dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 265 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 27  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-07-12, 21:17 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
Mundurki to faktycznie jest poroniony pomysł, będzie tylko większe zamieszanie. Tekst który usłyszałem dziś od Adka: "Roman Giertych, szubienica, to jest nowa koalicja."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-12, 21:18 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Natty napisał(a):
Fakt ale nauczycielka która się tak ubiera pokazuje że nie można jej traktować poważnie i nie powinna mieć pretensji że uczniowie jej nie szanują, od tego jest dyrektor żeby jej zwrócić uwagę.
Nie uważasz że mundurki dla nauczycieli to już lekki cyrk ? Moim zdaniem już za dużo cyrku było w naszym kraju, można już przystopować.


Jeśli mam być szczera, to na początku byłam za mundurkami dla uczniów, przeciw mundurkom dla nauczycieli. Ale patrząc na to, w jaki sposób to wszystko jest organizowane, to już tracę rozeznanie co jest głupie,a co nie :roll: Najlepiej by było w ogóle zrezygnować z tych wszystkich 'nowelizacji' :-?
O mundurkach dla nauczycieli mówiłam akurat poważnie - i tak nasz kraj jest jednym wielkim cyrkiem...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-13, 12:20 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Mnie to nie przekonuje, czy w innych krajach mundurki noszą nauczyciele ? Nie.
Szkoła jest po to żeby wychowywać młodzież a nie nauczycieli, patrzę na to z perspektywy absolwentki, to jest zły pomysł. Uczniowie to uczniowie a nauczyciele to nauczyciele, dwie różne grupy, nie mieszajmy tego. Zresztą nie chciałabym iść po korytarzu w mundurku a obok mnie nauczycielka w identycznym, sorry ale to kretynizm.
ema napisał(a):
Najlepiej by było w ogóle zrezygnować z tych wszystkich 'nowelizacji' :-?

trzeba zmienić min edukacji na takiego który chce zrobić coś dobrego dla szkolnictwa.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-13, 12:34 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Natty napisał(a):
Mnie to nie przekonuje, czy w innych krajach mundurki noszą nauczyciele ? Nie.
Szkoła jest po to żeby wychowywać młodzież a nie nauczycieli, patrzę na to z perspektywy absolwentki, to jest zły pomysł. Uczniowie to uczniowie a nauczyciele to nauczyciele, dwie różne grupy, nie mieszajmy tego. Zresztą nie chciałabym iść po korytarzu w mundurku a obok mnie nauczycielka w identycznym, sorry ale to kretynizm.


Może właśnie dlatego mamy na to różne poglądy - Ty patrzysz jako absolwentka, a jako uczeń ;)
I nie miałam na myśli takich samych mundurków dla uczniów i nauczycieli, wiadomo, że to wyglądałoby trochę niepoważnie. Chodziło mi raczej o jakieś garsonki jednym kolorze dla nauczycielek itp.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-13, 12:42 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
ale patrz, mało jest takich nauczycielek które ubierają sie tak jak opisałaś to wyzej (o tym dekolcie mowie), wiec po co karac normalnych, roztropnych, starszych wiekiem nauczycieli ? W kazdej szkole jest pewnie jeden taki wyjatek który mam albo piersi albo majtki na wierchu.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-13, 12:50 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Natty napisał(a):
ale patrz, mało jest takich nauczycielek które ubierają sie tak jak opisałaś to wyzej (o tym dekolcie mowie), wiec po co karac normalnych, roztropnych, starszych wiekiem nauczycieli ? W kazdej szkole jest pewnie jeden taki wyjatek który mam albo piersi albo majtki na wierchu.


Ale ta zasada odnosi się identycznie do uczniów - paniusie z brzuchem na wierzchu to nie są reguły. Więc czemu karani mają być uczniowie, którzy ubierają się normalnie?
Albo czemu stosować 'zero tolerancji' dla uczniów którzy nie chuliganią i przykładają się do nauki?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-13, 12:54 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Przecież żaden normalny nauczyciel nie zastosuje programu 'zero tolerancji' dla dobrego, nie robiącego problemów ucznia (tak w ogóle na czym ma polegac to zero tolerancji ? )
poza tym nie uwierze ze jest gdzies nauczycielka ktora chodzi z brzuchem na wierzchu i z dekoltem po sam pepek, nie przesadzajmy i nie uogólniajmy ;] jesli zdarzyl sie jeden taki przypadek nie znaczy ze jest ich wiecej, kazdy nauczyciel liczy sie z tym ze rowniez przez ubior jest odbierany przez uczniow i na pewno nie ubierze sie specjalnie w szpilki mini i top bez ramiaczek.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-13, 13:36 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Natty napisał(a):
Przecież żaden normalny nauczyciel nie zastosuje programu 'zero tolerancji' dla dobrego, nie robiącego problemów ucznia (tak w ogóle na czym ma polegac to zero tolerancji ? )

Z tego co wiem, zero tolerancji ma polegać na tym, że przestrzegane będą zasady ustalone przez Ministra, czyli:
Absolutny zakaz makijażu, 'wyzywającego' ubrania, pomalowanych paznokci, jakiejkolwiek biżuterii, malowania włosów itd. Dodatkowo zakaz opuszczania terenu szkoły podczas lekcji itp.
Natty mogę powiedzieć na własnym przykładzie, że to jest stosowane właśnie głównie do tych pospolitych uczniów, którzy nie szukają zwady z nauczycielem.
Uczennica chodząca notorycznie do szkoły w pełnym makijażu zostanie ukarana w ten sposób, że karzą jej się umyć. Uczennica uważana za porządną, złapana na tym, że ma na ustach błyszczyk dostaje rozmowę karną z pedagogiem szkolnym, reprymendę od wychowawcy i dodatkowo inni nauczyciele jej wytykają całą sprawę, chyba że mają odrobinę taktu. Tak samo np. z paznokciami - tipsy, pomalowane na jaskrawy kolor, są jednakowym przewinieniem jak bezbarwny lakier. Wielokrotnie poruszaliśmy to z wychowawczynią, pytaliśmy się dlaczego małe przewinienia są gorzej karane niż jawne łamanie zasad. Co nam odpowiedziała? Bo u normalnego ucznie można jeszcze poradzić, a u łobuza i tak nie poskutkuje... :-? Dlatego tak się przeciwko tym zakazom buntuję - bo zamiast na prawdę zająć się tym czym powinni, zwracają uwagę na niezbyt ważne rzeczy, a zachowania rażące w oczy puszczają mimo uszu.

Cytuj:
poza tym nie uwierze ze jest gdzies nauczycielka ktora chodzi z brzuchem na wierzchu i z dekoltem po sam pepek, nie przesadzajmy i nie uogólniajmy ;] jesli zdarzyl sie jeden taki przypadek nie znaczy ze jest ich wiecej, kazdy nauczyciel liczy sie z tym ze rowniez przez ubior jest odbierany przez uczniow i na pewno nie ubierze sie specjalnie w szpilki mini i top bez ramiaczek.

;) Jeżeli w przeciętnej szkole znajdzie 1-2 nauczycieli którzy mają jako taki autorytet u uczniów to będzie na prawdę coś. I nie wydaje mi się, żeby większość z nich przejmowała się jakim będą autorytetem :roll:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-13, 17:35 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
dobra nie chcę się z Tobą kłócić bo Ty i tak będziesz uważać że mundurki dla nauczycieli to dobry pomysł a ja że beznadziejny :-P
ema napisał(a):
Jeżeli w przeciętnej szkole znajdzie 1-2 nauczycieli którzy mają jako taki autorytet u uczniów to będzie na prawdę coś. I nie wydaje mi się, żeby większość z nich przejmowała się jakim będą autorytetem :roll:

hmm moje byłe już liceum jest uważane za jedno z najgorszych w Czewie (chyba tylko dlatego że nie jest ulokowane w alejach jak większość szkół ponadgimnazjalnych a troszkę bardziej z boku) a większość nauczycieli miała autorytet u uczniów, niektórzy naprawdę byli spoko i uczniowie bardzo ich lubili i cenili. W gimnazjum żaden nauczyciel nie jest autorytetem ale patrząc na dzisiejszą młodzież w tym wieku nie dziwota.
Ja nie wiem do jakiej Ty ema szkoły chodzisz że u Ciebie nie ma ani jednego dobrego nauczyciela ;p

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-13, 17:55 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Natty napisał(a):
hmm moje byłe już liceum jest uważane za jedno z najgorszych w Czewie (chyba tylko dlatego że nie jest ulokowane w alejach jak większość szkół ponadgimnazjalnych a troszkę bardziej z boku) a większość nauczycieli miała autorytet u uczniów, niektórzy naprawdę byli spoko i uczniowie bardzo ich lubili i cenili. W gimnazjum żaden nauczyciel nie jest autorytetem ale patrząc na dzisiejszą młodzież w tym wieku nie dziwota.
Ja nie wiem do jakiej Ty ema szkoły chodzisz że u Ciebie nie ma ani jednego dobrego nauczyciela ;p


Jest dwóch bardzo dobrych ;P Więc to i tak dużo ;) Niestety w swojej karierze więcej nie spotkałam ;)

Cytuj:
dobra nie chcę się z Tobą kłócić bo Ty i tak będziesz uważać że mundurki dla nauczycieli to dobry pomysł a ja że beznadziejny :-P


Ach ta różnica poglądów między pokoleniami ;P
I tak jesteś wygrana bo Roman popiera Twoją opinię ;P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 265 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 27  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO