dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Chóry w Krakowie
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-09-13, 10:56 
" W ciągu kilku lat w każdej krakowskiej podstawówce, gimnazjum i liceum ma powstać... szkolny chór - to akcja, w którą chcą się zaangażować urzędnicy, radni i środowisko muzyczne. Chcą walczyć z panującą o Polakach opinią, jako o narodzie ludzi głuchych."
Żródło Gazeta Wyborcza

Uważacie, ze to dobry pomysl? czy sprawdzi sie w kazdej szkole?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-13, 11:21 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Może nie w każdej ale pomysł ogólnie dobry.
Zresztą w moich szkołach - wszelkich - były tzw chórki, zespoły i przesłuchania... świetna sprawa i zabawa...

jednak z drugiej strony może nie przejść - nie zmuszą uczniów do śpiewania.. Młodzież zamiast latać po zajęciach na śpiew woli raczej zająć się czymś innym, a tych którzy śpiew kochają jest bardzo mało... a nawet gdy są nie zawsze potrfaią śpiewać...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-13, 11:26 
W szkolach do ktorych chodzilam byly dusze artystyczne, ktore bardzo domagaly sie choru, owszem powstaly tak owe ale byly prowadzone przez nauczyciela, ktory po prostu nie mial co robic po godzinach albo chcial sobie dorobic. Nie mialo to rak ani nog.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-13, 11:49 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Dlatego najpierw potzrebne byłoby rozeznanie wśród młodziezy czy takowe osoby chętne i potrfaiące chcą tego no i sprowadzenie odpowiedniego prowadzącego taki chór.

Ja od najmłodzysch lat śpiewałam ale nie w szkole lecz w osiedlowym klubie, potem zrezygnowałam.. Więc i mozliwość była i chetni mogli wkażdej chwili przyjść na przesłuchanie.

W szkole owszem były ale małe zainteresowanie było...
Nikomu nie chciało się siedzieć tam ileś godzin - np. mi a po za tym jak większość moich znajomych wolałam iść na siatkę lub kosza czy wyjechać w plener z kółkiem plastycznym.

Zajęcia dodatkowe - chórki itp po prostu często kolidują z naszymi własnymi zajęciami i innymi pasjami. Taki problem też trzeba by było rozwiązać jakoś


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-14, 15:39 
Adept
Offline

Dołączył(a):2007-09-13, 14:57
Posty:24
Lokalizacja: dno serca
Ja nad Wisla pije Hejnały a nie naleze do zadnego chóru

_________________
Musze zniszczyc wroga !!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO