na którym ja studiuję, ma nawet strony dla studentów z poszczególnych krajów. Tutaj np. możesz poczytać o warunkach przyjęcia na studia magisterskie w anglii, na Nottingham. Generalnie cała procedura jest o wiele mniej skomplikowana niż się wydaje :) Jak masz jakieś jeszcze pytania, to pisz na forum, będę tu zaglądać :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Nottingham
PostNapisane: 2010-03-06, 16:59 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2010-03-06, 16:54
Posty:1
Za rok kończę studia magisterskie, wiec postanowiłam się rozejrzeć za jakąś opcja poszerzenia mojej wiedzy w zakresie chemii I fizyki na studiach doktoranckich. Moim marzeniem zawsze było wyjechać na studia do Anglii. Mam już kilka kursów na oku kurs Geodezja na uniwersytecie Nottingham. Czy ktoś może tam studiował/ studiuje i mógłby powiedzieć mi coś więcej o tej uczelni?
Z góry dziękuję,
Idka


Ostatnio edytowano 2010-05-25, 19:24 przez motylek, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-03-21, 01:55 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
kamila1987 napisał(a):
Hej! Generalnie to tak, głównym wymogiem, aby dostać się na studia w Anglii jest uzyskanie odpowiedniego wyniku z matury. Jeśli nie zdajesz matury międzynarodowej, będzie Ci też potrzebny certyfikat z języka, jaki - to zawsze określa uniwerek. Oprócz tego będziesz musiała też napisać tzw. personal statement. Jest to taki krótki esej o Tobie, w którym wyjaśniasz dlaczego chcesz studiować wybrany kierunek i dlaczego się do tego nadajesz. Do tego będzie Ci jeszcze potrzebna jedna (jeśli dobrze pamiętam) referencja, oczywiście po angielsku. Wszystkie dokumenty składasz przez ucas, zajrzyj na stronę, tam jest wszystko wytłumaczone krok po kroku. Polecam także przeglądanie stron uniwersytetów, wiele z nich, np. ten, na którym ja studiuję, ma nawet strony dla studentów z poszczególnych krajów. Tutaj np. możesz poczytać o warunkach przyjęcia na studia magisterskie w anglii, na Nottingham. Generalnie cała procedura jest o wiele mniej skomplikowana niż się wydaje :) Jak masz jakieś jeszcze pytania, to pisz na forum, będę tu zaglądać :)


Temat jest znacznie ułatwiony, jeżeli zdaje się IB. Chociaż i tak łatwo nie jest.

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Studia w Anglii
PostNapisane: 2010-06-21, 00:21 
Aplikacja na studia w Wielkiej Brytanii wcale nie jest taka trudna! Ja sama studiuję w Londynie i musze powiedzieć, że jeśli ktoś z was ma taką możliwość, powinien wyjechać uczyć się za granice. To jest świetna okazja, żeby poznać kulturtę i język innego kraju, przebywać w międzynarodowym towarzystwie. To bardzo otwiera na ludzi i nowe doświadczenia.
Na allegro jest sprzedawana bruszura która w bardzo przystępny sposób wyjaśnia proces rekrutacyjny i generalnie jest taki mini- przewodnikiem po studiach w UK.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1087773394

ona jest sprzedawana cały czas, więc jeśli aukcja się skończyła pewnie jest w innych przedmiotach użytkownika.


NAMAWIAM WAS WSZYSTKICH NA STUDIA W WIELKIEJ BRYTANII. To świetna przygoda!


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Studia w Anglii
PostNapisane: 2011-11-25, 06:25 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-11-09, 07:19
Posty:137
skonczylam studia licencjackie i magisterskie w londynie wiec jesli macie jakies problemy z aplikacją, służe pomocą. tak jak wspomniala marcelina, proces nie jest w ogole trudny a o pomoc tez latwo. wszystko przebiega na prawdę łatwo i przyjemnie. na prawde warto:)

_________________
modne dodatki


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Studia w Anglii
PostNapisane: 2011-11-25, 13:16 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-11-18, 13:34
Posty:54
Ważne jest też, żeby szybko dowiedzieć się, kiedy trzeba składac pierwsze dokumenty, bo czasem musi to być prawie rok naprzód, więc na studia rozpoczynające się jesienią 2012 r. trzeba niekiedy juz teraz wysłać aplikację - nie na wszystkich tak jest, ale znam takich, co się przejechali, bo terminy były wczesne, więc zanim się zainteresowali, to już było po ptakach.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Studia w Anglii
PostNapisane: 2012-02-28, 14:35 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-09-22, 18:53
Posty:187
Gdybym mogła wybrać drugi raz, to pojechałabym na studia do Anglii. Ale czasu się nie cofnie, a na drugi kierunke w tym wieku już za późno. Ale przynajmniej wyjechalam w czasie studiów na work&travel i nie żałuję - międzynarodowe kontakty, podszkolenie języka, nowe miejsca, piękne wspomnienia - było warto!

_________________
sklep godny polecenia


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Studia w Anglii
PostNapisane: 2012-02-29, 23:23 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-22, 15:38
Posty:434
Jak jedziecie do Anglii to uczycie się wczesniej języka czy idziecie na żywioł.
A moze wcześniej jakies kursy ?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Studia w Anglii
PostNapisane: 2012-03-26, 17:50 
Adept
Offline

Dołączył(a):2012-03-26, 16:59
Posty:34
„Tribestan – pierwszy w Polsce preparat dla kobiet i mężczyzn podnoszący libido”



http://i39.tinypic.com/bilzr4.jpg


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO