dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-05-04, 17:44 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-11-12, 16:05
Posty:108
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Niespiaca, za naszych czasów przynajmniej nie było takich cyrków z maturą, prawda? :)


hihihi...starość nie radość ..... no ale i mi bardziej podobała się stara forma matur , a i to że na wyższą uczelnię też były egzaminy (a nie punkty z matury.... )


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-04, 19:23 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2009-05-04, 19:06
Posty:2
Witam,
pisałam dzisiaj maturę rozszerzoną z polskiego, wybrałam pierwszy temat, czyli interpretację pieśni i trenu Jana Kochanowskiego. W związku z tym nurtuje mnie strasznie istota błędu rzeczowego, który mogłam popełnić. Pisząc o filozofiach, które zawarł wieszcz w swych utworach obok stoicyzmu napisałam, że słowa poety przywołują mi na myśl frańciszkańską zgodę na świat, powiedzcie mi proszę czy jest to błąd rzeczowy oraz czy moja praca może w związku z tym uzyskać zero punktów. Ponadto interpretując "niebo nam nie sprzyja"- napisałam, że owe niebo może być odwołaniem się do osoby Boga. Czy nadinterpretacja jest błędem rzeczowym? Proszę, pomóżcie mi- j. polski jest przedmiotem na którym najbardziej mi zależy, a w tym momencie zaczynam całkiem nieźle panikować. Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-04, 19:45 
dzisiaj pisalam mature z jezyka polskiego na poziomie podstawowym, wybralam drugi temat i nie wiem czy dobrze, ale na poczatku swojej pracy napisalam ze telimena byla opiekunka i krewna zosi. w 2 fragmencie z tego wynikalo<ze jest krewna>.. czy byla? jesli nie to czy to jest blad rzeczowy i czy duzo na tym strace? nie powtorzylam tego pozniej w mojej pracy. prosze o odpowiedz. pozdrawiam


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-04, 19:49 
napisałaś dobrze, przynejmniej tak mi się wydaje, w tekście było, że są spokrewnione


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Ratunku:(
PostNapisane: 2009-05-04, 19:57 
hej.mam problem.caly dzien sie przejmuje.bylam pewna,ze mi dobrze
poszlo.pisalam temat z Chlopow i strzelilam niezla gafe.wspomnialam
o agacie kłębowej jako taki dodatkowy przyklad i wszystko by bylo ok
gdyby nie to,ze stwierdzilam,ze miala corke,ktora ja porzucila.ona
nawet nie miala dzieci.pomylilo mi sie z Jagustynka.jak myslicie co
mi za to grozi?prosze o pomoc:(


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-04, 20:03 
Pomocy, proszeee!!!
Czy kilka bledow rzeczowych moze zdyskwalifikowac prace? czy tylko punkty poleca w dol?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

pytanie o błąd
PostNapisane: 2009-05-04, 20:50 
Cześć, dzisiaj pisałem mature i wszystko by było okej gdyby nie jeden błąd. Do końca nie wiem jak zostanie zinterpretowany przez egzaminatora. Mianowicie zamiast pisać Bylica pisałem Bylina. Powtórzyłem to może 5 razy, wszystko przez to, że na początku zrobiłem sobie plan w brudnopisie i tam już mi się pomyliło. Kurczę tak to jest jak człowiek się stresuje :D Ile mogą mi odjąć za takie coś, czy potraktują to jako rażący błąd i anulują mi prace czy po prostu odejmą z 5 pkt?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: pytanie o błąd
PostNapisane: 2009-05-04, 20:58 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2009-05-04, 20:44
Posty:1
RATUNKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pisałam dziś maturę z chłopów i mam dwa błędy zaliczyłam chłopów do epoki pozytywizmu i na dodatek zamiast Agata to pisałam Justyna!!!!!!!! w prawdzie tylko raz ale czy mogę dostać zero punktów?????? Błagam niech ktoś odpowie bo z tego wszystkiego to nie mogę o niczym innym myśleć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-04, 21:40 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
zysio napisał(a):
Takie realia teraz, nie wiem kto wpadł na ten durny pomysł z pisaniem matury wg klucza, przecież nie od dziś wiadomo, że ile ludzi - tyle opinii (interpretacji w tym przypadku).


tak byloby gdyby poeci zyli w metafizycznym niebycie, oderwani od otaczajacej ich rzeczywistosci, zaszlosci kulturowych, filozofii itp.
tak sie sklada, ze poeci pisza bardzo konkretnie, w mysl filozofii i konwencjom epoki, z kontekstami historycznymi, biograficznymi, itp itd - wiec interpretacja jest tylko jedna i da sie stworzyc klucz :)

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-05, 19:14 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-05-02, 16:36
Posty:11
Maturzysta powinien wiedziec jak pisac (bez bledow) a nie pozniej sie blaznic. To pokazuje ze sie nie przykladali do nauki i za wczesnie pisali mature i powinni jeszcze zostac w liceum.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO